4. aydayım, protein tozu kullanmalımıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mma- tarafından 13 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş 16
    Boy 173
    kılo 58

4. ayıma gırdm. ama 1.5 ayı çöpe gitti calıstıklarımın. Aynı zamanda muay thaiye basladım bu ay. Sabahları kahvaltı da yumurta peynır süt vb. yıyorum ama saat 8 den aksam 4e kadar okulda oldugum ıcın beslenme konusunda sıkıntı yaşanıyor öğlenleri. Ve antremana saat 5 te baslıyorum.. Mecburen okuldayken döner - bisküvi falan yıyorum.

Şöyle bir değişiklık yapmak ıstıyorum. Sabah aynı yıyecekler ( yumurta peynır zeytın sut vb. ) öğlen saat 2 de protein tozu kullanmak ve aksam antreman cıkısı yağsız bir yemek yemek. Amacım bıraz da vucuttan yağ ve su atmak.

Sizce bu durumda protein tozu kullanmalımıyım? Şuana kadar hiç kullanmadım. Sadece artık sabahları balık yağı atıyorum kahvaltı yapamadıgım gunler de.

Fikirlerinizi beklıyorum.

2. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Bisküvi tarzı şeyler yemenden ve protein alamamandan iyidir, yazdıklarına göre öğlen protein tozu kullanırsan senin için daha iyi olur

3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Yas konusunda sıkıntı olur mu sızce?

4. gkrt_07

gkrt_07 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    4. ay için ve düzenli beslenmediğini söylüyorsun, aşağı yukarı 2.3kg protein tozu 135tl civarlarından baslar, bu parayı direk çöpe atarsın.

Doğal yollardan beslenmenı tavsıye ederım, zaten bu sekılde beslenmedıgın surece aldıgın o proteın tozunun hıç mı hıc faydası olamayacaktır, adı üzerinde EK BESIN'dır. Aldıgın Öğünlerin hiçbir zaman yerini tutmaz. yedıgın buskıvıden daha ıyıdır illaki ama gelişimine bir fayda saglamaz beslenmene dıkkat etmezsen. sadece kendımızı kandırırız, paramıza yazık olur.

Gıt markettten 1 kg tavuk gogsu al, 6-7 tl cıvarında. 4e böl - 250gr. civarında yani, okula gıderken saklama kabında götür yanına al,
    imkanın varsa eğer, evde salata hazırla kendıne guzelce, yetmez dersen 50-100gr civarında lor peynır al yanına, öğlen bunları tuket, her gun tavuk yemek zorunda değilsin haftada 2 kere falan konserve ton balıgı al. yıne salatanı al onları tuket.
    parana da yazık etmemıs olursun.thums:

mma- bunu beğendi.
  5. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece 1.5 ay duzensız beslendm sonra duzene soktum(öğle vakti dısında). Okula yemek goturme olayı malesef olmuyor. O olmayınca da döner falan yemek zorunda kalıyorum öyle olunca da antreman oncesı yedıgım besınler ıyı olmuyor. Bu durumda bana protein tozu en mantıklısı gibi gelıyor ama yinede sizlerın fıkrı cok onemlı..

Edit: birde öyle aşırı protein almak gıbı nıyetım yok ıhtıyacımı karsılasa yeter. http://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-tozu-nerileri-t46.html bu konuya gore bakınca bana "Milk & Egg Protein" almam yararlı olur gibi gelıyor

Son düzenleme: 13 Mayıs 2012
  6. mfsyzgt

mfsyzgt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende seninle aynı durumdayım.

7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi Yardımlarınızı beklıyorum..

8. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    741
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    gkrt nin dedigi gibi parani cope atarsin. Okula yemegini evden gotur ya erken kalk hazirla yada aksamdan zor bir sey degil en basiti annene soylesen o bile hazirlar beslenme cantani.Evden okula yemek goturkek ayip degil.Ben kilo vermek icin deiyette iken iste yemek verildigi halde yemek goturuyordum ve herkes bana sanki uzaydan dusmusum gibi bakiyordu :D ama olsun

9. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim sınıfı gorsen aman allah ım yemek gotursem yıl sonuna kadar dıllerınden dusemem lıse ortamı malum :D yemek goturme olayı olmaz ama toz alasm cok var. Salonda bir cocuk var duyduguma göre haftada 5 gun antreman ypıyor ve p.tozu kullanıyor ınanlmaz gelısmıs daha 1.5 ay olmasına rağmen..

10. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    741
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Sen millete bakma kendine bak... Yarin obur gun sen lise bahcesinde dolasirken erkekler sana yol verirken kizlar da kaslarina bakacak.. AAA bu cocuk su ic camasiri reklaminda oynamiyormuydu gibi yorumlar da yapabilirler:D ozaman onlara dersin evden getirdigim yemeklere borcluyum bunu diye :)

Ozenti olma... Protein tozu senin ogle yemeginin yerini tutamaz. Zaten isin basindasin.HEm arkadasini bosver oyle 1.5 ayda protein tozu ile haftada 5 gun antremana gitmekle(yeni baslayanlar icin zaten 3 gun yeterli) ahim sahim bir gelisim olmaz.Bosuna kendini kandirma.

Haa dersinki benim param var sokaga atmak bana koymaz o zaman baska tabi :)

11. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 5 gun gıtmesını bende dogru bulmuyorum zaten. brde toz alınca yemek yemıyıp toz kullanmak gıbı nıyetım yok sadece ilave olarak kullanmak ıstıyorum cunku kullananların %90 ı memnun..

12. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    741
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    senin anlamak istemedigin nokta da bu zaten. Tabi ki memnun olacak kullananlar daha ilk ayindan baslamiyor protein tozu almaya :) Bak ne guzel demissin ek olarak alacam diye.Onlar da oyle yapiyor cunku vucut bir noktaya geldiginde kaslar biraz daha fazla protein istemeye basliyor. Ve bu yuzden kullaniliyor.

Yine de senin bilecegin is ama senin su anda p.tozuna ihtiyacin yok.Dedigim gibi israf yaparsin sadecce. Forumda ne kadar gezdin bilmiyorum ama bu sekilde cok yorum var :) yeni baslayanlar ve supplementler ile ilgili

13. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam usta ozaman biraz daha arastırayım ben

14. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    4. ayındasın ve protein tozu kullanabilirsin.ama tek başına protein tozundan mucize beklemek de anlamsız olur.diğer arkadaşların da dediği gibi beslenmene dikkat etmen gerek.karbonhidrat protein bunlara dikkat etmen gerek.antrenmandan 2.5-3.5 saat önce güzel bi yemek yemen gerek.günlük protein ihtiyacını hesaplayıp ona uyman gerek.kolay gelsin :)

15. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    0
    okula yemek götür nasıl bir lise ortamı anlamadım ben düz lisede okuyorum spor yaptığım arkadaşlar meslek lisesinde okuyor ama biz yemek götürüyoruz kimsenin dilinede düşmedik ne saçma lise 1 heralde yemek götürmeyle dalga geçtiklerine göre torna tesviyede bile olsan kimse dalga geçmez. dalga geçilecek bir şey değil ki :) gidip sen oraya kaplarda kuru fasulye pilav götürmediğin sürece tabiki 2 tam tahıl ekmeği arasına tavuk göğsü,yada ton balığı yapıp yiice press yap götür zaten tosta benzer kimsede farketmez :D

GencGrafiker bunu beğendi.
  16. pulloverforever

pulloverforever Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu whey ozelligindeyse antrenman sonrası için uygun. ogun yerine gececek bişey değil o. zaten doymassın. sandviç goturebilirsin. illada toz protein alcaksan. bunların yavas sindirelenlerinden al. wheyproteini alma

17. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır 3 olucak bu sene 1 değilim. Bir de basladm artık ton balıgı falan yapıp goturmeye 1-2 konustular sustular zaten :)

http://www.bodyforumtr.com/vbforum/b-yle-devam-edersem-ya-t52491.html?p=525331#post525331

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi kim ne diyebilirki :) lise 3 de hele hiç konuşmamaları lazım ben geçen sene spor yapmıyordum evden yemek getirenler olduğunu görüyordum söylenmek bi yana dursun gidip yemeklerden otlanıyordum :) normal şeyler bunlar

Sayfayı Paylaş