4 Aydır Çalışlıyorum Creatine Başlayacağım Yardım İstiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mcyber tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese İyi Günler;
    Boyum 1.73 Kilom 82, 4 aydır başladım bu spora. Geçişmek için creatin şart galiba bende kullanmak istiyorum ancak tecrübeli olanlar ya da uzman olanlara sorum olacak yardım ederseniz sevinirim.
    Prolab Creatine Monohydrate Powder 300x2gr almak istiyorum. bu marka nasıl iyimi?
    daha önce hiç kullanmadım bana bir kullanım şekli verirseniz sevinirim.(örnek ilk hafta hergün daha sonra günlük gibi)
    kaç gram kullanacağımıda yazarsanız sevinirim.
    bir sorum daha olacak : gündüz işte olduğum için akşamları çalışıyorum.akşamları çalışmam gelişmemi etkilermi?
    Evde Çalışıyorum.
    Çalışma Programım:
    Haftada 3gün Çalışıyorum. Pazartesi - Çarşamba - Cuma
    Isınma Hareketleri
    5dk x3 Twist Shape(Çok Yoruyor)
    25x2 Mekik
    10x2 Şnav(Push-Ups )
    Ağırlık Hareketleri
    Hareketler 2 adet 8 kg lık dumbell ile yapılmaktadır.
    20 - 15 - 10 - 5 (tekrar) Dumbell Curl Aynı anda değil tek tek yani Önce bir dumbell kalkıyor sonra diğeri.
    20 - 15 - 10 - 5 (Tekrar) Dumbell Bench Press
    20 - 15 - 10 - 5 (tekrar) Dumbell Flyes (Sırtüstü Kanat Açmak)
    20 - 15 - 10 - 5 (tekrar) Hummer Curls
    20 - 15 - 10 - 5 (tekrar) Dumbell Curls

Birde Çalışma Programım Nasıl?

2. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Creatine ile ilgili sitede cok genis bilgiler bulabilirsin. Ancak creatine icin acele etme. Vucut bu maddeyi kaslardaki ATP tukenince ADP ye donusen yakiti creatine-fosfat ile tekrar ATP olarak kaslara surmektedir. Bu da burst enerji dedigimiz 15-25sn gibi bir enerji daha sana saglamaktadir. Monohidrat cok eski daha cok etil-ester malate ya da efersan gibilleri daha etkili tam olarak emilebiliyor. Monohidrat su toplamasi ve mide problemleri yaratabilir. Bi de bol su icmen lazim 4 lt falan.

Sayfayı Paylaş