4. Ay tavsiyelere ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 4.ay 2. haftamın içerisindeyim. Her nekadar zayıf olsamda az çok gelişim kaydettim, benim kafama takılan acaba 4 ayda bundan daha fazlasını yapabilir miydim tabi kimin vucudu nasıl çalışır onu kimse bilemez ama boşa mı kürek sallamışım onuda merak ediyorum şöyle bir olayda var ben 3 ay bitene kadar hep klasik kolay programlar uyguladım ama salon değiştirince daha ağır hareketler yapmaya başladım ve daha çok zevk alıyorum antrenmanlar ağır olunca mesela barbell curl da 10 kilo yapıyorsam artık 25lere çıktığım olabiliyor(piramit son sette). Bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim ve bana deyin ki iyi olmuş yada kötü olmuş ki motive olup daha çok çalışabileyim, fotoğrafları arkadaşım çekti biraz ilk defanın acemiliği var bazı resimler tam belli etmemiş kaslarımı,gerçekten mesela tricepler istediğim gibi çıkmadı, olmazsa yakında videoda çekip koyabilirim.Son olarak protein tozu, gainer türü şeyler hiç kullanmadım.

Ekli Dosyalar:

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporda tozlar ve gainerlar mucizevi değildir. Düzenli spor ve beslenmeye bakar. Yaşıtlarına göre iyisin ama çok zayıfsın. Bu zayıflık kas kazanımını sınırlandırabilir. Yanlış anlaşılmasın bol protein ve karbonhidrat almaya çalış. Bide antremanda çalışılan kiloları hızla arttırmak iyi birşey değil. Kıkırdak ve kemik dokunda kasların gibi zamanla geliştiği için kaslarınını zorlarken eklemlerinden olma. Yanlış anlaşılmasın bende maksimum ağırlıklarla çalışma taraftarıyım ama spora yeni başladığın için ( evet 4 ay çok değil) ve yaşının ufak olması kemik uçlarında kıkırdak doku olarak bulunan büyüme plaklarını zorlamasın.

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Evet yazmayı unutmuşum yaş 15 boy 170 kilo 52,yalnız sürekli ağırlık arttırmıyorum önceden hafifle çalışıyormuşum bunu anladım belirtmek istediğim oydu evet zayıfım biliyorum malesef öyleyim ve kas olarak ancak yılda 8-10 kilo alınabiliyormuş gainer kullanmayı düşündüm ama hocam daha yaşın küçük, yarışmalara hazırlanmıyorsun doğadan beslenmen yararına olur dedi.

4. tdnh123

tdnh123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    devam et düzenli beslen ve çalıs herkesde gelisim süreci aynı olucak deil.

5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada resimleri salonda çektim ama antrenmandan önce çekmiştim onuda belirteyim.

6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    birkaç kişi daha görüş bildirirse çok daha iyi olur özellikle resimler hakkında.

Sayfayı Paylaş