4.Ay Supplement Başlamak ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve murataztekin tarafından 29 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. murataztekin

murataztekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbıl
    Şubat ayı ile itibaren 4. ay başlangıcı olucak benim için 3. ay ile itibaren hacim programı uyguluyorum setler 10-8-6 şeklinde. Bu ay okul tatilim ile birliktede önemli bir zaman kalıyor bana beslenme,dinlenme,antreman için su ana kadar hiç bir besin takviyesi kullanmadım.

4. ay ile itibaren yeni program ve besin takviyesi ile işe başlamak erkenmidir ?

Kullanmak istediğim iki ürün var ikisini bir aradamı yoksa ikisinden birini mi seçmeliyim kararsızım daha doğrusu bilgisizim diyebilirim.

Kimileri yeni başlayanlar için sadece whey protein öneriyor kimileri aminoasit ile proteinin daha etkili sonuc vereceğini kimileri bu ikisinin karacigeri yoracagını bunun gibi sayısız soylemler okuyorum kafam çok karışık.

Aklımdaki ilk ürün;

Ultimate Nutrition Amino Likit 946 ml

1 porsiyon :4 yemek kaşığı

Kalori 108 kcal

Karbonhidrat 5 gr

Protein 22 gr

tabi içerisindeki diğer aminoasitler bilgi içeriği içinde

https://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Ultimate-Nutrition-Amino-Likit-946-Ml.html

Diğer ürün ise;

MUSCLETECH NİTRO-TECH HARDCORE PRO SERİES 907 GR

http://www.**********.com/ProductDetail.aspx?CategoryId=18&ProductId=432

Sizce hangi ürünle işe başlamalıyım yahut başlamalımıyım ?

Bu arada ölçülerim şu şekilde;

Boy: 1.70
    Kilo: 69
    Göğüs: 95
    Omuz: 116
    Kol:31
    Bel: 82

2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kullanmaya başlayabilirsin tabiki bence kullanmalısında. Bende amino ve protein tozu kullanırsan daha etkili sonuç alıcağını düşünüyorum. Karaciğer konusunu kafana çok takmamalısın bence (eğer önemli bir sağlık problemin yoksa) buldugun 2 üründe iyi ürünler bu 2sini alırsan antrenmandan önce amino antrenmandan sonra nitro-tech şeklinde kullanmanı tavsiye ederim.

3. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Beslenmenizi yeterli seviyede gerekli kaynaklardan karşılayabiliyorsanız, yeterli yemek yeme vaktiniz varsa suplementler şart değildir.(protein benzeri)

''barbell curl, benc press, sguat' ta kilolar epey arttı, artık günde hayvansal 160-180 gr proteini almakta zorlanıyorsanız aldığınız gıdalar yeterli gelmiyorsa whey takviyesi kullanabilirsiniz.

vücudu yeteri kadar yormuyor gereğinden az kilolarla antrenman yapıyorsanız hiç bir takviye gerekli değildir..

4. murataztekin

murataztekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbıl
    Beslenmeye dikkat ediyorum ama gunde 150 gram protein alabildigimi sanmiyorum acikcasi sonucta dogal yollardan sindirim de whey kadar cabuk gercekleseneyeceginden ek besinlerin faydasini burada goruyoruz amacin 4 hafta uygulamak takviye sonrasinda dogal beslenmeye devam edecegim 4 hafta bu ek takviyelerden iyi hacim kazanabilecegimi dusunuyorum bu soyledikerimde yanlis dusunceler olabilir 3 aydir aktif olarak forumu takip ediyorum.

Sayfayı Paylaş