4 ay 10 gün Bulk ve Definasyon

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve noahsystem tarafından 27 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle bu geçen sürede elimden geldiğince programıma beslenmeme sadık kaldım gerçekten emek verdim.
    3 aylık bir bulk programım oldu sonrasında 6 haftalık bir definasyon yaptım
    Başlangıç kilosu:67kg
    bulk bitimi kilo:73kg
    130. gün kilo:66kg
    Tek ölçümü biliyorum o da biceps: 35cm
    Bulk'un son günü biceps:39.5cm
    130. gün biceps:37cm
    Başlangıç yağ oranımı bilmiyorum fakat 130. gün kendi imkanlarımla aldığım ölçülerde sonuç %11 çıktı ben %13 civarı diye tahmin ediyorum.

Fotoğraflar sırasıya 1. gün 75. gün 85. gün 120. gün ve 130. gün

Snapchat--990893362499443231-1.jpg 1429286150899-1.jpg 1430311034425-1.jpg Snapchat-2944776218379140440-1.jpg Snapchat--4217799508867559604-1.jpg

orlando0632, Falldown, bodykazm ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. onurryesilyurt

onurryesilyurt Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrik ederim eğer istediğin gibi definasyon dönemi geçirdiysen ve içine sinmişse başarmışsın demektir. Kendi görüşüm gayet güzel bir şekilde yapmışsın kardeşim tekrardan tebrik ederim. Definasyonda hangi supplementleri kullandın öğrenebilir miyim ?

noahsystem bunu beğendi.
  3. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında tam istediğim gibi olmadı sonuçta six-packlerim belirgin değil fakat inanılmaz kilo verdim üstüne artık vücut kilo vermeyi durdurdu gibi antrenmanlarda inanılmaz yorulmaya başladım mecburen bıraktım. Definasyonda sadece nox, vitamin hapı ve whey kullandım

Huseyin24 bunu beğendi.
  4. onurryesilyurt

onurryesilyurt Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben genede takdir ediyorum yadırganmamalı daha iyilerini yapabilirsin :) İyi akşamlar. Başarılar

noahsystem bunu beğendi.
  5. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Ben de 11 ay bulk yaptım dostum yaklasık 21 kg aldım vücudun yağlanmıs 6 haftalık yerine 8-10 hafta arası difinasyon yapsaydın belki daha iyi olurdu ayrıca tartıya bağlı kalma sen aynada gördüğünle hareket et güzel is cıkmıs tebrikler

noahsystem bunu beğendi.
  6. Janissary__

Janissary__ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeş hedefin nedir bilmem,eğer istediğin plaj vücuduysa veya daha fazla karın kaslarına yönelikse ozaman çok iyi olmuş ,fakat aynı zamanda kalın olmak ve parçalı olmak istiyorsan,t-shirt altındanda spor yaptığın belli olsun istiyorsan yani, ozaman olmamış bence.

noahsystem bunu beğendi.
  7. Ihtiras

Ihtiras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kardesim dfinasyinda nasil beslenip yag oranini dusurdun ozellikle alt karin

8. Ihtiras

Ihtiras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam yag oranini nasil durusup anrptreman yaltiniz

9. ufkun68

ufkun68 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    temiz bulk geçirmişe benziyorsun definasyona devam et

noahsystem bunu beğendi.
  10. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  11. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Definasyonda yavaş yavaş yani şöyle 1 hafta normal beslenme 2 hafta orta carb 3 hafta low carb yaptım toplam 6 hafta oldu. Low carb olayını gerçekten uyguladım yani diyetimden 1 gün bile taviz vermedim onu söyliyeyim.

Şu anda lean bulk şeklinde devam ediyorum kilo alımı 2 ayda 600 gram şeklinde oldu istediğimde buydu zaten ayrıca midem de bu surede az da olsa belirginleşti, damarlanmalar arttı diyebilirim. Son fotoğrafımı yüklüyorum

Supplement olarak şu anda: Assault, Creatin(off günlerde 5g),Bcaa(Antrenman öncesi ve sonrası 2 gram), Glutamine(Sabah kalktığım gibi 2 gram, akşam yatmadan önce 2gram)
    Ayrıca kalori alımıma çok dikkat ediyorum kalorileri tek tek hesaplanmış beslenme listem var günlük hazırlayacağım yemekleri önceki günden hazırlıyorum, yeşillik alımına dikkat ediyorum, yeşil çay içiyorum her gün 1 kere ve ayrıca hiç bir şekilde basit şeker almıyorum, sadece sabah kahvaltıda, antrenman öncesi ve sonrası 100 gram armut, elma veya eş değer besin içeriği olan lifli meyve tüketiyorum.

Ekli Dosyalar:

• ss.jpg
      ss.jpg
      Dosya Boyutu:
      32,6 KB
      Görüntüleme:
      1.170
    Son düzenleme: 20 Ağustos 2015
    orlando0632 ve bodykazm bunu beğendi.
  12. Ihtiras

Ihtiras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    tebrik ederim hocam definasyonda peki normal beslenirken ne yediniz ne içtiniz sonra orta beslenirken velow carbda ne yediniz ne yemediniz ikinci sorum ise alt karın için özel bişey uyguladınızmı ve şişkinlik kabızlık olmadımı bende şuan 1 2 aydır low carb yapıyorum tam yapamasamda 2 ayda 8 klo verdim üst karın falan alta göre iyi adonislerde kollarda damarlar çıktı ama alt karın özellikle göbek yani tam toparlanmadı sıkılaşmadı fazla ne yapmak lazım ve hacim için kasların irileşmesi için bulk şartmı ve son sorum aklıma takılan bu süreler içersinde karbonhidrat alımı nasıldı ve karbo ile kaloriyi nasıl eşitlediniz hani kaloriyi hesaplarsınız ama karbo yüksek olur karboyu kısarız kalori yüksek kalır bunun ayarını nasıl yaptınız günlük nekadar karbo ve kalori aldınız bulk ve özellikle definasyonda uzun yazı oldu ama hepsini açıklarsanız net şekilde bana büyük yardım etmiş olur duamı alırsınız bulkda neler yediniz ve vitamin olarak ne kullandınız definasyonda

Son düzenleme: 22 Ağustos 2015
    noahsystem bunu beğendi.
  13. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Evet iyi durumdasın gelişimi bırakma ayrıca şeker ihtiyacını meyveden karşılarsın başarılı çalışmalar :D

noahsystem bunu beğendi.
  14. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Low carbta

sabah
    3 tam 2 beyazı şeklinde yumurta(toplam 5)
    35 gram yulaf
    8 gram zeytinyağı(yumurtayı pişirirken kulandım)
    ara öğün
    20 gram ceviz
    220 gram light peynir
    öğlen
    175 gram tavuk göpğsğ(çiğ hali 175gram)
    20 gram yulaf

antreanmandan sonra
    1 ölçek whey 15 gram yulaf

akşam yemeği
    200gram tavuk

yatmadan önce
    500ml light süt
    toplam 1900 calori civarı

vitamin olarak hardline multivitamin kullanmıştım ucuz diye bence f/p iyiydi sonuçta vitamin yani beklenti içine girmemek lazım

ayrıca tavsiyem low carb gibi diyetleri 1 aydan fazla uygulamamak çünkü bir süre sonra vücut alışıyor ve kilo vermen çok yavaşlıyor 1 ay uygulayıp 3 ay normal beslenip tekrar 1 ay şeklinde gidebilirsin bence

Orta low carb(low carba hazırlık) beslenme döneminde de basitçe yazmam gerekirse yediğim yulafların 2 katını yedim

Low carb yaparken antrenmanıma da çok özen gösterdim haftada 6 gün antrenman yaptım antrenmanlarım en az 1 saat sürüyordu ve bittiğinde gözlerim kararacak kadar yorulmuş oluyordum hem kardiyo hem de ağırlık çalıştım. Alt karına özel birşey yapmadım fakat haftada 2 kere 3 er hareket her hareket 3 setten toplam 18 set(haftada) mide çalıştım. Hareketleri kendime göre değiştiriyordum bilindik hareketler yani özel birşey yoktu

Bulk için şöyle söyliyeyim daha önce şöyle bir konum vardı beslenme programımı orda paylaşmıştım o program doğrultusunda beslenmiştim bulkta
    https://www.bodyforumtr.com/threads/abartıyor-muyum.106751/

orlando0632 bunu beğendi.
  15. ayberk97

ayberk97 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Helal olsun. Böyle azimli sporcular görmek beni sevindiriyor.

16. Ihtiras

Ihtiras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam benim kilo vermem durdu yavasladi 2 aydir low carb yapiyorum ama 8 lilo verdim ama yag tabakasi gobekte.hala.duruyor 3 aylik kisimda nasil beslenmem lazim hani.normal derken ev yemekleri falanmi borek falanmi seker tuz yoksa yarim.tabaksa 1 tabakmi 40 gr.yulafsa 80 grammi 3 aylik donemde gunluk.kac kalori aldiniz cunku bu 3 aylik donemi bende uygulamak istiyorum

17. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    reis cevap verirsen sevinirim. 3 ayda 6 kilo almışsın kolun nasıl 39 cm oldu ve definasyondada çok düşmemiş 37 .
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2015 ---
    ilk başladıgında 35 cm galiba öyle anladım nasıl 4 cm attı ben dah fazla kilo almaya razıyım bende 67 de bşaladım 80-85 e çıkmaya razıyım 39 cm kol için

18. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Kendine uygun bi beslenme programi bulmalisin abarti bir sekilde olmamali ve sekerden falan uzak dur zaten. Beslenmende lif orani bol olsun

19. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Geçen hafta antrenman sonrasi cektkm kilom su anda 64 sag kol olcum sicak 38.5
    Yag oranimda cok az bi azalma var 5-6 ay icinde midem istedigim hale gelecek diye dusunuyorum.

Ekli Dosyalar:

20. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Harika olmuş hocam ilham verdin şuan resmen bana ben 4 ay clean bulk üzerine 2 ay definasyona girip yaza fit girmeyi düşünüyodum bana bunun mümkün olduğunu gösterdin teşekkürler :) bol şans.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş