4.5 kiloluk protein tozu ne kadar gider?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve armin tarafından 27 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. armin

armin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu almak istiyorum netten baktığım kadarıyla whey protein 4500 gr. 129 ytl. öğrenciyim bunu alırsam ne kadar gider ayrıca bunu kullanırken sporda yapmalımıyım şuan yapıyorum ama bırakmak zorundayım spor şartsa spor yapmayanlar için öneriniz varmı?

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Supplement reklamcısı gibi olacak ama ülkemizin mevcut ekonomik şartları düşünüldüğünde protein tozları ekonomik bir çözüm ve de spor yapılmadığı halde günlük protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması açısından kullanılabilir. işi gr/protein e vurduğunuzda wheyler her zaman avantajlı.

Tabii ki spor yapmazsan daha az kullanırsın wheyii spor yaparsan da elbette senin için daha iyi olur ama yapmayacaksan da kullan istersen zararını değil faydasını görürsün bir beslenme desteği olarak.

Ne kadar dayanır sorusuna gelince bu tamamen senin kullanım amacına ve bu amaç doğrultusunda şekillenen kullanma alışkanlığına bağlı.

Eğer 75 kg isen normal öünlerine ek oalrak sabah+akşam iki öğün iki porsiyon kullansan 60 gram eder.

4500/60 75 kullanım o da eşittir 75 gün yani 2 buçuk ay gibi uzun bir süre dayanır ki bu da çok hesaplıdır protein alımını ucuza getirmek için.

Ancak senin araştırman da bir sakatlık var ben 4500 gram wheyin 129 lira olduğu bir Türkiye bilmiyorum.

armin bunu beğendi.
  3. armin

armin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkürler whey ede bakmıştım aklımda o kalmış heralde yanlış yazmışım hardline progainer 4.5 luk 129 lira idi zayıfım 10 12 kilo eksiğim var ve bunu kapatmak istiyorum progainer kilo aldırıyormuş biraz kasıp alacağım progainer ı benim gibi zayıf birisinin nasıl kullanması gerek bunu kaç ölçek ve yine ne kadar gider cevaplarsanız çok sevinirim:)

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    bu ek ürünleri spor yaparak kullnamanı öneririm. Kilo almak istiyorsan zaten gainer tarzı ürünler kullnman lazım whey alma zaten ihtiyacın olan proteini gainerdan alırsın günde kendi ölçeğiyle iki olçek yeterli olacaktır fakat bu ürünler biraz ucuz gözüksede çabuk biter soleyim çünkü bunun 1 ölçeği 170 gr dı yanılmıyosam bu ürünün yanında ii beslenmende lazım ve ögün sayını arttırmalısın.

kolay gelsin...

armin bunu beğendi.
  5. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    şöyle bir tabir yapmak gerekirse
    kas yapmak için kilo başına 2 gr. protein gerekiyorsa, kendimden örnek vereyim
    hadi ortalama 80 kilo dersek 80*2=160 gr.
    protein tozunu hadi 23 değilde 20 gr. lık ölçekten desek
    sabah kahvaltıda antreman öncesi ve sonrası ve yatmadan önce olarak alırsak 80 gr. lığın içindeki proteini o gün almış olacağız ve geri kalanını beslenmemezden almamız gerekecek

günün 4 bölümüne böldüysek 80 gr. dan
    4500/80=56 gün olması lazım.
    kaba tabir ile.

sadece antreman öncesi ve sonrası alırsan 2 kat daha uzun süreli gider ama aldığın protein bu denli az olur.

Sayfayı Paylaş