1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4.5 AYLIK BODY! 62 kg'den 73'e ÇIKIŞ Ama Sorunum Var!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ARALIK OCAK ŞUBAT'ta gidip Martta ara verip Nisanda Geri Başladım

BOYUM:178
    KİLOM:73

Son 2 aydır Muscletech Nitrotech WHEY ve Universal Creatine Monohidrat ve Muscletech Nano Vapor nitrikoksitini kombine yapıyorum:::::::

Sabah: kalkar kalkmaz whey içine 6 yumurta beyazı döşer içerim,sonra kahvaltı sucuk salam kaşar helva zeytin...Sonra antremanıma giderim(38 Gram protein+20 gram protein)

Antremandan 30 dakika önce 3 ölçek nano vapor nitrikoksit kullanıyorum...(içinde bcaa ve glutamin de var) (5 Gram protein)

Antreman Sonrası:
    1 ölçek whey,1 ölçek kreatin monohidrat karıştırıp içiyorum...sonra hemen yemekhanede ne çıkarsa ekmek ile yemekhanedeki yemeği yiyip üstüne eve gidip yeşilçay içiyorum,ara sıra saf zeytinyağı da içerim,herşeyde zeytinyağı kullanırım...(25 gram protein+20 gram protein)

Tabi ara sıra bağdem,fıstık yerim,ekmeği günde en fazla 1 adet tüketirim

Yatarken:
    400 ML Yarım Yağlı Süt içine 1 ölçek Whey içip yatar... (35 gram protein)

Açıkçası bazı şikayetlerim var,sanki çok zor gelişiyormuşum gibi geliyor,zira son 2 aydır supplement kürü yapıyorum,Sizlere programımdan bahsedecek olursam,Bana YArdım Edeceğinizi Umarım,Zira çok bilgili Salon hocalarımız var Burada...

Pazartesi ve Perşembe
    -Kanat,Sırt ((Lat pull down (göğüse çekiyorum),aşağıya bağlayıp aşağıdan çekiyorum,oturup karşıdan kürek gibi çekiyorum,sonra da bent over)))
    -Trapez(barla çene altına çekiş ve dumbeller ile omuzları çekiş)
    -Biceps(Barbell Curl,Alternative Curl en son dirseği dizlere dayayarak yanlardan dumbelle çalışıyorum)
    -Alt Karın (Leg raise,benchte yatarken ayakları sabit olarak kaldırıp indirmek ve sonra twist)

Salı Ve Cuma
    -Göğüs ( bench press,dumbell bench press,incline dumbell press ve en son butterfly tarzı makinede göğsümün iç kısmı dolması için sıkıştırma yapıyorum dirseklerim ellerimle paralel açıp kapama yani)
    -Deltoid (Z-Bar ile ön omuzuma indirip kaldırıyorum,Dumbellerle öne açıyorum,dumbellerle yanlara açıyorum)
    -Triceps (Teker teker dumbelli tek elime enseme indirip kafamın üstüne kaldırıyorum,triceps push downu arkamı makineye dayayarak sırtımın üstünden ileri çekiyorum)
    -Üst karın (Roman Chair,Crunch,Yanlara dumbellerle teker teker side bending)

Çarşamba
    -Quadriseps(squad,yatarak makinede itiş,oturarak baldırlara makinede diz ile ile ağırlık kaldırış)
    -Arka Bacak (makinesinde arka bacak)
    -Kalça(iki elime dumbell alıp komando dansı hareketini bi o bacak bi diğeri olarak yapmak,makinede bacaklarla ağırlıkları yanlara açış)
    -Baldır ve İç Bacak (Makinede ağırlıkları içe kapayış,makinede ağırlıkları kaldırıp sadece ayakları oynatarak baldırı çalıştırma)
    -Ters mekik,DeadLift

Evet Arkadaşlar,programım böyle,kafama göre ara sıra küçük değişiklikler yapıyorum,Sizlere şikayetlerimi belirtirsem bana daha çok yardımcı olacağınızı umarım,Cumartesi ve Pazar Dinleniyorum

(2 aydır Muscletech Nitrotech ve Creatine ve Muscletech Nano Vapor nitrikoksitini kombine yapıyorum):::

1-Göğsümün orta kısmı dolmuyor çok boş,üst kısmı da boş alt kısmı da,iç göğüs için dar bench bas diyorlar o da ayrı bir mesele,üstelik sol göğsüm sağ göğsümden daha az kavisli yani şekli daha farklı,ama asıl sorun göğsülerimin ortası huni göğüs tipi olması yani ortası boş direk kemik takı takır kemik kaburga,kas ya da yağ kitlesi yok :(
    2-O kadar kanat çalıştığım halde sırtım genişlemiyor,kanatlarım genişlemiyor,gıdım gıdım genişliyor
    3-En büyük sıkıntım ise biceps lerim,aylardır bicepslerim şişmiyor,şişiyor ama çok çok az gıdım gıdım,milim milim şişiyor 1 ayda....
    4-Trapezlerim tehlike oluşturmaya başladı,omuzlarım düşecek gibi,gerçi deltoidleri sağlam çalıştığım için trapezleri deltoidlerden ayırdım
    5-Üst karnım şişti amma alt karnım ve orta karnımın kasları şişmedi

Bana Lütfen yardım edin,bu kadar güzel supplementlerle kombine yaparken gelişmemin neden bu kadar yavaş olduğunu anlamıyorum,Şikayetlerimle alakalı çözüme ve Programımla ilgili hatalarımda yardıma ihtiyacım var...
    Eğer böyle olmazsa artık bodyi bırakıp fitness'e gideceğim

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 1 Mayıs 2011
  2. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bence gayet fit duruyosun ,
    Vücut tipin benimkine benziyor karın kaslarının ortası aynı ben :) şişmiyor orası , göğüsün arası boş bicepsleri gelistirmek imkansız denecek kadar zor , kanatları calısıldıgı takdırde gelismiyor :))

3. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bravehearts kardeş içerime su serptim demek sen de benim gibisin :D açıkçası moralimi en çok bozan şey kardeş göğüs aramın boşluk olması ve dolduramamam :(

bravehearts bunu beğendi.
  4. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    evet arkadaşlar tüm eleştirilere ve önerilere açığım,yardımm edecek olanınız yok mu?

5. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yorum yapın eleştiri yapın

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşım yorum yapın demişsin. Lakin deveye sormuşlar boynun neden eğri misali neresini düzeltelim. Sana tek önerim forumu bol bol oku incele...

7. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    nasıl yani programım tamamen yanlış mı?ben o kadar oalcağını sanmıyorum,dediğim gibi asıl problemim bicepslerimin yavaş gelişmesi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:39 ----------

ve tabi bir de göğüs ortamda boşluk olması o arayı kapatamıyorum,kimisi genetik diyor yapamassın diyor,kimisi dumbell fly yap falan diyor

8. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    4.5 Aylık sporcu haftada 5 gün çalışmamalı.

Aksi taktirde kaslar gelişemez ve bir süre sonra gerilersin.

9. fb1907emre

fb1907emre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada 5 gün bana da çok geldi. 3 ideal bence :) Sonuçta sen omuz çalışsan bile kolunu da çalıştırıyosun ister istemez. Bundan dolayı da hiç dinlenemiyo ve gelişemiyo.

Forumdan konuları araştırmanı tavsiye ederim

10. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar programımı yazdım pazartesi ve perşembe aynı bölgeleri çalıstırıyorum,salı ve cuma da aynı bölgeler çarşamba ise kalça bacak baldır bu kadar...Bence haftada 5 gün iyi,genelde antremanım 1 saat 45 dakika sürüyor

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    program hakkında yorum yazmıstım

Lat pull down yapınca bıceplerde calısır bence o gun bıceps calısmayın bacagı sırt gunune alsan daha ıyı olur

gogus gunu arka kol gırmen ıyı olmamıs benc press yaparken ön omuz ve arka kolda bır mıktar calısır tekrar calısırsan fazla olur gogus gunu bıceps koy

omuz gunune arka kol eklesen daha ıyı olur

her bolgeyı hadftada 1 kere calıssan yeter cok calısmak buyumek degıl.

trapezıde omuz hareketlerının sonunda yapman daha ıyı olur omuzla ılgılı bı kas omuz gununde calıs bıtır.

12. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    muscle and fitness dergisinde dahi en güzel çalışmanın sırt kanat ile biceps olduğunu göğüs gününde ise triceps olduğunu yazıyor...Açıkçası yani o gün madem kanat çalısırken bicepslerde yoruluyo,o gün bicepsleri adam akıllı zorlayıp,biceps de calısarak bir daha 3 4 gün o bölgelere girmiyorum,bana mantık olarak bu geliyor,gene de bilginiz varsa paylaşın tabi

13. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    1. çok çalışıyorsun
    2. okadar supplemente daha yeni bir sporcunun ihtiyacı olacağını pek sanmıyorum paranı çöpe atma bence. ama yok illa kullanıcam dersen tabi o senin tercihin. sadece bi gainer kullanabilirsin

14. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ama vücudum nasıl iyi değil mi ne gerek var gainere

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Orhan hem gelişimimde sorun var daha iyi gelişmek için ne yapmalıyım diyosun. Hemde ne gerek var ben en iyisini yapıyorum diyip hala kendi bildiğini okuyosun. Madem bizim söylediklerimizi kale almıyacaktın neden bu sayfayı açtın anlamış değilim. En iyisi sen eski sisteminle devam et boşuna forum yazarlarını meşgul etme.

juweLyn, oskay ve veaN bunu beğendi.
  16. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    belkide biceplerine cok yuklenmemelisin bendede aynı sorun vardı ben iki harekete indirmiştim biceps antreamanını bende işe yaradı zaten biceps calışmadıgın gunlerde bile bicepsler etkileniyor.

17. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    haklısın beachboy da kimse yorum yapmıyor ki...
    resmimle alakalı birşey demiyorsunuz
    kolun kötü,göğüs aranı böyle yap,kanat olarak bunu yap,trapezlerin iyi vs. gibi yorum istiyorum ben...
    ya da ne biliyim yağ oranım nasıl,kilo mu almam yoksa vermem mi lazım,kütlem nasıl,kullandığım supplementler nasıl bunları söyleyin,programımda ne gibi yanlışlık war soyleyin
    dedim ben eleştiriye açığım

18. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşa katılıyorum overtraining durumu var bence.Çalışma programını gözden geçirmeni öneririm.Kaslarına dinlenmesi için kendini yenilemesi için zaman vermezsen gelişemezler.

Ayrıca yapılan en büyük eksikliklerdendir.Herkez gerek bulk gerek define döneminde protein hesapları yapıp ona göre dietlerini oluştururlar.Protein hesabı tabiki yapılmalı fakat büyük eksiklik karbonhidratın hesaplanmıyo oluşu.Protein kadar karbonhidrat alımında önemli bu safhada, şahsen ben 75 kilodayken günlük ortalama 300 gr karbonhidrat alıyodum.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2011
  19. Ramsstein

Ramsstein Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam iyi kilo almışsın supplement kullandınmı kullandıysan hangisini kullandın yani kısacası nasıl kilo aldın bu kadar?

OrhanGencebay bunu beğendi.
  20. V€η1Øм™

V€η1Øм™ Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Building Antrenör
    Yer:
    ASR Spor Center
    öLçüLerini yazarsan ve poz vermeden öylece durarak ön yan ve sırt resimLerini koyarsan daha iyi yorum yapaßiliriz. taßi rahat göreßileceğimiz uzaklıktan. gördüğüm kadarıyLa söyLeyim,

üst göğüs eksiğin var ßu yüzden göğüsLerinin ortası ßoş kaLmış gißi duruyor. önceLiği ßuna ver göğüsLerde, sonrasında keLeßek ve fLylarla doLdurursun. diğer arkadaşLara katıLıyorum kesinLikLe 4.5 ayLık ßi vücut geLiştirmeciye 5 günLük program çok fazLa. ßen saLonumda 8 aydan önce kimseyi 3 günLük programdan çıkarmam, taßi gerçi o senin antrenörünün ßiLeceği iş. ßöLmeye geLince, Cabarov un dediği gißi,

ilk gün: göğüs + ßiceps + ön koL
    ikinci gün: omuz + trapez + triceps
    üçüncü gün: Kanat-sırt + ßacak-kalf

oLarak git ve unutma ki kasLar antrenman günü değiL dinLendikLeri gün geLişir ;)

ßaşarıLar diLerim kardeşim.

OrhanGencebay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş