4.5 aylık vücut ölçüleri değişimim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve BeTheChange tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. BeTheChange

BeTheChange Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar Merhaba. Ektomorf vücut yapısına sahibim bu nedenle spor öncesinde hiç kilo alamıyordum, daha önce iş yerim oturduğum yerden uzak olduğu için bir türlü fırsat bulamıyordum neyse ki daha sonra iş değiştirdim ve düzen oturttuktan sonra bu spora başladım. Yaklaşık 4.5 ay oldu vücut geliştirmeye başlayalı ilk 1.5-2 ay haftada 3 gün düzenli, daha sonrasında ise haftada 4 gün düzenli hiç aksatmadan gidiyorum. Şu ana kadar 2 gün arka arkaya gitmediğim olmamıştır. Düzenli besleniyorum ve ciddi anlamda faydasını gördüm.
    Boyum 1.86 spora 59.5 kg ile başladım aşırı zayıftım ve uzun olduğum için çok kötü gözüküyordu, bu durum çok canımı sıkıyordu hatta ilk günler salona gittiğimde herkes tuhaf tuhaf bana bakıyordu ama hiçbirine aldırış etmedim. Şuan 4.5 ay oluyor ve değişim bu şekilde;
    Kilo 59,5 > 72
    Omuz 110 > 120
    Göğüs 96 > 103
    Kol 25.5 > 32
    Bel 81 > 88

feritkayar bunu beğendi.
  2. feritkayar

feritkayar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba kardeşim sana sormak istediğim bi kaç sorum olacak cevaplarsan çok sevinirim.
    Sen zor kilomu alıyordun.?
    Eğer öyleyse nasıl aldın bana söyleyebilir misin? Çünkü bende öyleyim ne yaparsam yapayım bir türlü kilo alamıyorum etrafımda herkesin sıska zayıf çubuk gbi demesinden bıktım spora başladım ve 1. Haftam olucak kilo almak uğruna herşeyi yapıcam bana önerebileceğin ne olur.?
    Günlük olarak aldığım kalori miktarı şimdilik 3200-3600 arası bunun 1800 kalorisi gainerden geliyor.
    Yaşım 22 boy 1.78 kilo 58 cevaplarsan çok çok sevinirim

3. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    S.a abi baktım bir kaç konuya daha böyle yorumlar yazmışsın , sana tavsiye edebileceğim şey gainer kullanımını azaltman , çünkü kalorinin büyük kısmını o kaplıyo ve gainerlerin pek sağlıklı bir tercih olduğunu düşünmüyorum çünkü şeker içeriği genelde fazladır . Yiyecek olarak sana kuruyemiş tavsiye ederim badem , ceviz , fıstık , fındık bunlar besin değeri son derece yüksek şeyler , yemeklerin üstüne veya salatanın üstüne zeytinyağı dökerek kalorisini arttırabilirsin , karb olarak bulgur , yulaf , sebze , pilav falan olsun bunlara yönel hem gainerden daha sağlıklı , bir de gainer kullanımını bırakırsan beslenmen de birden 1800 kalori açıklık olacak bu defa aldığın kiloları hızlı bir şekilde geri vereceksin .

4. feritkayar

feritkayar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim iyi hoş diyorsunda yemek yiyemiyorum işte. İştahım yok sadece 3 öğün yiyebiliyorum başka türlü canım çekmiyor yiyince midem bulanıyor. Ha haklısın bırakınca o kadar açığım olacak ama bu yüzden gaineri bırakmamaya niyetliyim bakalım nolucak ve araştırmalarıma göre gainerin pek zararlı olduğunu görmedim

5. BeTheChange

BeTheChange Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum bence de gainer kullanımını azaltmalısın, ben ilk başladığımda bile porsiyon miktarı kadar gainer kullanmadım, mesela 1 porsiyon 300gr olan gainerlar falan var, ben bu zamana kadar hep 100gr tozu 400ml süt ile karıştırarak günde 1 defa kullandım, antrenman olduğu günler antrenman sonrası, normal günlerde ise yatmadan 1 saat önce falan. Spora başladıktan sonra zaten aşırı iştahım açıldı normalde bende yiyemiyordum bir tıkanma noktası vardı sonrasında gitmiyordu midem bulanıyordu ama sonuçta hergün biraz daha fazla yeme ile midede büyüyor ancak bu 1 haftada olacak bişey değil, zamanla.. Spora başlayalı 5 ay oldu şuan ve artık aşırı yemek yiyorum. Ofis ortamında çalışıyorum işyerinde yemek çıkıyor, sabahları evden çıkmadan mutlaka kahvaltı yapıyorum 8 gibi yulaf ezmesi, muz ve süt karıştırıyorum yanında 2 veya 3 tane haşlanmış yumurta. 10 gibi ara öğün yapıyorum fındık badem falan, 1de öğle yemeği, 4 gibi tekrar ara öğün (sandviç vs.) daha sonra saat 7de akşam yemeği ve en son yatmadan gainer. Bu şekilde birşeylere kendini şartlamalısın, acıkmayı beklemeden yemek yemelisin, inan bir süre sonra alışıyorsun ve tokluk hissi dahi gelmiyor, canın ne zaman isterse birşeyler yiyebiliyorsun. Bu güzel birşey bence çünkü spor yapmadan önce acıkmadan yemek yemiyordum sabah kahvaltı yaptıktan sonra akşama kadar birşey yemezdim zaten vücut yapım kilo almaya elverişli değil bide biz düzensiz beslenince kilo almak mümkün olmuyordu malesef. Artık evdekiler bile şikayetçi yemek yetiştiremiyoruz sana diyorlar :) Şuan sana zor geliyor ama yavaş yavaş değişimi göreceksin, düzenli olarak sporunu yap ve yemeği arttırmaya bak, spor yaptıkça daha fazla yemeye başlayacaksın zaten.

6. hakvereray

hakvereray Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Usta 4 ayda 12.5 kiloyu nasıl aldın ? Ayda ortalama 3.100 kg yapar ve Yağlanma sorunu oldumu?

7. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Ara öğünlerini miktarlarıyla yazar mısın hocam.gerçekten 4 ayda 12.5 çok iyi

8. BeTheChange

BeTheChange Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam kaliteli gıdalarla beslenmeye dikkat ediyorum, mesela yemeklerle ekmek neredeyse hiç yemiyorum yersem bile kepekli veya tam buğday bir iki dilim kadar, yağlı ve şekerli şeyleri sporla birlikte bıraktım, zaten tatlı ile pek aram yoktu kola, icetea falan içiyordum onlarıda bıraktım, 5 aydır ayran harici hiçbir içecek içmiyorum. Şuan yağ oranım 13-14% civarında zaten bulk döneminde olduğum için normal. Son dönemlerde karbonhidratı fazla almaya başlamıştım bel bölgesi hafif yağlandı ama göbek olacak şekilde değil bende spor harici günlerde hocamın tavsiyesiyle karbonhidratı biraz azalttım ve haftada 2 defa 10dk lık hit cardiyo yapıyorum hem ısınmak için hemde yağ yakmak için, etkiside oldu kilo kaybetmeden belim 85cm e falan düştü şuanda.
    Hocam öğünlere gelirsek,
    Sabah kahvaltı standart 08:00
    60-70gr arası yulaf ezmesi + 200ml süt + 1 büyük muz + 1 çay kaşığı bal (yulaf ezmesi ve sütü mikrodalgada 1dk ısıtıyorum daha sonra muzları kücük kücük dilimleyip üzerine döküyorum) + 2 veya 3 haşlanmış yumurta (tam)
    Ara öğün 10:00
    Bazen 40-50 gr arası çiğ badem içi, bazen kaşarlı sandviç, bazen fıstık ezmeli sandviç duruma göre değişiyor.
    Öğle Yemeği 13:00
    İşyerindeki yemek duruma göre ama genelde çorba, köfte, tavuk, nohut vs değişiyor, yanında makarna pilav salata veya yoğurt.
    Ara öğün 16:00
    Genelde yemek kalıyor, pilav vs yiyorum veya sandvic, kuruyemiş yine sabahki gibi ama mümkün olduğunca boş geçmemeye özen gösteriyorum.
    Akşam yemeği 19:15
    Genellikle annem bana göre tavuklu yemekler yapıyor yanında pilav makarna falan + yoğurt veya ayran
    Son öğün 22:30 (spor sonrası veya yatmadan önce oluyor genelde)
    400ml sütle gainer yanında bazen muzda yiyorum.

Şuanki beslenmem genelde hafta içi bu şekilde arkadaşlar, haftasonları genelde kahvaltıyı değişik yapıyorum ya beyaz peynirli omlet, yada krep tarzında 100gr yulaf ezmesi, 1 adet muz, tarçın, 5 yumurta (2sinin sarısı) blendırdan geçirip tavada pişiriyorum örneklerini youtubeda falan bulabilirsiniz.

9. gardas06

gardas06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim hangi gainer ve kaç gr dan kullanıyosun ?

10. BeTheChange

BeTheChange Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Multipower, Hardline ve son olarak Nutrade kullanmıştım, artık kullanmıyorum, Nutrade tek ölçek günde yani 100gr dı. Şuan kendim doğal karışımlar hazırlıyorum, süt, yulaf ezmesi, muz, kuru üzüm, kivi vs. Zaten ideal kiloma ulaştım bundan sonrasında yağlanarak büyümekte istemiyorum ufak ufak kaslanarak büyümek daha iyi benim için. Şuan 74kgyim ve yağ oranım 15%

11. gardas06

gardas06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende 4 ayda toplam 5.5 kilo almışım buda moral olarak çökmeme sebep oldu.Hardline progainer almaya karar verdim bakalım sonuç seninkisi gibi olur umarım.
    Kilo artışın beni acayip etkiledi.

12. asertyu

asertyu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    hardline nin gainer ını almayın neredeyse tamamı şeker.hatta hiçbir gainera para vermeyin.yulaf denen bir nimet var.ve çok ucuz bi protein tozu alın shake yapın yulafla çok daha faydalı olur.

Sayfayı Paylaş