1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4,5 Ay Sonundaki Gelişim sizce normalmi..??

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MCMXC tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar..4,5 aydır düzenli bir şekilde çalışıyorum..Haftada en fazla 3 yada 4 gün gidebildiğim için programımı 3gün yerine 2 güne ayırdım..Bu durum gelişmeye engelmidir??

Özellikle bel çevremde yağ fazlam olduğunu biliyorum elimden geldiğince abdominal çalışıyorum spora gittiğim hergün...

Takviye olarak sadece Ultimate Nutration Amino Luquid Aminoasitini alıyorum ki onada yeni başladım sayılır ama onun dışında yememe dikkat ediyorum elimden geldiğince protein almaya çalışıyorum..

Programda sırt kaslarıma bel fıtığım olduğu için fazla hareket yazmadı hoca. Squat hareketinide belimi iyi hissedersem yapıyorum..Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

4.Ay programım ise şu şekilde

1.Gün:
    Göğüs: Bench Press, Inc.Bench Press, Pectoral Neck. Inc. Bench Fly, PullOver
    Ön Kol: Barbell Curl, Db. Curl, Cable Curl, Cons. Curl
    Arka Kol: Lying Tric. Ext., Long Pulley, Push Down

2. Gün:
    Omuz: Barbell Press, Front Raise, Lateral Raise, Upright Row, Dmb.Shrug
    Sırt: Low Row, Dmb. Row, Barfix
    Bacak: Squat, Leg Ext., Leg Curl, Calf Raise

Ekli Dosyalar:

2. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben yabancı body builder larla konuşuyom face üzerinden......bana diyorlarki çalışmandaki anahtar yoğunluk......sert çalışman ve iyi beşlenmen senin için en önemli nokta diyorlar........kısacası......her 48 saatte bir tüm vücüdunu çalıştır........yada 1 gün pazu 1 gün omuz 1 gün sırt vs...devam ederek çalış senin zamanına bağlı ama zarar olmaz ama kendine en uygun programı sen yapabilirsin.....fotoğraflara gelince biraz ileleme olmuş dikkatle bakınca anca anlaşılıyo ama 4,5 ayda bundan daha iyisini yapabilirdin bence.........bol bol kardio yap bence sonra ek gıdalarla hacimlenirsin :=)) kolay gelsiin......allah yardımcın olsun

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    birgelişimi görmek için karşılaştırma yapmak lazım... ilk fotoların yok sonuçda neye göre gelişim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:27 ----------

leonidas sen gelişimi nerden anladın allah aşkına hepsi aynı günün fotoları... 2 dakika arada gelişdimi arkadaş?

Eqo ve Berkthagar bunu beğendi.
  4. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas

Katılıyorum ilk ölçülerini yada fotoğraflarını koyarsan daha tatmin edici cevaplar alabilirsin.

5. kemocan

kemocan Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    4,5 ay onceki resimlerini koysaydin, gelisimi karsilastirabilirdik.
    sordugun soru yanlis...

Son düzenleme: 10 Temmuz 2010
  6. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende eski fotoları koymam daha iyi olurdu die düşünmüştüm ancak bulamamıştım..Bu bikaç fotoyu bulabildim..Boyum: 1 87 Kilo: 81-82 arası değişio..Karın-göbek çevremde tüm yağ birikintisi..En büyük problemim orası..:(..Yukardaki fotolarım son halim bunlarda 2 yıl önceki halim..

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 10 Temmuz 2010
  7. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu arada yağ oranım 16,3...Boy: 1 87 Kilo: 82

8. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dalgınlığa gelmiş ilk 3 fotoyu eski sandım :D :D

9. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanii..? :(

10. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ama gerçekten ilk üç foto eski görünüyo :D ........bu arada dediğim öneriler senin işine çok yarar....benden tavsiye :D

11. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çalışmadiki sertlik derken??
    bide 48 saatte bi tüm vücudunu çalıştır demişin ama sonra bi gün kol bi gün göğüs vs. demişin..hergün birini çalıştırısam 5 gün sonra anca sıra gelio aynı kasa..?daha net açıklarsan sevinicem...

12. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sertlik derken şunu kastettim......pompalamayı yani çalıştırdığın kasları antrenmanda hisset iyice dolgun hale gelip gelmediklerini ve hızını artırmaya çalış antrenmanda yani 10 kg ile pazu çalışıp 15 tekrar ı normalde 30 saniyede yapıyosan bunu dahada hızlandırmaya çalış 25 saniyeye indir tabi senin hızını bilmedim sadece örnek olarak söylüyom tabi düzenli bir şekilde......ben antrenmanda kolumdaki saatin deliklerini3-4 delik genişletiyom şişip kalınca dolgunlaşınca kollarım.........diğeriine gelince 1 er gün dedimya mesela 1 omuz çalıştın tabi tüm omuz hareketlerinden bahsediyom ertesi pazu sıtr vs.....bunalrı çalıştırdıktan 48 saat sonra tekrar çalıştır o gün sırt günüde olsa yani illahi o hareketi yap demedim.....umarım yeteri kadar açıkladım :D

13. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hımmm çalışma süresine dikkat etmiyorum yani hep aynı benim..ağırlıkları devamlı arttırıyorum ama..30dk. kardiyo, göğüs,ön-arka kol ve abdominal yaklasık 3 satte çıkıyorum salondan...

14. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bi yerde okumuştum bacak geliştirmek vücuttaki büyüme hotmonunu artırıyo( büyük kaslar bacakta bulunduğu için ) ve üst vucudunda hacimlenmesine faydalı oluyomuş..

15. Rochas37

Rochas37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme düzenin nasıl,kardiyo çalışmalarına biraz daha ağırlık vermelisin bence.

16. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vg den önce yarım saat yürüyüş bantında eğimli olarak yürüyorum..250 kalori falan veriyorum..ancak beslenme konusunda biras sıkıntı var..proteini yeterince almaya çalışıyorum ama karbonhitratı kesemedim pek..özellikle tatlıyı kesemedim..sanırım çok ağır olmayan bir diete girsem karın bölgemdeki yağlanmayı hallederim die düşünüyorum..!!

17. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benime protein alma sorunum var günlük taş patlasa 80 gr alıyorum......maddi yönden sorunum var......ama bunun yeterli olacağını düşünüyorum.....ton balığı kullanmayı deneyecem günde 2 tane yiyerek ama bakalım çare olacakmı ?

18. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

48 saatte bir tüm vücudu çalıştır mı? Şaka mı yapıyorsun bize?

19. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Beni çalıştıran hoca da hareketleri vücuda yedirerek yap diyor. Sen hızlı yap demişsin öyle bir antrenman sitili var fakat ileri seviyelerde ve farklı amaçlar için.

5 aylık gelişimin pek verimli olmamış. Eksik bir şeyler var demek.

Flextor hocamız antrenmanın 45 dakikayı geçmemesi gerektiğini söylüyor. Ben de salondan ancak 2 saat sonra çıkıyorum. Hoca bana 4 tane karın hareketi verdi. Hepside 4*15 hayatım kayıyor. Bilmiyorum Flextor hocanın programında karın hareketi yok.

Bu konuyu açıklığa kavuşturacak biri var mı?

20. MCMXC

MCMXC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    45 dk. derken sadece vg çalışması 45 dk. ama imkansız bu benim için..zaten programım 2 güne ayrıldığı için iki yerine üç bölge çalışıyorum..evet vg bittikten sonrada full abdominal çalışıyorum ama ben baya bi karın hareketi yapıyorum..yani bi hareketi 4 set yapmak yerine bikaç çeşit hareket yapıyorum bilmem nekadar doğru??
    bugün hocamla konuştum kardioyu 45dk. ya çıkar dedi ve tabiki diet dedi..karbonhitrat ve şeker kesilmesi lazım..:evil:

Sayfayı Paylaş