1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4.5 Ay oldu.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve AlmostDone tarafından 27 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Selamlar arkadaşlar Vücut Geliştirme sporunda 4.5 ayım bitti 15 gün kadar üniversite dolayısıyla ara verdim malesef ve 2. ayda bir konu açmıştım buyrun;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sizce-iyi-gidiyormu-t56522.html

Ve şimdiki fotolarımda bunlar sizden ricam eksiklerimi söylemeniz (doğal olarak çok eksik vardır ama oran orantı olarak diyorum) Kötü ve iyi yorumlarınıza açığım şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca Fotolarım tam değil müsait olduğum bi ara öbürlerinide ekliyeceğim teşekkürler.

http://imageshack.us/photo/my-images/839/78603465.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/819/77741087.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/22/68342490.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/141/47533532.jpg/

Kusura bakmayın bazı fotoların görüntü kalitesi kötü :(

Boy 1.71 KG 66.5-67

Kullandığım supplement;Muscle Meds Cornivor beef protein 1 ölcek 23gram protein, 8 gram karbo, 2.5 gram creatin
    Önceden bitirmiş olduğum BSN-SYNTHA 6 22GR Protein,6gram yağ,13Gram karbo başka supplement kullanmıyorum ama en kısa zamanda BCA almayı planlıyorum.

Şuanda yaptığım idman Süper set

İlk gün Göğüs çalışıyorum

Flat dumbell bench press + Dumbell fly 3x10 (maximum ağırlık Bench 25+25 , fly 10+10 )
    Incline dumbell bench press + Incline fly 3x10 (bench 20+20, fly 10+10)
    Butterfly+Pullover 3x10 (butterfly 35kg , pullover 25)

2.gün Sırt

Lat machine(enseye)+Reverse barbell rowing 3x10 (lat machine 55kg,reverse barbel 45kg)
    D bar çekiş+High pull 3x10 (D bar 55kg,Highpull 55kg)
    Dar çekiş+T bar çekiş (dar) 3x10(Dar çekiş lat 55kg,T bar 30 KG)

3. Gün Omuz

Military press+barbell deltoid(geniş) 3x10 (Military'nin boş ağırlığı 30kg + 10kg , Ön omuz press 35kg)
    Arnold press+Ön omuz press(U tutuş ön omuz için) 3x10 (Arnold press 10+10,Ön omuz press 30kg)
    Enseden press+laterel 3x10 (Enseden press 30kg,lateral 5 veya 7,5kg)

4. gün off

5.Gün Biceps-Triceps

Barbell curl geniş tutuş+French Z bar oturarak 3x10 (Barbel curl 7.5kg+7.5kg+barbell ağırlığı,french Z bar 7,5+7,5+barbell ağırlığı)
    alttan makara çekiş+Alna triceps 3x10(alttan makara 40kg+alna triceps 10+10+bar ağırlığı)
    Hummer curl+ters push down 3x10(hammer curl 10kg+10kg,ters push down 35kg)

6.Gün Bacak

Hack squat+Leg curl 3x10 (hack squat 60kg + makina ağırlığı,leg curl 35kg)
    Leg press+death lift 3x10 (leg press 180kg,death lift 15+15+barbell ağırlığı)
    Leg extension+lunch 3x10(Leg extension 65kg,Lunch 10+10KG )

Önceki idmanlarım 2 hafta kadar genel idman,1.5 ay kadar standart idman ve 1.5aydan sonra vücuduma göre idman çıkarıldı. Her 5 haftada bir idman değiştiriyorum..

İdmanı genelde akşam saatlerinde yapıyorum 6-8 arası idmanım maksimum 35dakika sürüyor ve idmandan önce minimum 2 öğün yiyorum, gün içersinde bazen 6 öğün bazen 5 öğün bitiriyorum. Beslenme olarak sabah kahvaltısında normal herkez gibi yiyorum peynir,salata,zeytin,domates,lor,yumurta vs,
    öbür öğünlerde 300 gram karbonhidratı bölüyorum ve genelde yağsız tuzsuz haşlanmış makarna yiyorum 300 gram saf hali haşlandıktan sonra 2 katına çıkıyor sanırım. 250-300 gram kırmızı veya beyaz et tüketiyorum. Ve hayatımdan kolayı,şekeri,tuzu,beyaz ekmeği çıkardım rahatım :)

Not:Belki bazı arkadaşlar bu ağırlıkları süper sette kaldırdığıma inanmazlar ama gerçekten azimliyim :p Teşekkürler :)

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    diğer konundaki resminle karşılaştırdığımızda hacim olarak çok iyi gitmişsin bence, orantı olarakta aşırı anlamda bir orantısızlık olmamış, hemen herkesdeki gibi üst göğüs biraz boş sanırım, vücudu genel anlamda ele alıcak olursak eğer hacim olarak eksiksin, ama gelişmen çok iyi gitmiş,hacim sırasında biraz yağlanmışsın sanırım ancak bu normal..
    doğru yoldasın, çalışmaya devam, kolay gelsin :)

AlmostDone bunu beğendi.
  3. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Yorumun için teşekkür ediyorum. Üst göğüsümün eksik olduğunu biliyorum 1.5 ay kadar üst göğüsüm geride ama oda yoluna girer fazla kafama takmıyorum açıkcası :) ayrıca normale göre fazla bi yağlanma oldu nedense halbu ki yemeklerimde yağ vs kullanmıyorum ama olsun kış dönemi yaza doğru kardio,diet ile yağları atarım.

4. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Başka yorum yokmuydu? :p

5. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    gelişim iyi yağ oranın az gibi, karın kaslarına yüklen biraz :p

6. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    üst göğüs ve karın eksik. Üni sorun oluyor evet bende üniye gittigim ilde kilo kaybı yaşıyorum yemek problem oluyor. Ama yinede hafif agırlıklarla elimden geldiğince beslenerek devam ediyorum geçen sene yapmadım bunu ve tüm vücudum küçüldü toplaması zor olmadı ama baktıkça çok moralim bozuldu bence bırakma ünide devam et.

AlmostDone bunu beğendi.
  7. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Süper set yaptığım için karın kası idmanı yapmaya güç kalmıyor :p

8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Çalıştığın süreye göre gayet iyi.Tebrikler.

AlmostDone bunu beğendi.
  9. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    Antreman hakkinda bende birseyler yazmak isterim (tamamen kendi dusuncelerimdir)

Gogus antremani

3. supersette butterfly yerine decline press ya da cable crossover daha uygun olur
    Orta - orta
    Ust - ust yapiyorsunuz 3. hareket ise Alt -alt olsa daha iyi olur

Sirt antremani

hareketlerin sonuna deadlift ya da (guc kalmiyorsa) back extension eklemeniz alt sirt acisindan faydali olur

Omuz antremani

Cok fazla pressli bir antreman geciyor (sahsen ben) buna karsiyim, Upright row, bent-over (kablolu ya da dumble ile), front lateral rise, ve shrug (trapezler icin, bu hareketi bazilari sirt antremani sirasinda da yapabiliyorlar ben omuz da tercik ediyorum) gibi hareketleri eklemeniz sadece press'lerle bogulmazini engeller.

Biseps ve triseps antremani

Ters push down eger tahmin ettigim push down degilde benim de kullandigim asagi dogru cekilerek(elimizin tersi asagi bakacak sekilde) yapilan push down ise dogru hareket ve hammer curl ile yapilan 3. superset hareketlerini de 2. siraya almak daha uygun olur.

Saygilarimla,

AlmostDone, khephnes ve StormBlast bunu beğendi.
  10. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Dencline çalışmıyorum malesef salonumuzda dencline bench yok ayrıca butterflydaki ama iç üst göğüs sıkıntımdan dolayı neredeyse bomboş orası, cable cross'u geçen idmanda yapıyordum malum idmanı değiştirmek lazım 6 haftada bir.. Üst göğüse abanmamdaki amaç üst göğüslerimin zayıf olmasındandır.. Ayrıca Ters mekiği sırt idmanlarımda yapmıyorum genelde bacak idmanından sonra yapıyorum(belim biraz zayıf oldugundan dolayı bacak idmanından sonra yapılması daha iyi oluyor benim için hormon açısından), Omuz/trapez için isede geçen idmanımda up-right row, shrung yapıyordum ama trapezlerim aşırı büyümüştü bende büyük trapez sevmediğimden dolayı bu idmanda yer vermedim.. Ayrıca yorumun için teşekkür ediyorum. Bir dahaki idmanımı çıkardığımda (2 hafta sonra) bunlara dikkat edicem..

Sayfayı Paylaş