36 yaş,11 ay sonuçları,yorumlarınız..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skipper tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. skipper

skipper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar,
    11 aydır yapıyorum bu sporu,günde1 ya da 2 kere protein kullanıyorum.günlük belli miktarda kırmızı et ve tavuk-ton balığı tüketirim. ayrıca creatin ve glutamin de alıyorum.ancak sorun şu ki bench press te 70kg yi gecemiyorum(kısa bar ağırlığı hariç)..aslında ölçülerim arttı biraz ama bu bench durumu kafama takıldı.sizlere danışmak istedim..incline bench te 25-30kg lik dumbell larla çalışabiliyorum.sizce bu ağırlıklar ve durum normal midir? yoksa tricepslerim zayıf olabilir mi?bench durumunu ve ölçüleri yorumlarsanız sevinirim..

boy......176
    kol.......38,5
    omuz...127
    göğüs..107
    bel.......92

teşekkür ederim..

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kilonuzu yazmamışsınız.

Bench presste ise kaldırdığınız ağırlıktan ziyade,o ağırlıkla kaç tekrar yapabildiğiniz ve hareketin formunu bozup bozmadığınız önemlidir.

3. skipper

skipper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısınız. Kilo 83.haftada 3 ya da 4 gün idmana gidiyorum.genelde 2 gün göğüs-biceps çalısırım.sırt-triceps ve omuz-bacak şekinde.şaşırtmak için bazen incline la baslarım. Belki de durum normaldir ben bosuna takıyorum.tesekkür ederim yine de..

4. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    saglam triceps ister bench haftada 1 triceps calısıp 11 ay dan 120 kiloya girmeyide bekleme:)))

5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    herkes bench e takmış arkadaşlar illa ki güçlenirsiniz ama şu bench presste kaldırılan ağırlığı ölçüt olarak almayın sabret kaldırırsın acelen ne

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    11 aya göre gayet iyi ölçüler...

bench prese kafanızı takmayın...zira, siz "vg "yapıyosrunuz...kaldı ki eğer konu "göğüs geliştirmekse " bench press ikinci planda kalır...yerine , " yatarak dambıl açış " ve dips ekleyin...çok daha fonksiyomel olacaktır...

ağır kalıdrmak tabi ki "mgf faktörünü "tetikler , ama bunu daha ziyade "dambıl açış "yönünde yapın...) izra "pectoralis major" kas grubu açış yönünde daha etkin çalışır...))

7. skipper

skipper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için..

Sayfayı Paylaş