35 Yaş Antrenmanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mm2000 tarafından 2 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar konudanda anlaşılacağı üzere 35 yaşımdayım ve bb ye yeni başladım (1 Ay bitti). Özellikle yağ yakarak omuz, göğüs ve kollarımı geliştirmeyi planlıyorum. Yaşım dolayısı ile hafta 3 gün (salı, perşembe, c.tesi) antrenman yapmamın daha uygun olacağını düşündüm. Üyesi olduğum salondaki hocam her ne kadar 4 gün lük bir program yazsada dediğim gibi ben üç gün ve sadece 3 bölgemi çalıştıran (kardio ve karın hariç konuşuyorum) egserzisler yapmaktayım. Planım bu sistemi yıllar boyuda devam ettirmek. Yaşımı da dikkate alarak durumumu yorumlarsanız çok sevinirim.
    Boy: 170, Kilo:82 Atletik bir yapım var ve amatör olarak birçok sporla uğraştım.

Im waiting your comment:)

2. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Buraya yorum/tavsiye alacağım konusundaki umudumu yitirmiş değilim. Bakanların sayısı konuya ilgi olduğunu gösteriyor. Lütfen bilenlerde paylaşsınlar bir miktar. Kolay gelsin.

3. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Abicim saygilar! aramizda asiri yas farki yok. Ama benden büyüksün abimsin. Benim 38yasinda abim var. Onu ben 37 yasinda body e baslattim. Düzgün beslenme ve proteinle süper vücuda sahip oldu. Baslamadan önce benden gecti benden is bitti artik gencler gibi olamam diyordu. Valla bende sasirdim bir senede cok cok iyi oldu.
    Abicim biz su programi yaptik. Ha bu programi kafadan sallamadik. Bu isi bilenler tavsiye etti. Abim 180 boyunda 88kg agirligindaydi. 1 sene sona 86kg la süper vücuda ulasti.

Haftada 3 gün antreman

Pazartesi : Gögüs / Kollar
    Sali : kardiyo 30-40 dakika
    Carsamba: Sirt / Omuzlar
    Persembe: Karin kaslar(20 dakika)
    Cuma: Bacaklar (30dakika)
    Cumartesi: Kardiyo /karin (toplam 1 saat)
    Pazar : BOS

Abim günde 180gram protein aldi (Yogurt-Süt-Yumurta-Tavuk ve balik eti-Birde Protein tozu)
    günde 250gramKarbonhidrat aldi (kepekli ekmek-pirinc pilavi-makarna-süt-meyvelerden)
    günde 150gram yag aldi (Zeytinyagi-yogurt-peynir-sütten-ve diger yemeklerden)

bu programla abim yag eritti ve kas büyüttü. (Aramizdza kalsin yengem de cok kiskandi ve tekrar sismanlamasini istiyor hahahaha)

ZAMORANO bunu beğendi.
  4. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    yaşınızın büyütülecek olumsuz vs bir etkisi yok...siz de herkes gibi çalışabilirsiniz...yaşın etkisi, antreman ağırlık vs.den ziyade hormon seviyeleri üzerindedir...kısacası, evet, daha genç birine göre daha geç kas kütlesi yapar, daha geç yağ eritirsiniz ama bu fark abartı boyutta değildir...dikkat etmeniz gereken en önemli husus antreman öncesi ısınma-germe-esneme üçlüsüdür...bunları ihmal etmeyin...

programınıza gelince...sırt ve bacak çalışmaları da eklemeniz yararınıza olacaktır...zira vücut bir bütün, bu bölgeleri atlamayın,programınızda en büyük eksiklik bu......"yaşım ileri, fazla gelmesin" diye düşünüyorsanız yanlışsınız...

abartı yüksek ağırlıklarla çalışmayın...daha ziyade, kaldırabileceğiniz (hatta biraz daha düşük) ağırlıklarla çalışın, ağırlık miktarlarına değil hareketlerin formlarına odaklanın...zamanla formlar oturunca ağırlıkları arttırırsınız...vücudunuza vakit tanıyın...ileride sizden daha gençlere taş çıkartabilecek duruma gelebilirsiniz...yeter ki yaş konusunu gereğinden fazla büyütmeyin gözünüzde...

5. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Çok ii moral verdiniz arkadaşlar teşekkür ederim ( umarım haklısınızdır by the way). Programımı abininkine benzetmeye çalışacağım Dexter ve sırt çalışmasınıda ekliyeceğim Eyeseeyou. Bacaklar konusunda hala isteksizim çünkü hali hazırda oldukça kalın bacaklarım var. Biraz daha genişlerse pantalon giyemeyebilirim diye korkuyorum.
    Kendinize ii bakın.

6. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    bacaklarınız kalın olması bacak çalışmamanızı gerektirmez...ayrıca...bacakların gelişmesi antremandan ziyade beslenmenizle ilgili...bacaklarınızı yüksek tekrar-düşük ağırlıkla da çalışabilirsiniz...yeter ki o bölgeyi de çalıştırın...

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    mm200,

Yasını gozunde bıraz buyutuyorsun gıbı gelıyor bana. Senınle yasıtız, ve bu yasın oyle ozel onlemı falan yoktur.

Bu sporda 30 yas 40 yas dıye bır mefhum yoktur, bu sporda formda ve formda olmayan vucut vardır.

Ornegın Turkıye sampıyonlarından Rıza Batur bodye 30 undan sonra baslamıstı, en son gordugumde 50 kusur yasında cakı gıbı bodycıydı.

Bızım salonun sahıbı abımız 50 yasında ve gayet fıt.

Albert Beckless 60 kusuruna kadar Olympıa musabakalarına katıldı.

25 yasında bır yenı baslayana ne tavsıyelerde bulunuyorsak sanada aynılarını soyleyecegız.

Yazıda bır hata olarak hocanın verdıgı 4 gunluk program yerıne 3 gunluk uygulayacagını ve de yasla ılgılı bu gırısı goze alarak bu psıkolojık durumdan acılen kurtulmanı tavsıye ederım, yoksa bu bakıs acısıyle 4-5 ay sonra bırakacaksın.
    Hayat 30 undan sonra baslar, :) bır kac sene sonrada 40ında baslar derız artık

8. ZAMORANO

ZAMORANO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm
    bu bilgiler umarım benimde işime yarar

Sayfayı Paylaş