32 kilo verdim artık vücut geliştirme yapabilir miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve og-me tarafından 1 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. og-me

og-me Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben sporsuz 20 verdikten sonra spora başladım ve 3 ay gibi bir süredir cardio yapıyorum ( programım aşağıda ).Toplamda 32 kilo verdim. 115 kilodan 83 kiloya düştüm ve boyum 176cm. . Ve spor dönemimde baya iyi toparladım. Belime parmağımı bastırdığımda yarım cm ya batıyo ya batmıyo. Kemiklerim çok kalın anlıcanız.
    Beslenme şeklim
    Ramazanda önce....
    -Sabah kahvaltısı peynir,domates,zeytini yumurta beyazı, 2 dilim light ekmek
    -Öğlen 1 bardaktan biraz az pirinçten haşlanmış pilav ve 100 gr haşlanmış tavuk
    -Spor (cardio)
    -Akşam meyve
    Ramazanda ise....
    -Sabahı sahur yaptım.
    -İftarda yine haşlanmış pilav ve tavuk ya da et
    -10-12 arası spor(cardio)
    -vişne soda
    ---------------------
    Sporda su alımım 1 ile 2 lt arasında değişiyo.
    --------------
    Cardio programım :
    - 25 dkk 6 ile 6,5 da yürüyüş
    - 30 x 4 ağırlıksız mekik ve 50 tane üzerime 10 kg alıpta mekik
    - 10 ar kiloluk damblelerle 200 ve üstü yan mekik
    - 500 tane tek yönlü sayarak oturarak sopa (sağ sol 1 sağ sol 2)
    - Yine 20 dkk koşu bandı
    - duruma göre 16 dkk da bisiklet

3 aydır bunları yapıyorum. Sizce artık vücut geliştirmeye girmelimiyim. (Üstüm çok normal ama basenlerim geniş)

2. og-me

og-me Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hiç ilgilenen yok galiba :(

3. hazareis

hazareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    32 Kilo vermişsin valla helal olsun tabikide başla

4. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    Azminden ve disiplininden ve verdiğin emekden dolayi sizi kutlarim....bence body building yapabilirsiniz fakat beslenmenizde yinede dikkatli olmalisiniz ve hafta da 3-4 gün kardio çalişmasini elden birakmamalisiniz...ve size başka bir tavsiyem uykunuzu tam aliniz...allah kazasiz belasiz sakatlanmadan antrenman versin...

5. og-me

og-me Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. Bu konuyu açtığım gün bi karardır başladım demekki doğru yapmışım.
    Bu programı uyguluyorum...
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/endo-programi-t2900.html

ama her seferinde başlamadan önce 15 dkk tempolu yürüyüş ve 10 dakka koşu ve üstüne 500 sopa, 200 mekik (ağırlıklı), yan dumble 200 tane yapıyorum sonrada endo programını uyguluyorum ve en son 20 dakka daha tempolu yürüyorum. Definasyonumun yavaş olduğunu bildiğim için kardiyoyu elden bırakmamaya çalışıyorum çünkü 1 gün kaçırmam bana 2 kilo şişkinlik yapıyo :S

Beslenmem ise sahurda kavaltı, iftarda ise haşlanmış pirinç ve haşlanmış(tavuk veya et). Tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum

6. keremyilmaz

keremyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba artık bence uygun bir program ile Vg'ye başla bende senin gbi kilo verdim.Öncelikle geçen yaz bi hata yaptım.110 kiloydum üzerine body yaptım. İğrenç bir görüntü oluştu vücut yağlı olduğu için dahada irileştim.Sonrasında baktım öyle olmayacak 112 kilodan 90 kiloya indim 3 ay gibi bir sürede bunu yaptığım kano sporuna borçluyum. Kilo verirken ağırlık çalışmadım mı? çalıştım ama mesela bench press machinede 100-110 kg giriyordum.30 kiloya alıp max. yapabildiğim kadar tekrar yapıyordum. Her neyse şimdi 87 kiloyum hedefim 80 1,80 boyundayım 92 cm belim var ben kendimi göbekli hissetmiyorum göbek yok zaten yandaki yağlarla göğüs bölgesinden şikayetçiyim. Göğsümde oldukça yağ var.Bence biran önce başla ama bi 5-6 kg. daha verirsen daha iyi olur thums:

7. mrchieff

mrchieff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    Ankara
    maşallah..Bende sizin gibi sağlam kilo verenlerdenim :) boyum 1.70 kilo 97 iken 3 rakama ne zaman geçicem diye soruyordum kendi kendime.hop dedim ne oluyoruz sonradan ama 59a kadar düştüm daha vücut geliştirmeyle birlikte 64 oldum 2 aydır bir şey yapmıyorum ama tekrar sıfırdan başlıycam.Ramazan ve personel izinleri belimi büktü doğrusu..göğüs bölgesi için allah yardımcın olsun çok zor hemde çokkkk .SPORSUZ OLMAZ

Sayfayı Paylaş