31 yaşındayım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brolin59 tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. brolin59

brolin59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumu inceledim. Herşeyden önce yemek yeme düzeninin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. 31 yaşındayım ve biraz göbek yaptım diyebilirim. İşim gereği sürekli oturuyorum. Daha fit bir vücut için body salonuna gitmem ne kadar fayda getirir. Mutlaka faydası çoktur da bunun yaşla bir alakası var mı? 30 yaş sendromuna mı girdim ne yaptımkafa_ Fit bir vücut için mutlaka kas ta yapmak gerekecektir. Ben size ölçebildiğim kadarı ile ölçülerimi yazıyım.

Boy 1.78
    Kilo 74-75
    Sağ kol : 31
    Sol kol : 30
    Göğüs : 96
    Bel : 90
    Bacak 54

Görünüş olarak şişman değilim. Sadece karın bölgesinde yağ birikimi var. Sanırım sürekli oturmaktan kaynaklanıyor. İstediğim şey karın bölgesinin erimesi, daha belirgin göğüs kasları, belki biraz daha kalın kollar. Bu işin bir standardı varmıdır bilmem. 2. sorum ise şu. Fit bir vücudu yakaladıktan sonra ne ileri nede geri gitmesini sağlıyacak bir yöntem varmı? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ortalama kütlede bi vücut için geç kalınmış değil bence.. Ölçülerde gayet iyi

90cm bel 3-4 cm incelmeyle normal bi görüntüye kavuşacaktır.

Benim size tavsiyem bir salona yazılmanız istediğiniz vücuda kavuşmak için önemli bir adım.. Tabi bunu kararlılık, azim, iyi beslenme ve dinlenme vs vs diye diğer adımlar takip ediyor..

Bir ölçüye gelindikten sonra ne ileri ne geri olayı mümkün..

Tabi bunun bi sırrı filan yok düzenli beslenme formu korumaya yönelik egzersiz yine dinlenme vs vs..

Size tavsiyem alkol ve sigara kullanıyorsanız.. Azaltmanız mümkünse bırakmanız olacak.. İkiside bu sporda 2 büyük engel..

brolin59 bunu beğendi.
  3. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    sizin yaşlarınızda hatta 40 larda başlayıp profesyonel olan insanlar var.
    geç falan kalmadınız herşeyi yapabilirsiniz bu tamamen size kalmış
    dev gibi bir adamda olabilirsiniz , fit bir insan da
    akedemik eğitimli antrenörü olan , bir spor merkezi seçmeniz yeterli

ayrıca sigara genel sağlık açısından zararlı tabi bırakmanızda fayda var ama sigara tüketimi kardiyak performans dışında , kas hipertrofisine negativ bir etkisi kanıtlanmamıştır.

sigara kullanımınız kandaki oksijeni düşürerek kalbinizin sağ karıncık ve pulmoner atardamarındaki basıncı yükseltir.Yaşlılıkla beraber herhangi bir akciğer rahatsızlığı geçirdiğiniz vakit burdaki yükler triküsbit kapaçığını zorlar . Bu felaket senaryoları gerçekleşirse tıkanmalar yaşarsınız.Bunlar bir süreçtir olma şansı düşüktür.

alkole gelince uzak durun

Son düzenleme: 30 Temmuz 2011
    brolin59 bunu beğendi.
  4. brolin59

brolin59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sanırım merakımı giderdim. Alkol kullanmıyorum. Sigara baya çok diyelim:)) Zaten sigara nın nelere zararı yok ki!!! İnşallah bu spora başlamak sigarayı da bırakmama vesile olacaktır. Ufak bir soru daha. Malum önümüz Ramazan. Ramazan ayında oruç tutanlar için tavsiyeleriniz neler olabilir? Gittiğimiz salonda hocamız mutlaka bir program yapacaktır ama sizlerden de duymak istedim. Çalışmayı hangi saatlerde yapmak gerekir, beslenme olayı nasıl olacak vs... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ben şahsen oruç tutamıyorum.. Tutan arkadaşlara da Allah kolaylık versin..

iftarda yemeği çok abartmamak şartıyla sodayla fln destekleyip iftardan 45dk-1saat sonra çalışan tanıdıklarım var.. Sahurda da casein proteini yada bol bol lor tüketiyorlar.. Bu konuda açılan başlıklar var benim bildiklerim bu kadar o başlıklarıda incelerseniz daha yararlı olacaktır..

Sayfayı Paylaş