30 Yaş ve Üzeri Vücut Geliştirmeye Gönül Verenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hayaletfilo tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 140 üye.
  1. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum malesef için işine ilaçalar giriyor...en basit ornek kendisi herhangi bir streoid ilaç olmasa bile..yağ yakımında çok iyi sonuçlar veren clenbuterol var...normal bir insanda bile 3-4 kilo yağ yakımı elde etmek mümkün sporla ve diyet ile birleşinde çok ciddi sonuçlar alınabiliyo....bu tarz 3 ayda şöyle oldu böyle oldu diyen hocaların cogu aldatmaca içinde...emin ol...onlara basit bi soru sormakta fayda var hoca kaç tane öğrencin var kaçtanesi bu ölçüde gelişti...yani ilacı dayayabildiklerinde aldıkları sonuçları reklam için paylaşıyolar...

Juiceles ve barış kaptan bunu beğendi.
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyet yapılabilir,yağda yakılabilir fakat herhangi birşey kullanmadan o resimlerdeki kuru görüntüyü oluşturmak neredeyse imkansız.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

3. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Ama tamamen doğal hiç bir suplement almadan diye ısrarla reklam yapıyorlar ondan şaşırıyorum zaten bende eğitmenlik yoluna girmeye hazırlanan biri olarak bunlara sasiyorum
    Yeterli beslenme ile suplement bile gerekli değil bence a hic birsekilde 3 ayda bişi beklenmemeli neredeyse 2.5 yıl olcak benim veya benim gibi birçok kişinin Arnold olması lazım bu durumda
    Yazık valla

4. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum ilaçlı adamı 10 saniyede anlarım..hatta işin içine girince sende anlarsın...ama sana bi tiyo olsun...ilacın kontrolsüz bir şekilde ilk büyüttüğü bölge trapez kaslarıdır...hani omuzun üstünde kalan bölgesi...bi adamın 3 ayde trapezleri aniden şişmeye başladıysa kesin ilaç vardır...ikide ön omuz başları bu bölgeler vucudda en cabuk tepki veren bölgedir...şimdi yarın öbürgün hoca olucam demişssin...bu konuda idealist olursan aç gezersin baştan söyliyim...insanlara istediği hayali satman lazım...bunu malesef yapmanın yolu ilaçlar...

Juiceles ve barış kaptan bunu beğendi.
  5. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Eyvallah teşekürler açık sözlulüğün için dikkate alicam söylediklerini

6. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Öğlen 120 gr pismemis bulgurdan akşam da yine 120 gr bulgurdan yapılan pilav yiyorum. Ama yinende 280 gr karbo dolmuyor bukadar pilav mi yenir yaw ☺120 gr bulgur bir şişiyor kocaman tabak bulgur pilavı oluyor pişmeden tartiyorum bir yanlışlık yok dimi

mali67 ve Juiceles bunu beğendi.
  7. Juiceles

Juiceles Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    103
    Yulaf ezmesi yoksa makroda ekle bi an once :)

LG-H955 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mali67 ve barış kaptan bunu beğendi.
  8. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Var olmaz mı sabah yiyorum onu amca 280 gr oluo ☺☺☺tabak doluyor pilavla yuh derler adama gizli yiyorum ☺☺☺

Juiceles bunu beğendi.
  9. Juiceles

Juiceles Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    103
    Kac gr yulaf yiyorsun gunde birde aksamlari o zaman yulafli 2yumuryali tarcinli krep yap

LG-H955 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

barış kaptan bunu beğendi.
  10. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Yok artık ☺☺
    Sabah 1 su bardağı 80 gr falan içine badem ceviz dut üzüm ve Muz atıyorum

Juiceles bunu beğendi.
  11. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlız akşam değilde sabah yapılır o bak bide sekersiz kahve yanında mis ☺içine üzüm de Atican krebin

Juiceles bunu beğendi.
  12. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    Karbo acisindan kurubakliyat guzel secenek abi yarım kilo ye idmandan önce.hem.bitkisel protein aminoasit profilleri iyi hem sağlıklı karbo. yok ugrasamam dersen 150gr yulaf 300ml süt bir çorba kaşığı chia tohumu kuru meyve çerez karıştırip yenebilir abi.

13. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Allah kimseyi eline düşürmesin mali yemekten çatlatirsin adamı ☺☺☺☺

mali67 bunu beğendi.
  14. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    birşey olmaz abi çatlama yapmaz yaglanma yapar başka zararı olmaz. duzenli idmanla yaglanma insana güçlenme olarak geri döner musait zamanda yağ yakarak çözülebilir :)

15. muratnayal

muratnayal Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    18
    Enerji deponda sürekli yağ yoksa demişsin. Enerji deposu derken kastın mide mi? Kan mı? Peki vücutta zaten depolanmış durumda olan ve zaten eritmek istediğimiz yağları kullanamıyor muyuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Aslında... işin temelinde karb. azlığı yatıyor....özellikle definasyon döneminde tercih edilen bir diyet türü. Antrenmanlarda bize enerji sağlıyan başlıca yakıt karb. grubudur haliyle bu diyette neredeyse günde 50gramın altına inilmekte...sizin vucudunuzdaki yağ depoları ile - yemek için kullandığımız yağlar aynı şeyler değildir. Yani yağ tükettiğimiz için yağlanmıyoruz...haliyle yağsız yiyincede yağ yakmıyoruz....yağlanmanın temel sebebi karbonhidrat ve şeker dir. Bu diyette karbonhidrat yerine ikame yakıt yağlardır...yağ tüketimi yükseltilirki vucud bir yandan yağ yakarken bi yandan da enerjisiz kalmasın...

boksbody, muratnayal, mali67 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. muratnayal

muratnayal Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah. Önemli olan enerji girdisi ve çıktısı diyorsun. Karbo yağa göre gr başına daha az kalori vermesine rağmen hızlı glikoza dönüşmesi yüzünden eğer bu enerjiyi kullanamıyorsak yağ olarak, özellikle de en tehlikelisi iç yağ olarak depolanması kaçınılmaz oluyor.
    Peki yağın enerjisi yoğun antrenmanları çıkarabilmek için yetiyor mu? Onun da ötesinde beyin denen mükemmel CPU glikozla çalışıyor, karboyu bu kadar azaltınca konsantrasyon falan negatif etkilenmiyor mu bundan?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Aslında ketonejik ve low carb diyetler başta da dediğim gibi zaten zordur. Karb. olmadığı zaman halsizlik, güç azalması , konsantrasyon eksikliği kaçınılmaz....ama bu tarz diyetlerin zaten yağıldığı dönemde definasyon dönemi...çok fazla büyüme yada güç harcama beklentisi yokken...zaten bir sporcunun karb. olmadan büyümesi imkansızdır. Bu tarz diyetlerin iki nedeni vardır...bir forma girmek iki mevcut olan formu mümkün olduğu derece korumak....

19. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Selamlar gencler
    Bugün salonda 15 yıldır vg yapan milli sporcu ve antrenör bir arkadaş ile tanıştım beslenmeden açıldı konu bana temiz ve kas olarak kilo almak için günlük aldığın kalori nin %50 karbo %35 pro %15 de yağ olması lazım dedi buraya kadar güzel ama ben dedim günlük yediklerimi yazınca 60-70 gr arası yağ çıkıyor diye bana nasıl hesapliyorsun ki bunu dedi .Sadece yağ olarak aldıklarımi hesap etmeliymisim yani ben et balık tavuk vs yiyince onlardan gelen yağları da haliyle program ekliyor yağ bölümüne ama böyle hesap olmaz diyor yediğin et tavuk balık vs kaç gr ise bunu sadece protein olarak hesaplamak lazımmış yağ için zeytinyağ ve ceviz badem yağlarını yağ olarak kabul etmeliymisim bilmem anlatabildimmi
    İlginç geldi bana ben gün icinde yediğim herseyi yazınca belli bir yağ miktarına ulaşıyorum haliyle hayvansal gıdaları yağdan saymıyor adam onlar protein diyor ve de adamın hesabina göre 2400 kalori ile beslenen biri yüzde 35 pro alırsa 210 gr protein eder bu bunun %80 kısmını hayvansal %20 si bitkisel protein olmalı diyor 170 gr hayvansal 40 gr bitkisel protein olmalı diyor ben 140-150 gr toplam bitkisel ve hayvansal toplam alıyorum diyince antreman da kasları yakarsin yetmez o diyor
    Gelde çık işin içinden

20. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bu sporda herkes birşey söylüyor herkesin bunyesi farklı kas yakmak hatta kas yapmak bile o kadar kolay oldugunu sanmıyorum.kimileride vucut ağırtlığının 1,5-2 katı yeterli diyor fazlası bir işe yaramaz diyor.kimileri fazla protein ileride gut yapar diyo herkes birşey diyo en guzeli deneyerek kendi vucudunun verdiği tepkiyi görmek bence.onun dediği gibi hayvansal protein ağırlıklı oldumu o işe bütçe yetmez abi:D

Sayfayı Paylaş