30 Yaş ve Üzeri Vücut Geliştirmeye Gönül Verenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hayaletfilo tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 140 üye.
  1. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    hoşgeldin aramıza.evde yapmadıgım için birşey diyemeyecem ama sadece kalabalık olmaz heralde başka birşey farketmez gibime geliyor :)

2. Onurozby

Onurozby Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Hoşbuldum. Biraz sıkılaşayım diyerek iki dambıll almamla başladı herşey ve devamında evin üst katının salonunu spor salonuna çevirmemle sonuçlandı bu durum. :) Deadlift ve squat hareketlerini yeterli ağırlıklarla yapamamam dışında bir eksikliği olduğunu sanmıyorum evde çalışmanın.

mali67, Juiceles ve barış kaptan bunu beğendi.
  3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    onları yeterli ağırlıkla yapmak lazım onun için yeni ağırlıklar edinmek lazım yada başka bir yol bulmak lazım.

muratnayal bunu beğendi.
  4. muratnayal

muratnayal Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, evde çalışma bana hep üniversite sınavına evde hazırlanmak gibi gelmiştir. Kazanırsın belki ama disipline girmek daha zordur, test vs imkanları daha kısıtlıdır. Rekabet motivasyonu yoktur vs vs.
    Ama öte yandan evde çalışabiliyor olmak da müthiş bir özgürlük. Gece çalış. Sabah kalk çalış. Dışarı kar buz umurunda olmaz. Salona para da yok. Avantajları da yok değil yani. Ben de bir ara niyetlendim, bar bench dumble vs aldım ama yapamadım. Olmuyor. Zaten ufaklık bırakmaz hayatta :)

Deadlift ve squat temel hareketler ama bence olmazsa olmaz değil. Sadece vücut ağırlığı ile squat yapan ve 350 - 400 tekrara çıkabilen bir abim var bacaklar süper.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

freeletics ve Juiceles bunu beğendi.
  5. Onurozby

Onurozby Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Barın ağırlığı hariç maksimum 80 kg ile çalışabiliyorum. 20 ve 10 kglık ağırlıklarım var ama bar daha fazla ağırlık almıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Aralık 2016 ---
    Tabi ki bekar olmanın böyle avantajları var. Yoksa bu denli disipline yapamazdım. Ciddi kardiyo da çalışıyorum. Hava güzelse dışarda, değilse koşu bandında koşuyorum günün minimum üç günü. Mevcut kiloma rağmen yarım saatte 6000 metreyi zorluyorum bandta koşarken. Görsel feedback önemli bir motivasyon sağlıyor. Ağırlık istasyonumda var. Lakin halterle squat yaparken insan kendini güvende hissetmek istiyor. Tek başıma çalıştığımdan cesaret edemiyorum. Bench press hareketinde keza giremiyorum kaldırabileceğim ağırlıkların altına.

Son düzenleme: 12 Aralık 2016
    mali67 ve Juiceles bunu beğendi.
  6. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Onur hosgeldin öncelikle
    Ya evde zor bu işler hakketen adam gibi salonun da olabilir evde o ayrı ama sadece dumbell ile biraz verimsiz kalır
    Ben squat ve deadlift olmazsa olmazcilardanim

mali67 ve Onurozby bunu beğendi.
  7. Onurozby

Onurozby Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısın tartışmasız salonda çalışmak evde çalışmaktan çok daha verimlidir.

8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bar kısamı yoksa uzunken alması lazım, yada plakalr vinil oldugu için kalınlarmı? çözülşmeyecek sorun olmaz ustunde düşünmek lazım biraz.

barış kaptan bunu beğendi.
  9. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Şu beslenme şekillerinin arasında en güzeli ketajonik beslenme ama tam kurallarına uygun beslenmek hakketen çok disiplin işi

10. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    yok be abi çokda sıkıntılı değil aslında karboyu kesecen bol protein ve yagla beslenecen idmana aynen devam :) idman performasnı nasıl olur orası tartışılır denemeden birşey demek olmaz ama yag yakımı için keto beslenme ve definasyon super olur diye düşnüüyorum :)

11. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük 50 gr dan az karbo alınması lazım bu baya az bişi 3 haftada vücut alisiyor mus söylenen ozamana kadar sıkıntı oluyor biraz ama 50 gr karbo çok az ya yani teknik olarak belki yeterli dir de 100 gr bulgur 60 gr karbo zaten biraz zor

mali67 bunu beğendi.
  12. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    abi çok az ben alşışamam gibi geliyor zaten dırty bulk takılıyom :) özellikle idman öncesi abanıyom karboya :) gunluk ortalama 250-300 gr falan alıyom :):):)

13. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar spor geçmişinizi bilmiyorum ama ketojenik diyet herkesin işi değildir...hele dediğiniz gibi kolay hiç değildir....kaldı ki bu diyette kaş yapayım derken göz çıkartma riski çok fazladır...makrolar çok iyi ayarlanmalıdır...vucuda karb girmediği için yağdan enerjiyi almak çok önemlidir...eğer bu dengeyi oturtamazsanız ciddi kas kaybı yaşarsınız...

barış kaptan ve mali67 bunu beğendi.
  14. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    1 haftadır 280 gr alıyorum ama dirty falan değil temiz karbo

mali67 bunu beğendi.
  15. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bana göre değil zaten ben beceremem öyle ince işleri :) ama İF bana uyuyor yag yakasım gelirse birgun onu yaparım.

benimkilerde temiz abi dirty derken yanlış kelime kullandım galiba kalori fazlalığı oluşturuyom.bazen idman gunleri abarttıgım oluyor :)

16. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    kesme dönemlerimde tercihimi hep low carb diyetlerden yana yaptım...yani ketojenik diyet yerine daha sürdürülebilir...haftada 1 gün ufak bir cheat ile yaz ayları için ideal...

Juiceles ve mali67 bunu beğendi.
  17. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuda tugrul çağrı yılmazer diye bir eğitmen var adam hep böyle beslendiğini vurguluyor her konuşmasinda ama dediginiz gibi çok hassas olmalı ayar disiplinli olmalı belki kısa süre için yapılabilir

18. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    şimdi ketojen diyet bir kaç fazdan oluşmakta ketojene giriş - ketojen - ve çıkış fazı bu döngü sürekli olmalı...ortalama girmesi 3 gün sürmekte 3 günde kendisi sürmekte 1 günde karb yüklenerek döngüye devam edilmekte...ketojene girip girmediğini anlamak için - idrar testerleri var veya kokudan aseton kokmalı idrar...beslenmede karb olmadığı için yerine yağ konulmakta...enerji deponda sürekli yağ yoksa... metobolizmanın direk gözünü dikeceği enerji kaslar olmakta... 50gram karbın altında yaşamak için yerini diğer besin gurplarıyla çok iyi doldurmanız gerekir..acemilik kaldırcak bir diyet dürü değil bi anda 4-5 kilo kastan gidebilir...yoksa oturttuğunuz zaman en etkili sistemdir...

muratnayal, Juiceles ve barış kaptan bunu beğendi.
  19. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle.
    Teşekkürler bilgi için

20. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Birsürü site var Eğitmen siteleri biraz ilgi alanıma girdiği için son zamanlarda takip ediyorum adamlar 3 aylık programlar uyguluyor yani before after resimleri koyuyor ya bir insanın 3 ayda o halden o hale gelmesi çok zor yani artık uzun denilecek bir zamandir bu işin içindeyiz He deyince 3 ayda çok o değişmler bunu nasıl yapıyorlar yada kandiriyorlarmi bilmiyorum bence ketajonik beslenme uygulatiyor gibime geliyor eğitimi verenler

Sayfayı Paylaş