30 Yaş ve Üzeri Vücut Geliştirmeye Gönül Verenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hayaletfilo tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 140 üye.
  1. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Dogrusu da bence bu. Oglen saatleri de aslinda spor icin iyi bir zaman sayilmaz ama en azindan yediklerinin yaga donusme ihtimali cok azaliyor. Ben saat 9 45 10 arasi aksam yani spordan sonra yemek yiyebiliyorum. Dezavantaj yani yaglanma acisindan. Aslinda gece yatmadan once ictigim sutu de kesmek ya da azaltmak mi lazim bilemiyorum. 300 400 ml sut iciyorum yarim olcek protein tozuyla. Lazein icermesi acisindan ama yaglanmaya da katkisi var diye dusunuyorum.

2. Osman Paşa

Osman Paşa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Benim de yaş 36. 20'li yaşlarda dönem dönem vücut çalıştım. En son 13-14 ay kadar önce baktım pantolonlara sığmamaya başlıyorum, bir salona üye oldum. Yağ oranını yüzde 24'den 11,5 e düşürdüm. Onun dışında pek ölçüm tartım yaptırmıyorum, aynada gördüğüm görüntü ve pantolon beli ölçü birimim :)
    Herkese iyi sporlar...

winston123 bunu beğendi.
  3. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni

bende senin gibi yapiyordum winston123 (isminizi bilmedigim icin.isimle.hitap edemedim kusura bakmayin) yaglanmaya etkisi oluyor ki ben yarim yagli sut 300ml.ile.1 olcek whey aliyordum

artik tamamen suyla iciyorum, tadi berbat ama sutun yaglandirmasindan iyidir.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Mesut bey ismim Barış:) kusura bakmayin benim hatam. Sut yaglandiriyor ben de bu kaniya vardim. Siz de oyle diyorsaniz suyla icecegim. Tadini onemsemiyoruz :) ben sizin verdiginiz hizla toparlanamiyordum. Sebebi bu olabilir belki de.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2015 ---
    Osman bey hosgeldiniz. Yaşlarimiz ayni sayilir 12 13 ayda yağ oraninizi bu kadar gerilere nasil cektiniz

5. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    zaten sabahlarida sut iciyormussun bence onun yerine lor tuketmen daha mantikli. sut gercekden cok yag iceriyor bizde belli bir miktardan sonra yaglanmaya yol acabilir diye dusunuyorum. sade bir tavuk veya et ile salatayi birde pul biberi bir araya getirdinmi o saatte yeterli olur diye dusunuyorum bbide yatarken lor peyniri tamamdir.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

suskunprens74 bunu beğendi.
  6. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Lor yagsiz olacak sanirim. Bunu deneyecegim. Ne kadar yemeliyim peki

7. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Bende yogurda lor rendeliyorum kucuk kase. Tadi daha iyi oluyor

8. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Sayin @Bekci . Yazdiginiz yorumlarin ve yag yakim gunlugunuzun siki takipcisiyim. Yorumlarinizi ve basliklarinizin devamini bekliyoruz.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2015 ---
    Lor benim bogazimdan gecmiyor acikcasi. Yutamiyorum takiliyor. Yogurt iyi bir cozum olabilir tabi ama sutten bir farki var mi ki yaglandirma acisindan. Sonucta ikisi de karbonhidrat iceriyor

Bekci bunu beğendi.
  9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    waaaaayy,waaayy waayy ihtiyarlar fan clup kurulmus ha ha ha,iyide olmus baslik güzel takipteyim genclerr,takip etmemek olmaz:):)
    nede olsa gördügüm kadariyla yazanlar icinde hepinizden bir adim önden gidiyorum.(Yas olarak)
    Forumda bicok kisi biliyor bilmiyenler icin yaziyim Yas 45,yas konusunda bu sporda her türlü tecrübe mevcuttur arkadaslar:):)

Son düzenleme: 14 Şubat 2015
    Hzr34, Birpol, suskunprens74 ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  10. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Bilmez olur muyuz hic. Zaten kac kisi var gercekten bilgili ve saygiya deger. Sadece yaşla alakali değil. Genc arkadaslardan da cok sey ogreniyoruz. Saygilar sayin bekci. Sizinle yazisiyor olmak bile guzel. Takibinizdeyiz.

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Güzel bir başlık olmuş, içeriği de yakışır şekilde faydalı paylaşımlarla doldurulmuş. 28 yaşındayım, lakin bende kendimi bu kümede görüyorum. Şu an gayet fit, parçalı vücutlu genç arkadaşların gelecek yıllarda önemli bir kısmı çoktan hevesini kaybetmiş, sporu unutmuş olacak. Ancak belirli bir yaşın üzerinde olup, şu anda tüm eş iş aş çocuk arası arşınlanan yollara rağmen, tüm engellerine karşın spor yapmaya çalışan bu insanlar antrenmanlarına, sağlıklarına sıkı sıkı tutunuyor olacaklar, nitekim eşşeğini kaybedip de bulan semerini daha bir çoşkulu tutar. Hormon olayını da pek dert etmemek lazım, doğal yollardan doğru hamleler ile ortada sorun kalmıyor, mesele sporu hayatın bir rutini haline getirebilmek. Son olarak, Tibet' li lamaların egzersiz sırlarını öğrenen, bu metodları batı dünyasına taşıyan ve yoğun talep sonucu kurs vermeyi kabul eden adamın ilk şartı, kursiyerlerin 50 yaş ve üzeri olması olmuş. Kaynağını hatırlamadığım ama merak edenlerin araştırıp bulabileceği, İngiltere menşeili bir araştırmaya göre; 90 yaş üzerinde ki kadınların dahi kasları hipertrofiye uğrayabiliyormuş. Ne kadar erken o kadar iyi ama, hiçbir zaman geç değil.

12. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Cok guzel aciklamissin. Gec basladik ama birakmiyoruz. Keyif aliyoruz. Bazen ozellikle yazin kisa kol tshirtle dolasirken genclerin kollarima bakip bu adam bu yasta bu kollari nasil yapmis diye dusunduklerini goruyorum. Hatta utanmasalar gelip soracaklar yani o derece belli oluyor. Bu bile insana guzel hissettiriyor. Ama isin altinda yatan sabir azim beslenme zaman para gibi kavramlar var. Herkes icin bu boyle. Naturel ya da ilacli olmak farketmiyor. Hepsi icin bu emekler gecerli. Hatta roid isin icindeyse emek daha fazla oluyor.

suskunprens74 ve Bekci bunu beğendi.
  13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Dokunmayin bizeee kafamiza yasimiza göre takiliyoruz isteeee:)
    belli bir yasa gelipte bu sporu yapmaya calisan arkadaslara Yas konusunu cok kadfalarina takmasinlar.

winston123 bunu beğendi.
  14. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni

bizi bu baslikta yalniz birakmayin :) tavsiyeler, yorumlar , uyarilar , yonlendirmeler hepsine ihtiyacimiz var :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    estagfrullah,forumda hem bilgili Hemde tecrübeli Hemde bizden daha genc okadar cok arkadas varki haklarini yemis oluruz,herkez tabiki elinden geldigi Kadar bilgisini tecrübesini Burda paylasicak.

Created By Loss bunu beğendi.
  16. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Evet mesut bey hakli. Bizi yalniz birakmayin. Genc profesyonellerden de yardim bekliyoruz.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Şubat 2015 ---
    Son yag yakim gunlugunuzde motivasyon dususu yasadiginizdan bahsetmistiniz. Nasil gidiyor son durum nedir.

Bekci bunu beğendi.
  17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Son durum icler acisi:)
    Antreman isteksizligi ve motivasyon eksikligini bir türlü asamadim,bende uzerinde durmadan ara verdim 3 haftada ilk hafta 2 ikinci hafta tr de tatildeydim sadece 1 gecen haftada 1 antremanla gecistirdim.Cok da iyi oldu su anda müthis bir sekilde salonu,agirliklari ve o hazzi özlemis durumdayim pazartesiden itibaren normal antreman düzenime tekrardan baslicam,fakat bukadar aradan sonra baslamasi cok kötü oluyor,o agrilar gecene Kadar mahvolacagim kesin,ve malesef 3 hafta bu yasta epeybir süre ve baslarken yine yavastan ve hafiften baslamam gerekiyor,ama cokda takmiyorum.
    mart ayindan itibaren oglumda basliyor(Yas 23) oda iyi olucak birbirimize Motive olur:)

18. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de gecen yaz 1 bucuk ay ara vermistim. Baslamak gercekten cok zor oluyor, birde kas agrisi 1 haftadan once gecmiyor. Bundan sonra oglunuzla beraber takip edecegiz desenize sizi:) sizin acinizdan da cok iyi olur. Mutlaka ayri bir baslikta takip etmek istiyoruz sizi. Selamlar saygilar

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    elbetteki yad gectikce isimiz zorlasiyor
    ama bu dporun zevkletinden biride bu .
    zorlandikca zevk aldirmasi

20. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Haklisin sayin mod. Spora baslayana kadar bazen bir usengeclik oluyor ama bitirdikten sonraki zevk bambaska.

Sayfayı Paylaş