30 Yaş ve Üzeri Vücut Geliştirmeye Gönül Verenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hayaletfilo tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 140 üye.
  1. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    valla aynen katiliyorum ilerleme yavas olabiliyor ama kesinlikle oluyor. Ben genc bir arkadasla idman yapiyorum performans olarak hicbir sikintim yok birebir ayni kilo ve tekrarlara giriyoruz. gayette memnunum sonucdan. Ben sguat ve deadlife onem veriyorum testesteron aevitesini arttirmak adina tabi birde beslenmeme. Gunluk kalorim 3000-3100 civari.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

winston123 bunu beğendi.
  2. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    20 den sonra hic spor yapmadim alkol vb hergece iciyodum.sabah 4 te uyuyodum.2 senedir evde calisiyorum.sabah 6.15tekalkiyorum 11.30 yatiyorum.dogru yavas oluyor,benim yasimdakiler 8 aylik hamile gibi dolasiyor.baklalarim var,kaslarim cizik bide kilo alsam cok fena olacam.tribulus kullaniyorum,tek olcek spor sonuna dogru whey.tribulus 1500 mg yatmadan once,sanirim faydali oluyor,hatlari belirginlestiriyor.sigarayi birakamadim o daha etkili olur tabi.zaten yarismaya katilmicam fit olmam yeterli

winston123 bunu beğendi.
  3. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni

bende sigarayi birakamadim :( ama zaten az icen biriydim, yillardir hic degismez haftada sadece 1 paket iciyorum

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

winston123 bunu beğendi.
  4. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    O senin ictigini bi gunde iciyorum.okadar az icebilsem birakmam zaten

winston123 bunu beğendi.
  5. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Homegym aslinda mecburiyetten oldu biraz da. Işler evlilik cocuk filan olunca salon olayi zorlasiyor. Mesut beyi bu konuda cok daha azimli buluyorum. Hayatimda spor salonuna hic gitmedim. İçerisi nasildir onu bile resim ve videolardan biliyorum desem yeridir. Ha ayrica evde eliptik bisiklet de var gecen sene almistim. Ama pek kardiyo yapmiyorum. Sevmiyorum da. Ama yaz yaklasiyor. Mecbur baslicaz. 181 boy 87 kiloyum su anda. Isyerinde oglen arasi aslinda hic fena fikir degil. Bence vazgecmeyin. Isyeri de olsa devam. Sureklilik hersey bu sporda hepimiz biliyoruz. Bir cift neopren 5 er kg dumbell la baslamistim. Deneyip zararini gordugum bir cok antrenman programim oldu. Mesela 6 ay oncesine kadar s bar curl 55 kg ile yapiyordum. Ama hareket formu biraz bozuluyordu tabi. Sonra 35 lere cektim agirligi duzgun formla cok iyi tepki aldim. Simdilerde 45 50 kg duzgun formla calisiyorum. Gayet iyi. Bir de bacak olayini hepimiz es geciyoruz. Ozellikle evde bacak calismak cok zor. Ve on3m vermedigimiz bir bolge. Ama gercekten ise yariyor. Haftada 1 gun bacak mutlaka olmali. 100 kg. Squat ve deadlift yapiyorum. Fazla degil ama yeterli sayilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2015 ---
    Mesut bey biraz once dedim ki gunde 1 paket sigara iciyorum onu da yazayim. Siz yazmissiniz:) onu ben de birakamadim. Sizinki haftada 1 paket. Cok iyi. Bence birakip strese girdigine degmez. Keske bende oyle olabilseydim
    Ya
    Yalniz degilmisim:)
    Valla tebrikler sabah kalkip spor yapmak zor bizim yaslarda
    S
    Quat ve deadlift cok onemli bence de
    Hayaletfilo iyi ki acmışsın konuyu. Seni bekliyormusuz baksana:)

Son düzenleme: 14 Şubat 2015
    suskunprens74 bunu beğendi.
  6. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Yok yok sporu aksam 7 de evde yapiyorum.uyanma saatim o 8 de mesai war

7. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    anladım tamam:))

8. Juiceles

Juiceles Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    103
    Bende dahil olayim istedim, 33yasindayim gecen sene ocak ayinda baslamistim haziranda ramazanda biraktim, 4aydir tekrar duzenli calisiyorum, fullbody yapiyorum tambi ektoyum basladigimda 67kiloydum su anda 72 cok zor kilo aliyorum ama mutluyum, testo denmis, bi kac konudada yazmistim gecen kan verdim 5,20 cikti testom yasima gore gayet iyi buluyorum. Bu sporu yaptigim icin cok mutluyum.

LG-P725 cihazımdan gönderildi

fuigo ve winston123 bunu beğendi.
  9. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Evde bacak olmuyo,en fazla 70 kg atabiliyorum sirtima,set bitince agirligi indirmeden calf hareketi yapiyorum super set seklinde.rack aleti alicam yada model bulursam yaptiricam squad cok onemli.114 kg plaka duz bar z bar,bench sehpam,barfix demirim var

10. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni
    ben salondan 12 de donuyorum 6 da kalkip ise gidiyorum, testesteron seviiyesi genclere gore dusuk , uyku cok az, yinede iyiyiz :) yapamazsiniz diyen gencler bu sartlarda vucud yapsinlar sonra laf etsinler :p

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

suskunprens74, tnakresss, crazy5800 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Hosgeldin. Testo degerlerin bence super. Fazla kilo da iyi degil zaten. Sonra vermeye uğrasıyoruz
    Helal Mesut bey. Birbirimizi takipte olalım. Denediğimiz ve sonuc aldıgımız programlarımızı paylasalım. Yası kucuk olanlardan daha farklı cunku bizim metabolizmamız hormonlaımız.

suskunprens74 ve Juiceles bunu beğendi.
  12. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    [​IMG] buda benim spor salonum

13. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    winston123 hep aklimda olan bir soruydu bu forumdan cok sey ogrendim (allahrazi olsun arkadaslardan) birde fikirlerini alayim diye acdim ama iyi oldu.

bu sporu cevrem icin deil kendim ve ailem icin yapiyorum. beni hayata karsi daha dayanikli kiliyor hemde oglumun fit ve dayanikli bir babasi olsun istiyorum. gerci gencligimden beri hep spor yaptim ama vucutgelistirme daha bir baska.

ben basladigimda 75 idim simdi 81 kiloyum. zor hacim ve kilo aliyorum ama yaglanmaya musahit bir vucudum var.

hem calismak hem evli ve cocuklu olmak bu spor icin cok zor dediginiz gibi. gerek zaman gerek maddiyat gerek dediginiz gibi evde yapilan yemek mevzu baya kasıyor insani. ama sonuc almak ve insanlarin bu yasdaki formumuzu takdir etmesi insani motive ediyor.

suskunprens74, Ludendorff, Noralisa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Hocam kollarınızın soğuk hali 42,5 cm. demişsiniz. Eskiden yaptığınız her gün kol çalışma sisteminin işe yaramadığını küçüldüğünü söylemişsiniz. Peki hiç şu açıdan düşündünüz mü ; O kasların küçülmesi büyük zıplayış için hazırlık olmuşsa ? Yani alt yapıyı iyice güçlenmiş ve sonradan kollar patlamış gitmiş ? bu olamaz mı ? neden böyle düşünüyorum, tanıdığım 40 yaşında bir abim var 6,5 yıldır naturel yapıyor bu sporu kol ölçüleri 39 cm. Oda çok ağır girer ama nizami yapar işini yani overtraninge inanır ve kolları haftada sadece 1 kez çalıştırır.

Anlatmak istediğim şu, bu forum da bi kişi daha görmüştüm şöyle diyordu ; " sürekli trapez çalışırdım, geçmişe baktığımda meğer ne kadar yanlış çalışmışım şimdi düzenli sistemi çalışıyorum trapezlerim oldukça güzel oldu " demişti. Bu güzelliğin sırrı eskiden yaptığı sürekli çalışma olamaz mı hocam ?

Ne bileyim ben bu soruların cevaplarını teorik olarak duymaktansa pratiğe döküp denemeyi göze aldım. Küçülür se küçülsün hocam en azından denedim de olmadı derim. içimde uhdesi kalmaz. :)

Bu arada kollarım gerçekten zayıf 5,5 ay oldu 34 cm di. Son iki haftada overtraning çalıştırmaya başladım 35 oldu. Bakalım sonu hayırlı olur inşallah :)

suskunprens74 ve winston123 bunu beğendi.
  15. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    gayet basarili valla helal olsun. sporla alakasi olmayan yasitlarima param olursa eve sole guzel bir gym yapcam diyorum bana manasiz manasiz bakiyorlar:)

suskunprens74 ve winston123 bunu beğendi.
  16. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    Bu arada gune 6.45'de basliyorum. yulafli ispanakli bes yumurtali omletimi yemeden ve kahvemi icmeden ise gitmem. sabah sirf bunun icin bi saat erken kalkiyorum. uc ana uc ara ogunum var. tuzsuZ ciğ kabak cekirdegi favori aksam ara ogunum. gece onbir olmadan uyumus oluyorum. sigara kullanmiyorum, alkol ayda bir ancak alirim. suplement simdilik whey ve kreatin aliyorum.

Valla benimde kollar hep geriden geliyor en fazla oda ayda bir haftada iki defa çalıştırdığım oluyor. Biceps ve tricepssi ayrı günlerde çalıştırıyorum dörter hareket yapıyorum, kiloya takılmadan hep gerilimi sağlayarak yavaş bir şekilde yapıyorum hareketleri ama nedense kol hep geriden geliyor. Bekliyorum çalışmanızın sonucunu.

winston123 bunu beğendi.
  17. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Valla super. Ben squatta barı enseme almak icin iki sandalye kullaniyorum. Sandalyelerin yaslanilan kismini ustune koyuyorum.

18. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Sagolum ben hata yaptim,sahibinden de 2 el cok uyguna var set halinde satiyolar.heves edip birakan,tasinan vs

19. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Kesinlikle denemelisin zaten. Onemli olan duzgun formda yapabilmek. Ve dedigine de katiliyorum. Dusununce kollarim o kuculdugu donemde daha guclenmisti. Hacim konusunda ben de zor olcu aliyorum ve yaglanmaya ben de musaitim. O donemdeki gucle kaldiriyorum simdiki agirliklari tabi ki. Aslinda son 1 yildir pek de olculere takilmiyorum. 38 40 cm kolla da iyi gorunuse sahip olunur ki zaten forumda 37 38 cm kolla super gorunen gencler var. Ama ben sunu gordum ki kaliteli de olsa karbinhidratin fazlasi bende iyi olmuyor. Son 1 aydir sabahlari 70 gr. Yulaf ezmesi 250 ml süt, 1 adet kepekli ekmekten yagsiz kasarli tost, 8 haslanmis yumurta hepsi sarili yani tam, 1 yemek kasigi fistik ezmesi ve 2 muz yiyorum. Ara ogunde kavrulmamis badem. Oglen 200 gr et ya da tavuk bir ya da 2 dilim ekmekle. Ara ogunde yine kuruyemis. Aksam yemeginde 200 gr haslanmis tavuk ve yogurt. Karbo 0. Yatmadan once 400 ml yarim yagli sut yarim olcek protein tozuyla. Baska bisey yok.
    Yulafli ispanakli 5 yumurtali omlet ha. Ciddi emek var. Hem beslenme hem spor yogunlugu anlaminda. Gercekten de disardan bakan insanlar icin garip davranislar sergiliyoruz. Herkes oturup tv nin basinda keyif yaparken biz agirliklarin altina giriyoruz. Ne icin? Kendimiz icin tabi ki. Kendimizi iyi hissediyoruz hele spordan sonra. Üsendigimiz zamanlarda bile spor yapabilmek zor ış. Kendimizi tebrik etmek gerekir. Hem beslenmeyi ayarlamak hatta yasam tarzi haline getirmek,hem bu ise ciddi emek ve beslenmeye suplementlere para harcamak gercekten bu ise gonul vermeyi gerektirir.
    Sevgili fuigo, oyle zamanlar oldu ki spora ayirdiğim bu kadar zaman, para ve emeğe karsilik hic birsey elde edemedigimi ve bosa zaman gecirdigimi dusundugum. Sporu birakmayi dusundum. Hem de 100 lerce kez. Aynaya bakiyorsun ve diyorsun ki hicbir gelisme yok. Aliyorsun eline mezureyi olculerde gelismeyi birak dusus var. Moral bozuklugu, vucudunun seninle dalga geciyormus hissi gibi bircok sey yasiyorsun icinde. Forumda 6 ay 1 sene de evrim geciren insanlari goruyosun ve kendi kendine nerde yanlis yaptigini soruyorsun. Yanlis da olsa tecrube tecrubedir. Uzerine gitmek lazim. Zor olansa sabirli olmak. Gencleri de cok iyi anliyorum. Kollari 40 cm olsun istiyorlar. Cunku zaman geciyor. Gosterisli olmalari gereken zaman yani. O yuzden de cabuk olsun istiyorlar. Bazilarinin genetigi gercekten cok iyi ve kisa zamanda fark atiyor digerlerine. Ama forumlara bakarsaniz kollarim gelismiyor basligi acan bir suru genc var. Yapmalari gereken tek sey biraz sabretmek ve vazgecmemek. Yani ocak ayinda spora baslayip yaza 40 cm kolla girmek imkansiz degil ama zor. O yuzden bu planlarini ertesi yaza ertelemeleri yeterli olacaktir. Bu sure icinde de 1 adim onde baslamak icin tecrubeli kisilerin tavsiyelerine uyup programli calismalarini birakmamalari gerekiyor tabi. Oyle degil mi

suskunprens74 ve fuigo bunu beğendi.
  20. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    aynen kalitelide olsa karbonhidrat banada yaramiyor. tamam karb. artirirsam hemen hacim artisim oluyor ama ayni zamanda yaglanmam ve tabiki karin bolgem arttiyor. o yuZden spora oglen basladagim icin ogleye kadar karb. alimini tamamlayip ogleden sonra kesiyor ve proteine agirlik veriyorum.

Sayfayı Paylaş