30 tekrar 3 set gerginlik ve ağri yok normalmidir

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iskeletor tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Üstadlar selam daha öncede konu açmıştım fakat konuyu bir daha bulamadım. Aşırı zayıf olduğumdan karbonhidrad,protein tozu ve aminoasit kullanmaya başladım beslenme programımdada 4000 kaloriyi yakalamaya çalışıyorum evde dumbell mekik sehpası ve barfix çalışıyorum. İlk etapta sitede verilmiş olan dumbel programınındaki hareketleri uygulamaya karar verdim. 1 gün çalışıp 1 gün dinleniyorum. Daha 1 hafta olmadı 3.6 kg dumbell ile 30 tekrar 3 set olarak seçtiğim 6 hareketi yapıyorum dumbelden öncede barfix ve 50 aded mekik çekiyorum. Kaslarımda gerginlik ağrı sızı olması gerekmiyormu ağırlıkları arttırmalımıyım. Son kilom 56 digital tartı yalan yanlış ortalama bir bilgi veriyor buna bakaraktanda vücud yağ oranımı 7.5 kg kas oranımı 11 kg gerisini kemik olarak gösteriyor elbetteki kesin değerler bunlar değildir ama cidden deri kemikten başka görünürde birşey yok tüm tahlillerede girdim kilo almama engel sağlıki bir durum yokmuş iştahımda sağlamdır 2 kişilik yemeği her öğünde rahat yerim fazla hareketlide değilim yinede kemik:=) Bal ve tereyağı düşkünlüğümde var başkası yese heralde fıça gibi heryanı yağ bağlamıştı metabolizma hızlı deniyor hızlı olanlar bu sporda başarılı olamazmı biraz uzun oldu kusuruma bakmayın sağlıklı sporlar dilerim.

2. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    30 tekrar 3 set pek mantıklı gelmedı ıllakı kaslarında o agrıyı hıssetmek ıstıyosan kıloyu arttır 3,6 kılo 30 tane yapacagına 7,5 kılo 12 tekrar yap bence

3. memin97

memin97 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    eğer mümkünse değiştirmeni tavsiye ederim ben de daha önceden değiştirmek istiyordum unun yanında bir de barfiks barı alacaktım babam ikisinden biri dedi ben de barfiks barını seçtiği için hala 5 kglik dambıllarla 30x3 falan yapıyorum:( eğerki değişteremezsen onu bilemem:D

4. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Birden yüklenmeyin dendiği için plakaları çıkamıştım. Her biri için 3 kg daha takabilirim 12 deil 30 kezde kaldırırm sorun değil ama bir zararı olmasın. Zayıf olmama rağmen gücüm çok şükür yerindedir fazla yüklenmeyin dendiği için kiloyu azaltmıştım zararı olmazsa bu şekilde devam edeyim. Dumbell 15 kg olarak almıştım her biri tüm plakalar takıldığında barın ağırlığıyla birlikte 6.5 kg markası delta kutusundada 15 yazıyor 2 aded 1 kg plaka eksik almak isteyenler dikkat etsin.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    girebileceğin maximum ağırlığı gir ortalama 6-8 tekrar altına düşmemeye bak ,o şekilde gelişmede olur ağrıda...

6. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Üstad dediğin gibi maksimum ağırlıkta çalıştım. Kaslar dayanıyoda kemiker dayanmadı eklem kısımlarımdan 12 15 dedimi çıtırt kütürt sesler geliyor kaslarda yanma gerilme yok bu ses gelince tırsmasam dahada devam edicem . Hareketleride nizami yapıyorum ters hareket yapsam anlayacamda ters hareketimde yok. Bu çıtırtı kütürtü ilk başlarda normalmidir. Daha önce duruş bozukluğu ve yürürken aksama için ortapedi uzmanına gittim anormal bişey yok hareketsizlikten dedi . Halbuki çok hareketli olmasamda hareketsizde sayılmam bu konuda ne yapmak lazım bu sesler bir süre sonra geçecekmi.

7. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Ağırlık çalışmadan önce yeterince ısınmıyor olabilir misin ?

8. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Isınma sonrasıda aynı. Sanki eklemlerim yerinden çıkıp tekrar oturuyomuş gibi özellikle arnold press hareketinde çok fena şimdilik yüklenmeyi bıraktım. Mekik şınav ve barfix çekmeye devam ediyorum. Dumbell hareketlerindende göğüs hareketlerinden üçünü yaparken kütürtü yok şimdilik bunlarla idare edicem bu yaz böyle geçsin artık bu sıcakta hastane rontgen emar uğraşılcak gibi değil zaten görüntü olarakta önden bakıldığında normal fakat yandan bakıldığında anormallikler mevcut bir kaç doktora gittim fazla ciddiye almadılar spor yap deyip d vitamini kalsiyum verip yolladılar ama her geçen gün eğrilikler artmakta eskisi gibi dimdik durup rahatca yürüyemiyorum.

Sayfayı Paylaş