30 Kilo Verdim , Nasıl Besleneceğim .

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Hakan4961 tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba bodyforumtr üyeleri . Adım Hakan yaşım 20 yaklaşık 3-4 aydır bodyforumtr'yi takip eden birisiyim . Hemen konuya açıklık getireyim . Bundan 6 ay önce kilo vermek için diyete başladım ve hiç birşey bilmiyodum az kalorili diyetlerle kilo vermeye çalıştım , 4 ay içinde yaklaşık 20 kilo verdim . 04.01.2016 tarihinde Vücut geliştirmeye başladım 12.01.2016'da ölçülerimi aldım .

12.01.2016
    Kol : 31 cm
    Omuz : 112 cm
    Bel : 87 cm
    Kilo : 77.000
    Boy : 1.80

Beyler ondan sonra tekrar kilo alırım korkusuyla beslenmem yine berbattı günde 1000 kalori bile almıyordum , sürekli baş dönmeleri oluyordu , halsizlik falan . Düzenli olarak yaptığım tek şey haftada 6 gün antrenmana gidip her akşam 150 gram'a yakın tavuk göğsü ve yoğurt yemekti . Kendimi aşırı derece sıkıyodum saat 18:30'dan sonra kesinlikle hiç birşey yemiyodum . Ve kötü olan bunun farkında olmama rağmen devam etmemdi . 26 . 02 . 2016 günü tekrar ölçülerimi aldırdım .

26.02.2016
    Kol : 29,5 cm
    Omuz : 108 cm
    Bel : 75 cm
    Kilo : 67.000

Beyler en son dün tartıldım ve 66.400 kilo çıktım . Sizden isteğim bana yardımcı olmanız . Görüntümü hiç beğenmiyorum , kemiklerim dışarı atmış durumda . Şimdi günde tekrar 2 öğün yemek yiyorum saat 11 gibi kahvaltı ve akşam 18:30 gibi akşam yemeği . Günlük kaç kalori alacağımı bilmiyorum , neler yiyeceğim hakkında bir fikrim yok , şuan her türlü eleştiriye ve yoruma açığım . Herkes'ten konu hakkında yorum bekliyorum .

Güncel
    Kilo : 66.4

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle internette kalori hesaplama diye bakarsanız yaklaşık günlük ihtiyacınızı bulabilirsiniz :) ına göre aşağı yukarı uyarlayıp kilo alıp vermeyi kendiniz ayarlarsiniz zaten :) beslenme olarak da illa tavuk göğsü olcak değil sağlıklı her türlü yiyeceği (et balık , baklagiller sebze meyve) herşeyden çeşit çeşit yyin :) sonuçta sadece kalori değil sağlıklı yaşamak önemli olan :) ve 2 öğün yerine ara öğünler felan ekleyip bölerseniz daha rahat olabilir. Açlık hissetmemeniz daha iyi :D acıkınca bir meyve okur kuru yemis olur yersiniz keyfinize bakarsanız :) bide kilo almaktan korkmayın :) şuan zaten zayıfsınız bu yüzden mesela günlük ihtiyaçtan 300-500 kalori yüksek alsaniz sorun olmaz :) yavaş yavaş sağlıklı almak önemli olan :) bide eğer zamanınız olmuyorsa öğlen için mesela sandviç felan yapabilirsiniz. Veya yulaf ezmesi de rahat ve hızlı yapılabilir :)

3. Idaho

Idaho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle tebrik ederim azimle verdiğin kilolar için. Ben de kilo verme yolundayım, yazının başları beni motive etti. 10-15 gündür gerek forumda gerek başka kaynaklardan edindiğim bilgiye göre yardımcı olmak isterim.

Kilolu olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Verdikçe daha da mutlu edici ama psikolojik olarak tüm düzeni alt üst ediyor. Sanırım tekrar kilolu olmamak gibi bir korku içindesin ama spor yaptıkça ve özenli beslendikçe kolay kolay eski haline dönmeyeceksin.
    Protein alımına özen göstermek gerek, özellikle kas gelişimi için yapı taşı. Sabah haşlanmış ya da tereyağında yumurtayla beraber sağlam bir kahvaltı et. Ekmek ve şekerden uzak durmanın önemini benden çok daha iyi bildiğini düşünüyorum. Salatalık, zeytinyağı, sirke, zeytin ve beyaz peynir gerçekten çok yararlı ve sağlıklı yiyecekler. Durumun varsa ekstra protein alabilirsin.
    Öğünleri sıklaştır ve haftada 6 gün yerine 4 güne indirip kasların gelişimine izin vermen gerektiğini düşünüyorum.
    Karbonhidrat gerçekten zararlı bir madde ama enerji olarak zaten atmaktasın. Çeşitli siteleri kullanarak hangi yiyecekte ne kadar karbonhidrat var hesaplayabilir ve kendince ya da bir uzman ile sınır koyabilirsin. Tahminim 100 gramdan biraz daha fazla alabileceğin yönünde. Tabii, bu karbonhidrat alımı sağlıklı kaynaklardan olmalı özellikle zeytinyağı ile pişmiş baklagiller olabilir. Kuruyemiş çok güzel bir alışkanlık. Sebze tüketmekten ve doğal yağlardan çekinmemelisin. Umarım daha kötüye gitmez ve daha sağlıklı olursun. Devam ederse uzmana danışmanı tavsiye ederim.

4. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncellikle cevap verdiğin için teşekkür ederim :) fatsecret diye bir uygulama indirdim , orda kilomu korumak için günlük 3000 kalori almam gerektiği yazıyodu , tabi bu bana fazla geldi :) bende aktivite az hareketli ve amacımın kilo vermek olduğunu işaretlediğimde kalori 2200'e düştü fakat 2 gündür yine 800 kalori civarı alıyorum . günde kaç öğün yemek mantıklı ve şuan vg'de 2. Ayımı doldurdum ve haftanın 6 günü spora gittim dediğim gibi , 2 ay boyunca fullbody çalıştım bundan sonra antrenman sistemini değişteriyim mi sence ? Ve haftada 6 gün fazla mı ...
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Mart 2016 ---
    Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim kardeşim . ya şimdi kilo alacağım korkusuyla birşey yiyemiyorum geçen gün 2 dilim portakal yedim sanki 6 aylık emeğim boşuna gitmiş hissettim birden ve bu düşünceden kurtulamıyorum . ve en kötüsü ne yapacağım hakkında en ufak bi fikrim bile yok

Son düzenleme: 6 Mart 2016
  5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Şöyle söyliyim :) ben 1.70 55-60 kg arası gidiyodum. 2 ay önce felan... Tabi o zamana kadar ve de çalışıyodum düzenli değildi tabi ... Su 2 ayda 67 kg oldum yanı 5-10 kg aldım. Çok fazla :D ama kendimi tanımış oldum. Yanı ne kadar yediğinde ne kadar kilo alacağın asla tam olarak bir site tarafından bilinemez. Sonuçta herkesin bünyesi farklı. Yanı kilo almaktan korkma bence zaten baktın hızlıca alıyosun yemekten kısarsın :) yanı beslenmeyi dert etme ve Sağlıklı Herşeyden tüket. Şuana kadar portakal yemiyoduysan kayıptır :D tüketmelisin. Her meyve sebze aklına gelcek ne varsa yiyebilirsin :D tek dikkat etmen gereken kalori yanı zaten az yiyosan sorun olmaz da mesela yaklaşık bir elma maç kalori internetten bakabilirsin (zaten düşükdü diye hatırlıyorum acıkınca yersin hem doyurur hem kilo yapmaz :) ) sonra yemeklere de bir sure dikkat edersen zaten artık kalorisine felan alıştığından kendiliğinden ayarlarsın. Yanı kalorini fazla aşmadan yemek yemekten çekinme :) antremana gelirsek ne yaptığını bilmiyorum ama 6 gün çok fazla yani 3 gün veya 4 gün yeter. İstersen kardio felan ekleyebilirsin. Bide kilo vermeye niye çalışıyosun acaba :D zaten 1.80 boyda 65 kg az bile :) yanı kilo almalısın bence ( kas kütlesi olarak tabi :) ) yanı günlük kalorin 3000 de 3200 al bir süre kendini toparla ilerde bulk felan yaparsın :) şimdilik yemeye bak :) ve düşüncelerini at bi kenara :D inan kendine :) hayalindeki vücut hiç de zor olmasa gerek :D inanırsan yaparsın. :) ayrıca yemek hakkında aklıma pek birşey gelmedi :D yanı 2 öğün az demek doğru olmaz. Sonuçta öğün de ne kadar yediğin önemli. Bi öğünde 3000 kalori alıp gün boyu bisey yemesende olur (bkz; intermitting fasting) tabi daha cok önerilen bol öğün ve ara öğün eklemek :) yanı kahvaltı + 2 saat sonra ara öğün + öğle yemeği sonra bi ara daha :) sonra akşam yemeği. Antreman günleri ona göre antremandan önce karb. Sonrasında prot. Ağırlıklı öğünler felan olabilir :) yemekten korkma :) kilo alanda emin ol az yemek yiyip gene kilo verebilirsin :) tabi dikkat edersen kiloda kolay kolay almasın :)

6. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok sağol kardeşim :) yavaş yavaş yemeği arttırcam artık bakalım nasıl olcak :) ilgilendiğin için çok teşekkür ederim :)

abseto bunu beğendi.
  7. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Halletmissiniz gibi ama bende yazmadan duramicam kusura bakma.Abi sen napiyon allah askina korkma bu kadar kilo almaktan 1 yil once boyum 170 kilom 92 di su an boy 174 kilo 72 bende ciddi bi kilo verdim sayilir ve su an kilo almaya calisiyorum bullk dayim.Öncelikle şunu unutma sen 20 kilo vermis adamsin alsan bile her turlu verirsin rahat ol biraz bide zaten o kadar zayif bi goruntu iyi değil yapma gözünü seviyim.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Hakan4961

Hakan4961 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim haklısın biliyorum da bu psikolojiden bi kurtulamadım gitti ama yemeğime dikkat edicem bundan sonra, inşallah düşündüğüm şekilde ilerlerim

Sayfayı Paylaş