30 Haftada Transformasyon geçirmek

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve burakby tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Fotograf

Facebookta profil resmim bu :) Gören tanımıyor gerçek olmadıgını sanıyorlar oysaki gerçek gozle gorunce o anki zevk paha biçilmiyor :)

Ekli Dosyalar:

joker23 bunu beğendi.
  2. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    benim yağ oranım %27 idi 2 hafta önce benim amacımda 10-15 arası .boyum 1.80 fit olarak 75-80 kg , kaslı olarakda 90-95 iyi olur diye düşünüyorum izlenimlerime dayanarak ama şu kilolardan kurtulmayı başarırsam eğer baya uzun bir zaman hacim işine girmeyeceğim sadece sıkılaşma :) bilgiler için sağol burak .

3. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Başarırsam diye bişey yok. Zaten başarmışsın 2 kg kayıptasın :) sabrettikten sonra kendiliğinden gelişiyor olaylar.

sıkılaşma işi az kilo ile çok tekrar diye biliyorum dogrumu ?

joker23 bunu beğendi.
  4. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle biliyorum yanma etkisi oluştuğunda gerçekleşiyormuş dostum .

5. lenguaraz

lenguaraz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    büyük bir azim ve sabır işi,tebrik ediyorum sizi bu işi başlayıp bırakanlar çok.kesinlikle yılmamak lazım

6. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    lenguaraz: Tebrik için teşekkür ederim. Çevremde bir kaç kişi var spora başlayıp bırakanlar. Genelde alkole yatkın, tembel ve çok beklentili kişilerden oluşuyorlar yanlış anlamasınlar :D

32.ci haftadayım vucut anca transformasyon geçiriyor. Oldukça zaman alıyor..

7. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    Çok başarılısın, bende 120 kg den 79 kg ye , indim . 8 ay kardio yu bırakıp sadece kas çalıştım şuan 84kg yim , ama sarkmalar var ve deri kalın , bide çatlaklar , sen bunların nasıl üstünden geldin ?

8. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyoyu bırakmasaymışsın :) 2 sini bir arada yapman hem kaslar için hem dolaşım sistemi için faydalı olacagını düşünüyorum.

120 kg çok aşırı. Tüm vucudu deformasyona ugratmış. Hesap yaptım 8 ayda 32 hafta var. Bana kalırsa hızlı vermişsin gibi. Sarkan derileri gormediğim için bilemiyorum. Avuca alınabiliyorsa bana göre tek çare ameliyat oldugunu düşünüyorum. neyse konumuza dönersek

Çatlaklar bendede var. İlkogretim 3.cü sınıftan beri yavaşca kilo almaktan çatlaklar oldukça arttı. Göbekde 14 , kolda (biceps bölegsinde) 20 civarı minik çatlaklar , yanlarda 3 ve üst gögüste geniş sağ ve sol olmak 1 er tane çatlak var. Çok hızlı kilo aldıgım için oldu.

Şimdi çatlaklar azaldı. kırmızı olanlar beyaza büründü. Göbekte 10 dan az çatlak var ve belirgin değil. Kollarda belirgin değil gerdirince belirgin oluyor. Sarkma olmadı. sebep aşırı obez olmadıgımdan. eger 100 üstü olsaydım şimdi sarkmalar olacaktı. Çabuk davrandım bazı tehlikelerden kurtuldum. ne kadar erken donersek kardır.

Ve ek olarak ne olur ne olmaz die düzenli olarak gerilme ve esneme hareketleri yapıyorum agırlıga başlamadan once. Derim esnesin die. Ve ayda 2 ile 4 kg vermeye özen gösterdim. Çok hassas vucut yapımız var ufak hatada affetmeyecek şeyler yapabiliyor..

joker23 bunu beğendi.
  9. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    motivasyon paçalardan aktı be usta.

10. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş sana helal diyorum. tebrikler nerden nereye.
    bende senin şu ilk fotografın gibiyim. benim boyda 1.78. 108 kiloyum. önce şunu söyleyeyim. memelerle ilgili önce bi doktora git bendede vardı öyle memeler. gittim doktor jinekomasti dedi. ve ben o güne kadar en ufak bi yürümede yaz kış fark etmeden ter içinde kalıyordum. doktor kalbe baskı yaptığını söyledi ameliyattan sonra, eğer böyle bi sorunun varsa git ameliyat ol hiç durma ama o meme yine aynı oluyor haberin olsun :) gerçi biraz küçülüyor ama yinede senin yeni durumunu düşünürsen hiç girme bu işe. bırak kalsın. bende koşu yapıyorum. ağırlık çalışıyorum fakat zayıflıyamıyorum. koşmaya başlamadan önce 104 düm şimdi 108 6 gün içinde. az yediğim halde. sen nasıl başardın bu işi yeme olayı haricinde. günde kaç kalori yakmam gerek, kas çalışmaya gerek var mı ağırlıklar kaç kg olmalı gerekliyse vs vs. bunları daha açık şekilde bir plan gibi anlatırsan çok makbule geçer. çünkü sorunlar aynı. zaten o ilk resmi görünce kendimi görüyor gibi oldum. :) özellikle çalışma planın varsa yardımcı olursan sevinirim.

11. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    loppaz: Tebrik için teşekkür ederim.

Memeler hakkında acele etmedim. Çünkü küçülmeye devam ediyorlar :) Jinekomasti oldugundan şüphelenmiyorum yıllarca kilo alıp vermeler sonucunda buyumeye devam etmişti. Elimle kontrol ediyorum özellikle meme başlarında. Şişkinlik ve agrı yok. Tamamen yumuşak ve yağ dokusu var. Yalancı jinekomasti oldugundan şüpheleniyorum. Kesin değil yıl sonu belli eder. O zaman doktor olaylar başlar. Memeler kalıcı değilki :) Onları kalıcı kılan bizleriz. Düzensiz yemek ve dikkat etmedikten sonra memeler gitmiyor malesef :) Eskiden kadın gibi memelere sahipken şimdi arkadaşlarım ve ailem söylüyor memeler gitmiş die kimiler dokunarak arıyorlar :)

Yediğim yemekleri ve neler yapılması gerektiği anlatmıştım yukarıda. Dikkatli okursanız farkedersiniz. Agırlık olarak temel hareketleri yapıyorum. Ön , Arka kol. gogus , omuz ,sırt ve bacak. dambıl ile ilk başta 4 kg başladım. her ay 2 kg artırark şimdi 10 kg ile çalışıyorum. gittikçe hafifliyor. Sen bi yerde yanlış yapıyorsun. tüm yediklerini gözden geçir. çalışma saatlerine bak birde antreman öncesi sonrası ne kadar süre sonra yediklerin önemide var. tüm bunlara rağmen zayıflayamıyorsan. pankreasında sorun olabilir. aşırı insulin salgılıyordur buda kilo almana sebep olur. aynı şey troid bezlerde geçerli.

Bu arada 68.5 kg dayım. göbek 85.5cm e düştü. haftaya fotoları ekliceğim çünkü 1 ay olcak konu açalı :)

joker23 bunu beğendi.
  12. loppaz

loppaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilgilendiğin için teşekürler bende hipo troid var fakat ilaç kullanıyorum. ondan kaynaklı ozaman. saol.

13. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun.. Yakın arkadaşımında troid bezlerinde sorun var. Zor kilo veriyor ama çokda kolay alıyor zor bi durum.. Her hastalıgın bir çaresi , yolu vardır. İlaçlarını yazan doktora gidp konuşmanızı isterim. Kilo veremediğinden bahset doktor kilo veremezsin diyemez mutlaka çözümü gösterecektir. Troid hastalıgı olupta zayıf insanlar var ama çok disiplinli olmak gerekecek.. Tekrardan geçmiş olsun allah acil şifalar versin..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:40 ----------

Bu arada yeni gelişme var.

Göbeğimi gerdirince (yukarıya dogru) kasınca elips şekilde cinsel organıma uzanan kaslar çıkıyor. Simetrik duruyorlar çarpıkda değil :) Adonis kası gelişmiş. Neden belim kalınlaştı ? acaba su'mu topladı die dusunurken aklıma geldi gerdireyim dedim şaşırdım :D 3 aydır dambıl ile mekik ve yanlara egilme hareketi sayesinde karşılık aldım... herşey disiplin istiyor. Hayalime yavaş yavaş kavuştugumu görmek beni mutlu ediyor.. seneye yazın RAMAZAN PİDE'si , taş gibi gögüs ve topgüllesi kollar ile gireceğim :D tabiki bacaklar kürdan olmamalı :)

joker23 bunu beğendi.
  14. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Burak abi harikasın ya :D inş bende böyle hem yağları eritip hem hacimlenir birşeylere benzerim :D durmak yoook spora devam :D

15. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Guzel laflar için eyw.. Azimle ve bilinçle spor yapıldıktan sonra en önemlisi sabır oldumu ulaşılması imkansız değil. Kısa sürede olsun dersen bıkarsın :)

16. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    yeni fotoları bekliyorum, bu konuyu ilk okuduğumdan bu yana 2 hafta geçti ve o gördükçe düşünüyorum mevzusu var ya sende hani bunları yersem böyle böyle olurum aynen öyle yapıyorum ve abur cubur ekmek yok derken 3,5 kilo verdim spora 10 haziranda başladım

17. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Bu hafta yogun geçti. Yaz tatili başladı sürekli dışarıda geçirmeye başladım ve pcden uzak duruyorum. Aklıma geldi bakayım dedim bodyforuma :) Yeni eklediğim foto beyaz donlu olan konuyu açtıgım zamandan kalma. ve 2.ci foto tam 1 ay sonraki halim. en son çekilen foto 27 haziranda çekildi. 1 ay gibi kısa sürede değişimler var. Vucut daha iyi toparlandı. Sırt ve bel çevresi incelme ve gogus kısımda toparlanma var. Kas hacminde artış var özellikle omuz kısım belirgin. haziran ayı toplam 2 kg verdim ve göbek çevresi 3.5 cm incelme oldu. Toplam 26.5 kg vermiş ve 30cm incelme oldu :) Son 1 hafta pizzapizza şampiyon menu , ertesi gün bira+cips gibi kaçamaklar oldu ve form korumaya devam tabi düzenli olarak kardiyo sporu yapıldıkça...

4.arnold:Bak işte sende başarmıssın :) abur cuburları birer şeytan icadı olarak düşünmeye devam et :) Hem yaz aylarında zayıflamak çok kolay ve eline fırsat geçti :) kışın karar verseydin daha zor olurdu. durmak yok ! yola devam :)

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      28,5 KB
      Görüntüleme:
      459
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      28,2 KB
      Görüntüleme:
      422
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      26,4 KB
      Görüntüleme:
      449
    • 4.JPG
      4.JPG
      Dosya Boyutu:
      27,3 KB
      Görüntüleme:
      423
    • 5.JPG
      5.JPG
      Dosya Boyutu:
      15,1 KB
      Görüntüleme:
      449
    • 6.JPG
      6.JPG
      Dosya Boyutu:
      16,6 KB
      Görüntüleme:
      475
  18. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Spora iyice bağımlı oldum artık bırakamıyorum. Hergun yapmam gerektiğini hissediyorum yoksa mutsuz oluyorum :D

Agırlık çalışmaları set sayıları aynı olsada dambıl agırlıkları değişti. Min 10 kg ile çalışıyorum. Yanlara eğilme tek taraflı olarak 16kg dambıl ile 4x60 kez, Mekik olarak yarım 16kg dambıl gogus kısmına koyarak ilk olarak 50 ısınma, 60,80 ve 100 olmak üzere setimi tamamlıyorum. Yetmiyor 20 kg yapmayı düşünüyorum fakat acele etmek istemiyorum :D Mekik ve yanlara eğilme dambıl ile geçen sene başladım 1 yıldır hergun düzenli çalışıyorum ne agrı , ne yanma var.

Kardiyo olarak oldukça gelişme var. 1 yıldan fazladır hergun kardiyo çalıştıgımı biliyorsunuz yukarıda yazıldı. Daha önceleri 5 km iken 6 km ye çıkmıştı. 45 dakkayı aşmamak şartıyla kalp atışları min 130 olacak şekilde kardiyo yapardım. Şimdi 6.5 kmde ilk olarak 15dk hızlı yuruyerek bacaklarımı ısıtıyorum. 15 dk sonra koşuya başlıyorum 30 dakka boyunca durmadan ritimi bozmadan kalp atışı 150-160 arası atıyor. Artık hızlı yuruyuş kesmiyor beni kalp atışım 100ün üstüne çıkmıyor artık sanırım kalbim büyümüş olmalı.

Bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum gecen seneden beri kullanıdıgım kol saatimden takip ediyorum kalp atışlarımı, Gogus bandıyla çalışıyor.

En son halim (4 mayısta çekildi)

Baklavalar azda olsa merhabaya demeye başladı. Kollarımı, omuzlarımı bazen tanıyamıyorum :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:20 ----------

Arkadaşlar konu ismi eskidi artık :D 72.ci haftadayım :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:23 ----------

Eksik bilgi vermişim: son 3 aydır 63-64kg arası gidip geliyorum. Düşünüyorumki gerçek kilom bu. 63-64kg arası gidip gelmesine rağmen baklavalar gittikçe beliriyor, omuz çukurları ve gogus çukurları gittikçe artıyor. Bacak kaslarım gittikçe büyüyor koşmaktan oluyor. Yağ yerine kas geldiği dönemde oldugumu düşünüyorum.

Azi ve hasanateş bunu beğendi.
  19. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Yeni fotoğraflarla beraber eskileri de kullanarak yeni konu açmalısın bence.
    Gelişim güzel, tebrikler.

20. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Tebrik ederim arkadaşım çok güzel gelişmeler kaydetmişsin. Benimde durumum seninle aynıydı. Şu an benimde baklavalar gözükmeye başladı. Ama senden biraz daha yağlıyım :)

Bu arada göğüs konusunda şanslıymışssın. Ameliyata gerek kalmamış sanırım

Sayfayı Paylaş