30 Haftada Transformasyon geçirmek

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve burakby tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Bodyforumtr üyeleri. Ben Burak. Aranıza yeni katılmış gibi gorunsede zayıflamaya karar vermeden onceden beri kayıtsız misafir olarak konuları okuyordum. Bu forum sitesi bana kazandırdıgı sayısız faydalı bilgiler için faydalı konu açan tüm üyelere teşekkür ediyorum.

Zayıflamaya karar vermemin sebebi geleceğim ile ilgilidir. Tabiki ortam olaylarıda var. Daha çok sağlık için yapıyorum. Eski hayatım oldukça hareketsiz ve sağlığımı önemsemiyordum. 1 nisan 2010 yılında sigarayı bıraktım. Herkes 1 nisan şakası yaptıgımı sanarak sigaraları uzatınca , alıp kırıyordum gözlerin önünde :D. 1 yılı aşkın süredir sigarasız hayatın tadını çıkarıyorum. Alkol desek aram yoktur. 2-3 ayda en fazla 1-2 şişe bira içerim. Alkolu pek sevemedim :p

Vucudum harap olmuş haldeydi. Sağlık sorunları baş göstermeye başladı. Vucut haber veriyordu dikkat bozulucak ! Çarpıntı derken EKG , holter derken Kalp sağlam çıktı. Karacigere baktılar yağlanma vardı. Bilirubin seviyesi yüksekdi. Hergun 1 litre kola içer ve dolapta hiç bir zaman içecek bırakmazdım. Beyaz ekmek ve her türlü beyaz un ürünleri tüketirdim. Hem geceleri eksiksiz düzenli olarak yerdim örneğin gece saat 2 de pizza yapar fırına sürerdim :D

Üniversite hayatım durgun ve sağlıksız geçiyordu. Üni bitti mezun oldum. Artık yaş 24 oldu Kiloda 95 oldu , memeler baş gösterdi ve göbek başını aldı gitti! Boyda kısa 168cm. Boy kısa olunca tabi kg 95 hem Genetik ve lise zamanında 8 ay yaptıgım BB çalışmalarından kalan omuzlarla tam bir endo-meso insanıydım.

Dedimki zamanında BB çalışarak lise zamanında sınıfının en güçlü 2.ci adamıyken , Şimdi yerlerde sürünür hale geldim. Artık 2011 yılına sağlıklı ve vucudumu toparlamış olarak geçiricem diyerek başladım. Hem evide yeni aldık. Dedim bu oldu 2011 hem ev yeni , hem Vucut yeni :D Orta okuldan beri kiloluyum. Baş gösteren memeler yüzünden ortamlara rahat giremezken ve Karşı cinslerle arkadaşlıktan öteye gitmezdi. Kızlar hep söylenirdi burak zayıflarsan mükemmel olacan vs. Bende he der geçerdim. Şimdi Eski halime bakarak Kızlar hakeden dogru söylediklerini ve utanmaya başlıyordum eski fotolarımı gorunce :D

Fotograflarda goruyorsunuz. Toplam 30 hafta içinde son 12 hafta agırlık çalışması ile aldıgım karşılıklar :)

Tepe noktası 95 kg idi. Kayıtlara geçtiğimde 94 kg idi. 94 den 80 kg a kadar günlük 2000 kaloriyi geçmemek şartıyla otomatikman kg verdim. Ölümüne diyet , ilaç yok ! Şok diyetlere ve ilaçlara karşıyım ve kullanıyorum diyenlere direkt fırça atarım. Mantık çok basit ! 2000 kalori geçersen alırsın , geçmezsen verirsin. 3 beyaz yasaklı. ve yağ oranlara dikkat ediyorum. Hergun sebze ve dogal besleniyorum. 3 öğün ile besleniyorum. Kahvaltım her zaman yüksek karbonhidratlı olur. Ara öğün daha çok protein agırlıklı (lor , süt , yumurta) ve aksam yemeği Sebze , karbonhidrat (pilav , makarna) ve varsa et yiyorum. Son zamanlarda yemek miktarını artırdım kaslar gelişiyor ve tıpkı Yüksek Hacimli motor gibi enerji tüketmeye başlıyor :D 80 kg ile sabitlendi. Ve dedim yürüyüş zamanı geldi.

Kardiyo çalışmaları haftada 6 gun yapıyorum. Düzenli olarak 40-45 dk arası 5 km , dakika başı 147 adım atıyorum. Kalp hızım sürekli olarak 130 ile 145 arası tutuyorum. Kalp atışlarımı beurer pm25 ile takip ediyorum. gogus bandı ile çalışıyor. Son 2 haftadır kalbim güçlendiğini hissediyorum. sonuçta 3 aydır haftada 6 gun yürüyorum. Kalp atışım 120 üstüne çıkmıyor. Çıkması için 1 dk koşarak 170 e çıkarıp , tekrar yürüyüşe geçerek 140 ile sabit kalıyor :D Nedense fırtınalı yağmurlu havalarda 180e çıktıgını çözemiyorum sanırsam rüzgara karşı yürümekten oluyor :D

Yürüyüş yaptıgım yer izmir sahilyolu. Küçükyalıda oturuyorum buda benim için çok büyük şans koşu bandlarını hiç sevmiyorum :)

Amacım Fittness olmak Vucudumu geliştirip yarışmalara girmeyeceğim için Çok fazla detaya önem vermiyorum. Eski BB ci olarak (lise zamanında 8 ay salonda çalıştım) Kasların hafızası oldugu için 1 ayda çabuk toparlandı. Baklavalarım çıkması için yediklerimin yağ oranlarına çok dikkat ediyorum. Hep hayalimdir baklava sahibi olmak sanırsam bu hayal yavaş yavaş gerçekleşiyor :)

Şu anki vucut:

Kilo:95den 70.5kg
    Boy: 167 bazende 168 (boy kısalıgı babam ve annem tarafları hep kısadır :) )
    göbek: 115cm den 89 cm . Eski pantolon 40 beden di şimdi 30 beden biraz gevşek :)

Kol: ilk baştaki ölçmedim. şu an 39 cm
    baldır: 40cm (yag yok)
    bacak: 57cm (yağ yok)

bacak için çalışma yapmadım. Kalınlaştırmak istemiyorum (pantolon konusunda problem çıkıyor) genetik olarak hep kalındır annem tarafı tüm dayımların bacakları hep kalın ve kaslıdır :D

Planım 2011 yılın sonunda yağ oranı düşük ve karın kaslarım hafif belirgin olmasını ummak :) 2012 yılı tam fit olarak girmek. Hem bu yıl tesaduf bişey oldu. 24-24-24 :) 24 mayıs(dogum gunum) 24 (yaş) 24 (kg kayıp) sanırsam benim en büyük şanslı numara çift olarak oluşan rakamlar 24 :)

Agırlık çalışması olarak temel programa uyuyorum. Salonda çalıştıgım teknikleri uyguluyorum. Ön kol , Arka kol , Gögüs ,Omuz ve Sırt hareketleri uyguluyorum. Ayrıntıya girmeyecegim konu sapmaması açısından :) Kısacası Ev çalışması

Bu konuyu açmamın sebebi zayıflamayı dusunen tüm arkadaşlar için hem imkansız diye birşey olmadıgını belirtmek istedim. İmkansız diyerek pizzalara götüren bi kaç arkadaşımı biliyorum.. Şimdiden bişey olmuyor ama yaş 30 oldumu işin b...u çıkıyor. Yazı uzun oldu ama okuyan arkadaşlar için teşekkür ederim :) Bana istediği soru sorabilirler hem fotograf hakkında hertürlü eleştiriye açık.

Bu arada jinekomasti den şüpheleniyordum. şu an küçülme oldugundan dolayı yalancı jinokomasti olabileceği düşünüyorum. Yıl sonunda belli olur :)

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      43,3 KB
      Görüntüleme:
      1.401
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      48,2 KB
      Görüntüleme:
      1.158
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      32,3 KB
      Görüntüleme:
      1.063
    • 4.JPG
      4.JPG
      Dosya Boyutu:
      28,8 KB
      Görüntüleme:
      1.101
    • 5.JPG
      5.JPG
      Dosya Boyutu:
      48 KB
      Görüntüleme:
      1.052
    • 6.JPG
      6.JPG
      Dosya Boyutu:
      51,8 KB
      Görüntüleme:
      1.103
    • 7.JPG
      7.JPG
      Dosya Boyutu:
      92,1 KB
      Görüntüleme:
      1.219
    • 10.JPG
      10.JPG
      Dosya Boyutu:
      53,4 KB
      Görüntüleme:
      1.435
    Son düzenleme: 31 Mayıs 2011
    noobs, mitdeep, pastnova ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    baklava sahibi olmak gerçektende eme isteyen bir iş. ama azimle çalışırsan başaracağından suphem yok. birde onun için yağ oranlarına dikkat ediyorum demişsin. aynı zamanda aldığın karbonhidratlarında ozelliklerine dikkat etmen cok onemlidir. iyi çalışmalar ...

3. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yuzden baklava sahibi olan erkek ve kadın çok az var.. Sabır ve zaman isteyen bi iş. Karbonhidrat olarak dikkat ediyorum. Şekerden oluşan karbonhidratları almıyorum. Tam buğday , kepek ve sebzelerdeki karbonhidratları kullanıyorum. Yanlış biliyorsam uyarın :)

4. emre0zgun

emre0zgun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik ediyorum kas kaybi yasadinmi beslenme programini tam olarak yazarnisin

5. eLvin

eLvin Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    sabah öğlen akşam ne yedin tam olarak yazarmısın.

6. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.

Konuya eksik fotograf eklemişim. Fakat konuyu düzeltme butonu bulamadıgım için tekrardan fotograf ekliyorum.

Fotograftan anlaşıldıgı gibi ilk halim agırlıga başladıgım 1.ci haftası ve son halim 12.ci haftası. Agırlıga başlamadan önce anlaşılıyor bi miktar kas kaybı yaşandıgı. Son halimde dahada hacimlendiği gorunuyor. Yağ oranı olarak 95 kg zamanında %36 ve üstündeydi. Şu an %26 da (7mayısta ölçüldü) yakın zamanda tekrar yağ ölçümü yapıp sizlere paylaşıcam. Tabiki yağ ölçümü çok gerçek olmuyo malum avmlerdeki uzay araca benzer tartılar :D hem üzerimde bi ton şey varken.. Kısa sürede gerçek olarak ölçmesede omronun yağ ölçer cihazından almak var planımda.

Beslenme programı olarak hergun değişiyor. Sürekli aynı şeylerle beslenmek insanı diyetten ve spordan nefret ettirir.. Bilinçli olarak ve içinde ne olup olmadıgı bildiğim sürece rahat yiyorum.

kahvaltı olarak haftanın 6 gunu 90 gram kepek ekmeği , tam bugday veya tam tahıllı ekmek. Canım istediği kadar peynir (tuzlu ise az , yağı az ise yiyebildiğim kadar) , 20 gram çam balı (Bal bizim köyden geliyor fabrika üretim değil ! ) isteğe bağlı 1 fincan şekersiz kahve yada 1 fincan süt (bizim köyden gelen süt fabrika sütlerden uzak duruyorum). 1 rafadan yumurta :) Ekmek olarak hep kendim yapıyorum. Ekmek yapma makinesi ile. Hazır un kullanmıyorum , bileşenleri kendim yapıyorum Kepekli unu , tam tahıl un veya beyaz un ile karışım , şekerini , yağını , tuzu , mayası ve sütü vs

Ara öğün olarak (spor ve kardiyo sonrası) isteğe bağlı kellogs cornflakes veya kaşarlı omlet , varsa tavuk eti. Hepsi yoksa 90 gram kendim yaptıgım ekmek ve içecek olarak basit karbonhidrat %100 elma suyu. yemek sonunda mutlaka bi dondurma kasesi kadar yağsız lor peyniri.

akşam yemeğinde mutlaka sebze. Egeli olunca sürekli yeşillik ve otla besleniriz :) bezelye , ıspanak , enginar , patlıcan , fasulye , barbunya , bakla , mamya , temiz otu , arap saçı ne varsa. Eger et tüketirsem mutlaka marul salatası.

Her pazar serbestir. Zayıflamaya karar verdiğimden beri bu geleneğimi hiç bozmadım :) Sucuklu yumurta , boyoz , gevrek yerim kahvaltıda. Ara öğün olarak önceki gunler gibi hafif. Akşam yemeği olarak 1 kg ye yakın levrek balıgı ve yanına helva.

arada bir kendimi ödüllendirdiğimde olur lahmacun , pizza yerim. Yinede aşırıya kaçmıyorum. 1 lahmacun yetiyor. Pizza ise ketçap mayonez az ve kararla koyuyorum. Yanına patates yerine tavuk tercih ediyorum. içecek olarak meyve suyu isterim.

Tebrik için teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      67,2 KB
      Görüntüleme:
      669
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      53,4 KB
      Görüntüleme:
      615
  7. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.

Konuya eksik fotograf eklemişim. Fakat konuyu düzeltme butonu bulamadıgım için tekrardan fotograf ekliyorum.

Fotograftan anlaşıldıgı gibi ilk halim agırlıga başladıgım 1.ci haftası ve son halim 12.ci haftası. Agırlıga başlamadan önce anlaşılıyor bi miktar kas kaybı yaşandıgı. Son halimde dahada hacimlendiği gorunuyor. Yağ oranı olarak 95 kg zamanında %36 ve üstündeydi. Şu an %26 da (7mayısta ölçüldü) yakın zamanda tekrar yağ ölçümü yapıp sizlere paylaşıcam. Tabiki yağ ölçümü çok gerçek olmuyo malum avmlerdeki uzay araca benzer tartılar :D hem üzerimde bi ton şey varken.. Kısa sürede gerçek olarak ölçmesede omronun yağ ölçer cihazından almak var planımda.

Beslenme programı olarak hergun değişiyor. Sürekli aynı şeylerle beslenmek insanı diyetten ve spordan nefret ettirir.. Bilinçli olarak ve içinde ne olup olmadıgı bildiğim sürece rahat yiyorum.

kahvaltı olarak haftanın 6 gunu 90 gram kepek ekmeği , tam bugday veya tam tahıllı ekmek. Canım istediği kadar peynir (tuzlu ise az , yağı az ise yiyebildiğim kadar) , 20 gram çam balı (Bal bizim köyden geliyor fabrika üretim değil ! ) isteğe bağlı 1 fincan şekersiz kahve yada 1 fincan süt (bizim köyden gelen süt fabrika sütlerden uzak duruyorum). 1 rafadan yumurta :) Ekmek olarak hep kendim yapıyorum. Ekmek yapma makinesi ile. Hazır un kullanmıyorum , bileşenleri kendim yapıyorum Kepekli unu , tam tahıl un veya beyaz un ile karışım , şekerini , yağını , tuzu , mayası ve sütü vs

Ara öğün olarak (spor ve kardiyo sonrası) isteğe bağlı kellogs cornflakes veya kaşarlı omlet , varsa tavuk eti. Hepsi yoksa 90 gram kendim yaptıgım ekmek ve içecek olarak basit karbonhidrat %100 elma suyu. yemek sonunda mutlaka bi dondurma kasesi kadar yağsız lor peyniri.

akşam yemeğinde mutlaka sebze. Egeli olunca sürekli yeşillik ve otla besleniriz :) bezelye , ıspanak , enginar , patlıcan , fasulye , barbunya , bakla , mamya , temiz otu , arap saçı ne varsa. Eger et tüketirsem mutlaka marul salatası.

Her pazar serbestir. Zayıflamaya karar verdiğimden beri bu geleneğimi hiç bozmadım :) Sucuklu yumurta , boyoz , gevrek yerim kahvaltıda. Ara öğün olarak önceki gunler gibi hafif. Akşam yemeği olarak 1 kg ye yakın levrek balıgı ve yanına helva.

arada bir kendimi ödüllendirdiğimde olur lahmacun , pizza yerim. Yinede aşırıya kaçmıyorum. 1 lahmacun yetiyor. Pizza ise ketçap mayonez az ve kararla koyuyorum. Yanına patates yerine tavuk tercih ediyorum. içecek olarak meyve suyu isterim.

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      67,2 KB
      Görüntüleme:
      435
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      53,4 KB
      Görüntüleme:
      457
  8. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Gün içinde neler yediklerimi her ayrıntısını yazdım fakat cevap yollanmadan once moderator arkadaşlarımız tarafında incelenmek üzere bekletildiğini söylemek istiyorum. Beklemeniz gerek :) Dün cevapladım fakat uzun sürdü incelenmesi?

9. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar mesajımı oldugu gibi kopyalayıp yapıştırıyorum. Çünkü yayınlanmıyor. sanırsam 2 foto eklediğim için incelenmeye eklendi diyor. uzun sürdüğü için sadece yazı olarak ekliyorum. Düzenlemek için vakit olmadıgı için kusura bakmayın.

Merhaba.

ProteinCanavarı ve joker23 bunu beğendi.
  10. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum benim vucut seninkisine benziyor ben sporu yapıyorum fakat yemek konusuna çare bulamadım tek yaşıyorum ve cogu kez spor sonrası bıskuvi cips yemişimdir malesef .azmine hayran kaldım :) bravo

11. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    İlgin için teşekkür ederim :) Bana benzeyen vucut az bulunuyor genelde göbek ve popo başını alır , benim ise memeler :D

Yemek konusunda dışarıdan yapılcak bişi yok , herşey kafada bitiyor. Düşüneceksin yemek yerken. Her attıgın lokmada biraz daha şiştiğini düşüneceksin :) Kendini sorgulamalısın. Ben kendimi sorguladım sürekli tabiki ilk aşamalarda. Her gördüğüm biskuvi , govret , kraker ve benzeri abur cuburları dedimki içimden bunları yersem hayatım boyunca göbekli , memeli , sağlık sorunları başgöstermeye başlamış hem karşı cinsler arkadaşlıktan öteye gitmeyeceği ve kaybolacagını sölenip durdum. Bunları yemezsem fit , zayıf , sağlıklı beden ile hastanelerden uzakdurmak hem karşı cinsleri etkilemek olumlu bakışları üzerime çekeceğim dedim. Her türlü abur-cuburu , fastfood birer şeytan icadı olarak gördüm :D

Şimdi görüyorum sağlık düzeldi kalp atış ritimleri , nefes alışverişim hatta derimin rengi değişti annem sölenip duruo beyazlamış parlamaya başlamış die. Bunlarda kardiyo çalışmalar sayesinde. Ve vucudum yerine oturmaya başladı daha erkeksi eller, kollar , omuz , üçgen vucut ve dar kalça ile body building sayesinde. Karşı cinsler daha olumlu davranıyorlar ve sarılıp duruyorlar :) İlk başlarda şaşırıyordum yavaş yavaş alıştım bu duruma kızların sarılıp öpmelerine bişe olmamış gibi davranmaya devam :) Bakalım bu yaz nasıl geçecek oysa bizim sitemiz kız kaynıyor gecen sene aralarında karışamazdım :)

4.arnold, ProteinCanavarı ve joker23 bunu beğendi.
  12. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    vaybe :) dostum tamam çok iyi motivasyon oldu bu bana ilgine çok teşekkür ediyorum :) bu başlığı takip edeceğim sürekli sende yazmayı unutma vücut değiştikce resim eklersen çok iyi olur seni model alıyorum herşey için teşekkürler.:)

13. JacksoN

JacksoN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güçlü bir iradeye sahipsiniz,kutluyorum sizi.Bende ortalama sizin ilk halinizdeki gibiyim.1haftaya kadar Fitness-vg ye başlıyorum.daha önce vg yapıp 1ayda sıkılmıştım.Şuandan sonra kendi irademi sınayacağım ve kesin kararlıyım.Umarım aldığınız sonuçları bende yakalarım!sizi takipteyim.göğüs çalışmalarınızı arttırmayı deneyin bence.şekle gireceğinizi düşünüyorum.Sevgiler.

14. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel eleştiriler için teşekkür ediyorum :)

joker23: Tabiki arada bir fotograf ekleyeceğim. Her hafta değil 4 haftada bir ön,arka ve yan olmak üzere fotograf ekleyeceğim. Her hafta eklenirse bir fark gorunmez :) ben bile farkedemiom anca 2-3 hafta önce çekilenle karşılaştırınca fark goruluyor :) Dun kayıt günümdü. Geçen haftaya göre kilo vermemişim. Dogal sonuçta sınıra geldi vucut daha fazlası verirsem korkarım :D ama fotolarda fark var gecen haftaki çekime göre bel (popoya yakın) ve arka görunumde fark var geri çekilmiş :) bel çevre 89 a 89. fark olmamış. Şöyle dusunuyorum neden fark olmamış olabilir. Son 3 gundur tuz alımımı artırdım. yumurtaya , tavuga , balıga derken vucut su tutmuş olabilir. arada bir tuz kontrolumden çıkabiliyor :) Fakat üst bölge omuz ve gogus hacimlenme var.

JaksonN: Tebrik için teşekkür ederim. Sonuç alamazsın diye bişey yok :) şişmanlık genetik değil malesef. genetik diyen o kişinin iradesi zayıf demektir sonuçta bi tur savunma :) 1 Ayda sıkılmanın sebebi çok çabuk sonuç beklemekten olabilir:) Seneye yazın fit girecegim die düşününce gaza geliyor inanın :) tabiki gogus çalışmalarım yogun. üst gogus için arnold pres uyguluyorum. Orta gogus için dumbell fly , dumbell benc press açık ve kapalı. Pullover uyguluyorum. Arnold press üst gogus ve omuz için oldukça fark etti. Alt gogus için evde kablo sistemi olmayınca :) Ya salona gitmem gerek ya odamın 2 duvarına çelik kablo doseyip ve uçlarına dumbell diski baglayıp alt gogus çalışması yapayım..

joker23 bunu beğendi.
  15. rifo23

rifo23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu an memelerle aran nasıl :D

16. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    öne eğilmediği sürece dikkat çekmiyor. Fakat otururken belirginleşiyor. En azından eskiye gore daha derli toplu :D

17. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl gidiyor çalışmalar burak varmı gelişme :)

18. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    İyi gidiyor herşey :) Havalar ısındıkça erime hızıda artıyor :p

Programı değiştirdim. Havalar çok ısınınca kardiyo çalışmaları eski saati 2 ile 3 arası olurdu şimdi akşamüstü 6 ile 7 arasında kardiyo çalışması yapıyorum. Agırlık antreman çalışmaları ise düzeni koruyorum. Kahvaltıdan 2 saat sonra çalışmaya devam. Antreman bitiminde 1 saat sonra protein ve karbonhidrat alıyorum. 2 saat sonra kardiyoya başlıyorum. Yeni programıma alışmam biraz zor oldu :)

Konuyu açalı 2 hafta oluyor :) 1 ay olsun eklicem yeni fotoyu. Şimdilik ölçüleri vereyim. Göbek 89 dan 86.5 cm ye indi. Kilo 70,5 dan 69,5 a indi. Yağ oranını bilmiorum ama aynamdan tespit edebiliyorum. Yağ oranında düşüş var. Kollarımda ve özellikle bicepsde damarlar belirginleşti. Omuz kaslari çizgili oldu. Üst kısımda yağ oranı düşüş var. Göbek ise yukarıda yazdıgım gibi incelme var. 2-3 gun içinde kemere 1 delik daha açacagım :D

Annem biraz korkmaya başladı kilo çok düştü die sporu bırak dio :D bende diom sporu bırakıp göbekmi yapayım vs vs. ilkogretim 3.cü sınıftan beri yavaş yavaş kilo aldım , annem alışmış şimdi çocukmu olacan dio :D

Sizlere soruyorum boyum 167 cm ideal kilo kaç olmalı ? tecrubeli arkadaşlar cevaplasın. Kaslı vucut min kaç kilo olmalı birde iskeletor vucut için kaç kg olur ? bileyim bunları

Ekleme: Dun ilkogretim arkadaşlarla buluştum. Şişman halimi biliyordu. gorur gormez şoktan kurtulamadı. Göbek nerde deip durdu. Dedim kilo almak isteyen birine kilo başı 10 liraya sattım cevabı verdim :D 1 saatte alışamadı sürekli söyledim bilader şoktan kurtulda anlat hayatı vs vs :D

Son düzenleme: 11 Haziran 2011
  19. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum azmin için tebrik ediyorum seni salonda çalışmadan bu neticeleri alabilmek ayrıca başarı.

Kişisel fikirlerime gelince daha hızlı ve net sonuç alman için mevcut programındaki karbonhidratı azaltıp protein miktarını arttırmanı öneririm. Özellikle tavuk gögüsü yanlış hatırlamıyorsam 32/100gr gibi bi protein oranı vardı her öğününe serpiştirmende fayda var bence.

Kardiyoları ve diğer antremanları aksam üstü yaptığını söylemişsin çok doğru bi karar bu. hem yaz geldi havalar ısındı hemde antremanlar için normal bi vücudun en efektif yarar sağladığı saat aralığı 17.00-19.00 arasıdır.

Kilo konusunda bi sayı vermek yanlış olur. kendimden örnek vereyim 1.83 e 73 kg'ım şuan . Oldukça fit görünüyor sayısal olarak değil mi? üstelik alışveriş merkezlerindeki o acayip aletlere göre yağ oranım da %8.9 :) ama kesinlikle yanlış hesaplıyorlar yağ oranımın %8.9 olmadıgına adım gibi eminim. çünkü göbeğim göğüsüm vs yok ama %8.9 yağ oranına sahip olan bi insan gibi yani demir gibi değil. Kısacası yağ oranını %10 un altına çekmeye bak kg hesabı yapmadan ve doğru ölçen bi yöntem bulursan banada haber ver :)

20. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Todd

Tebrikler için teşekkür ederim. Eski bir salon sporcusu olmanın bir avantajı :) her teknikleri aklında tutuyorsun ve bunları evde bilinçli olarak çalışma imkanın oluyor. Tabiki eksiklikleri hissediyorum örnek olarak alt gogus için makine lazım , bacak içinde aynı aynı olay geçerli.

Protein alımı onceki haftalara gore artmaya başladı. İster istemez otomatiğe bağlanıyorsun bunu hissediyorsun :) her yemeğe gittiğimde mutlaka tavuk yemekleri yerim. Bugunde annem köfte yapmış mesela :) kırmızı et alcam bugun. Yarında 1 kg levrek balıgı. Proteinlerin faydasını gittikçe farkediyorum. Kol kaslarım dağ olmaya başlıyor , omuz kaslar irileşiyor çizgiler çıkıyor. gögus kasları ceviz çizigine benzer gorunume kavusuyor elbet kasınca :D Ayrıca lor , beyaz peynir tüketimim oldukça yüksektir. 1 haftada toplam 2 kg peynir tuketiriz tabiki yarısından fazlasını ben goturuyorum :)

Kardiyoya birazdan çıkacagım :)

Boy ve kilo oranın oldukça fark varmış. Genelde boy kaç ise kiloda o civarda olması gerektiğini söylenir. Tabi kas , kemik ve yağ agırlıgı söylenmemiş. Buda guven vermiyor. Benim boyuma gore yuvarlasam 65 olur :) 65 kulagıma gore çok zayıf duruyor. Ama yağ oranım düştükçe ve kas hacmi artıkça tahmin ediyorumki 68 den düşmez gibime geliyor. Yağ oranı %10 altına çekmek için yarışmacı olmam lazım :) Hedefim 15 altına düşmek ve 10 ile 15 arasını korumak. 10 altı bana gore riskli geliyor. Makineler saçmalıyor terli olursan çok farklı deger veriyor. En güvenlisi simulasyon yapmak. Unuttum bi konuda vardı. Toplam 6 fotograf var. Yada 8 tane. Her fotografta yağ oranları farklı yarı çıplak erkek vucutları var. O fotograflara gore kendi vucudumla kıyasladım. Benzeyen vucudun yağ oranı yuzde 20 diodu. Kesin sonuç değil tabiki. en azından tahminde buldum yuzde 20 ile 25 arasındayım şu an :)

Dogru ölçme yontemi MR ile ölçmektir. Filmlerde gorursun yağ katmanlarını :) Karın boşlugu için Mr çekilmişti. Filmde yağ katmanları gorunuyordu tabiki mr çekildiğim gun gecen seneydi ve 94 kg idi :) Şimdi çektirip karşılaştırırsam eminim çok fark olacaktır. Tabi bedavaya getirmem için tekrardan doktora başvurup torpil istemek :) ssk karşılamalı ama :D

Sayfayı Paylaş