3 senedir yaptığım klasik yağ yakıcı programım !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve avangard tarafından 23 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. avangard

avangard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle selamlar herkese forumda daha yeniyim araştırma aşamasındayım forumu.Başlığı buraya açmayı uygun gördüm.
    Şimdi benim şöyle bir sorunum var arkadaşlar.Yaklaşık 4 senedir yazları 3 aylık bir süreçte kilo verip kışın tekrardan alan bir yapım var.Bu 3 aylık süreçte standart bir şekilde 15-17 kilo verip kalan aylarda diyeti bıraktığımda tekrardan o 15-17 kiloyu geri alıyorum.Şu anda yaşım ve vücut yapım nedir artık bilmiyorum ama metabolizmamın çalışmamdan ötürü rahat alıp verebiliyorum bu kiloları.Ama ilerleyen yaşlarda sorun çıkartacak bu durum başıma eminim.Bunun önüne geçmek için klasik diyet programıma gireceğim yine.Ama bu 3 ay sonunda klasik kiloma döndükten sonra bir spor salonuna yazılıp bu işin hakkını verip sporu hayatımın bir vazgeçilmezi haline getirmek istiyorum.
    Bu arada amatör olarak 12 senedir basketbol oynadım halen de oynuyorum ama özellikle kışın yattığım için bir faydasını göremiyorum.Normalde sporun oldukça içindeyim ama kışın yattıgım icin zararı bana dokunuyor.Neyse bu kilo alıp verme sürecimdeki yağ süreclerini kilo durumumu ve diyet programımı paylasmak ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini sizlere danısmak istiyorum.

Diyetim de pek değisiklik yapmıyorum acıkcası diyetisyen esliğinde ortaya cıkartılan bir diyet programı;

Sabah

Kibrit kutusu beyaz peynir
    Haftada 2-3 gün 1 adet yumurta
    1 dilim kepek ekmek
    1 adet domates
    1 adet salatalık

Ara Öğün

1 adet elma

Öğle
    1 3 adet yağsız köfte
    1 kepçe çorba
    Bol yağsız salata

Ara öğün

1 adet meyve
    3 kaşık yoğurt

Akşam

6-8 yemek kaşığı sebze yemeği
    1 kepçe çorba
    1 dilim ekmek
    4 yemek kaşığı yoğurt
    Bol yağsız salata

Şimdi arkadaşlar fix diyet menüm budur genelde.İlk 1 aydan sonra 1 dilim ekmeği de kesiyorum genelde.3 ay boyunca uyguladığım diyet bu oluyor genelde.Haftada da 1 adet tatlı niyetine özellikle Pazar günleri kendimi ödüllendirmek niyetine dondurma yiyorum.Bu programla vücudum artık alışmış mıdır nedir bilmiyorum ama 15-17 kg veriyorum.Hatta ilk ay 6,ikinci ay 6,üçüncü ay 4-5 kg şeklinde oluyor kaybım.

Şimdi sormak istediğim bu programla 3 ay sonunda vücut yapmak amaçlı bir altyapı oluşturulabilir mi?
    Şu andaki durumuma da değineyim;

Boy:1.80
    Kilo:92.2 kg
    yağ endeksi:%22.5
    yağ birikimi:20.8kg

Diyetten sonraki durumum genelde şu oluyor(Geçen sene diyetten sonraki verileri giriyorum)

Boy:1.80
    Kilo:75.6kg
    yağ endeksi:%12.3
    yağ birikimi:9.5kg

Yaptığım egzersiz programı da herhangi bir destekleyici ürün kullanmadan standart şeyler.
    Mekik,şınav,yan mekik ve bir kaç değişik hareket dışında bir şey yok.Zaten burada kullanılan terimlere de pek hakim değilim zamanla öğreneceğim.İsmini bilmeyipte yaptığım egzersiz vardır muhakkak.Sporu da haftanın 6 günü yapıyorum.Pazar günleri dinlenme günüm.
    Haftada minimum 3 gün yaklaşık 2-3 saat basketbol oynuyorum diyetle beraber.Her gün mutlaka 2-3 km yürüyorum.
    Anlatacaklarım bunlar.İzlediğim yol hedeflediğim şeyler doğrultusunda doğru mudur fikir alışverişi yapalım istedim.Yardımcı olursanız sevinirim..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:37 ----------

Yağ yakıcı ve diyet programım desem daha güzel olurmuş aslında başlık olarak :)

2. avangard

avangard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Vay anasını 5 gündür o kadar kişi bakmış bir kişi bile mesaj yazmamış.

3. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Tebrik ederim dostum. Sağlıklı mıdır bu şekilde kilo vermek yorum yapacak bilgiye sahip değilim ama seninle aynı yolu almak isteyen biriyim :)

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    sen bunlarla doyuyomusun ya cidden :) aç kalmak zararlı kilo vermektir. bu arada hayvansal protein hiç göremedim haftada 3 4 gün yumurta yiyorsun her günde yağsız köfte yiyecek halin yok protein yok karbonhidrat bi tek bol salata yazmışsın onuda tüm günden nasıl karşlıyacan anlamadım

5. lutzov

lutzov Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence ara ogunlerde proteinde al vucudunu proteinsiz bırakma

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş