3 Sapik Genc

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  2. ZOE

ZOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BANKACI
    Yer:
    ISTANBUL
    ewt drup dururken. hic bir sucu yok.. haplı kafaları kesin...
    Insallah idam edilirler

3. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    biz hergün bu tip haberleri izliyoruz türkiye ordan cok mu farklı daha gecen 15 gün önce eskişehirin en işlek tüm eskişehirin kalbi olan bi yerde gece 10 da catısma cıkdı 22 mi 28 mi ne o civarda bos kovan bulundu. insanlar yaralandı burda bi mafya catısması cıkdı..yani artık insanlar alısdı olumsuzluklara.onun için tedbirli gezmek lazım ;) emanetli gezmek lazım ;) cok masum insan ölüyor

4. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Böyle kalleşlik varmı ya.Delikanlı adam arkadan vurmaz.3 gün evvel bir dostum emanet alacam param çıkışmadı diye benden borç istemişti.Tabancayla tüfekle uğraşacağına git çocuğuna bişeyler al diye bozmuştum.Onun iyiliği için.Vallahi haklıymış.İlk işim bi emanet almak olacak.En kısa zamanda.

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    aman zegortenay bos ver..bende yazdıgıma pişman oldum sakınha bi anlık öfke hayatımızı yıkar bos ver...ben emanet

derken

benim cantada bi job bi kelepce var.bide cepde göz yasartıcı sprey var.sakın bıcak felen almayın..ama job olabilir.hemde

ucuz 5 ytl

yada göz yasartıcı sprey alın.öbürlerini bos verin.imkan varsa tasıma ruhsatlı bi silahda olabilir.ama ÖBÜRLERİNE

BULASMAYIN ya göz yasartıcı spey alın 2 tane yada tasıma ruhsatlı silah.ama en iyisi beladan uzak durmak

6. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    idam isabetli bi karar olmuş

7. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    bende izlemistim... gercekten vahim bi durum. almanya´da da farkli degil daha gecenlerde polisi kafasindan vurdular. burdada suc orani yükseliyor.
    söyle bir sey önerebilirdim hepinize ama türkiye´de yoktur sanirim...

http://www.taser.com/images/26000a.jpg

7 metreye kadar menzili var. elektrosok vererek 1-2 saniyede bir adami yere yikabilecek gücte. ilginc bir sey. bence biber spreyi olayindan daha iyi. ama en iyisi bicak gecirmez yelek almak... almanya´da satiliyor. 40-50 euro bir sey. bütün üst vücudu koruyor. zaten bicakla saldirinca birisi yüzde 99 ihtimalle sirtiniza veya gögsünüze saplar. saygilar.

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bıcak geçirmez yelegi merak ettim doğruzu internetten herhangi bi resmini ulaşmamız mümkünmü?

9. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    mümkün 8)

http://img163.imageshack.us/my.php?image=stichschutzweste5kn.jpg

yelegin icinde bicak darbelerine karsi koruyan plastik benzeri bir madde var... bunun disinda sirt ve gögüste 2 mm kalinliginda alemünyum koruyucu var dikkatli bakarsan dikdörtgen seklinde görürsün... hafif sayilir cünkü bir bucuk kilo. Agir silahlara karsi koruyan celik yeleklerin 20 kiloya bile varabilecegini düsünürsek cok hafif oldugunu anlarsin. bu arada bu yelek bicak disindaki darbelere karsida koruyor. saygilar.

10. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    resimde yelek standart gömlek üstü celik yeleklere benziyor bunlar ateşli silahlarda orta etkili koruma sahlayabiliyor
    hatta türkiyede bunların daha iyilerini yapıyorlar direk gömlegin içinede giyebilyorsun gizli olarak

fakat yelek konusunda bıcak gibi delici silahlardan koruma sağlamak ateşli silahlardan koruma sağlamakdan daha zor
    yelegin kumaş yapısı deliniyor içindeki polimer yapı yırtılıyor

makina ve sanayi fuarında kesici giyotinli makinalarda çalışan işcilerin kullandığı bağzı eşyaları görme fırsatımoldu
    ince çelik zincirlerden örülmüş eldiven ve gömlerkler vardı ağır presli makinalarda çalışanların uzuwlarını korumak
    için kullanılıyormuş bunlar.pek ağırda deildi.fakat çok füksek fiyatları olduğunu hatırlıyorum.

11. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    dediklerinin farkindayim zaten... celik yelek bicak darbelerine karsi korumaz. belki altinda "trauma plate" varsa koruyabilir ama normalde koruyacagini sanmiyorum. bu gösterdigim sey celik yelek degil. sadece bicak darbelerine karsi koruyor. ayrica bahsettigin örülmüs zincirlerden olusan zirhlara "chain mail armor" deniliyor. onlari bulmak kolay hatta senin vücut ölcülerine göre üretip satan siteler var. bahsettigim siteler genellikle orta cag silahlarina meraki olan yani böyle bi hobisi olan icin insanlar icin üretiyor. bence gerektiginden agirlar. gösterdigim yelegin daha iyi olduguna emin olabilirsin. saygilar.

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tür koruma yöntemleri aslında tam badicilere göre. Malum ne kadar iriysen karşıdaki için o kadar büyük tehditsin. Seni büyük bir tehdit olarak gören de sana saldıracağında kesici delici alet kullanmaktan çekinmez. Sıklıkla da darbe sırttan gelir. En delikanlılar yapar bunu genelde:)

13. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    bunlar icin yapilacak sey,idam;kesinlikle idam....
    bizlere gelince de saglam bir emanet...(bende var :badgrin: :badgrin: :badgrin: ama ruhsat yok :x :x :x :x )

Sayfayı Paylaş