3 Haftalığım Bicepsle İlgili bir sorum olucak.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mustafagürcemal tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ARkadaşlar dun dunbel 12.5 la çalışıyordum sonra barla 25 çalıştım daha sonra consetre curl 10 kg ve hummer curl da ise 15 kg ve zorlamadan abinin biri geldi böle baya yarma gibi sanırım bulkta em kaslı hem yağlı dedı sen neyı eksık yapıyorsun bılmıyorum ama o kadar agırlık kaldırabılıyorsun ve hala ufacık kolların var şaşırdım sızce bu normal mi buyrun burda resımler var...Birde arkadaşlar ben 15 dk hızlı yuruyuş yapıyorum beslenbeye dıkkat edıyorum ama aldıgım proteyın 70-80 gr arasıdır.3 kılo almısım 3 haftada bu normal mı.?

http://imageshack.us/photo/my-images/21/dscf0390ap.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/jnhhhhhhhhhhhhh.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/407/kljkjjmj.jpg/

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    O abin çok biliyor, istersen 100kg+ curl yap 3 haftada olup olabileceği 1cm artıştır :)

mma-, khephnes ve mustafagürcemal bunu beğendi.
  3. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yok estafurullahda hatta bana dahada kuculdu gibi gelıyor kollarım :D Sadece kafama takıldıgı için sordum birde konuya yazmayı unuttum yumurtayı pişirme imkanımın olmadıgı zamanlar çiğ olarak tuketmek mı daha ıyı hıç tuketmemek mi?

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ilk fotoğrafındaki kamuflajına çok güldüğümü belirterek başlamak istedim :D :D

neyse ilk sorun GencGrafiker yanlış anlamış o abisi buna o kadar yüksek kaldırabildiğin halde kolların neden küçük gibi bir uyarı yapmış sanırım ya genetik bir güç (ki bunu düşünmedim) yada çok cheatinge (hile) kaçarak uyguluyorsun.

bu arada yumurtayı çiğ tüketmen zararlıdır salmonella isimli mikrop yumurta pişince etkisizdir ama pişirmeden çiğ olarak tüketirsen seni hasta edebilir o yüzden 10 dakikanı ayırıp pişirmeni tavsiye ediyorum :)

iyi forumlar

mustafagürcemal bunu beğendi.
  5. Warprow

Warprow Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bu olayı bende yaşadım

17 yaşındayım
    183 ve 73 kg yim basketbol oynuyorum ve gerçekten cok ağır ve zorlayarak çalışıyorum insanlar geliyo sen nasıl kaldırıyorsun kolun benimkinin yarısı kadar cheating mi yapıyorsun yoksa tek set mi yapıyorsun diye soruyorlar bence kendilerine yediremiyorlar onların yarısı kadar kolumuz var ama daha cok kaldırıyoruz bence bu sorunun cevabı budur

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sadece güçle hacimli kol olmaz
    hacim için zaman lazım çalışma lazım beslenme+dinlenme lazım vs vs vs

7. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun arkadaşlar...

8. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bazı şeyler zamanla olur.. Ne kadar ağır çalışırsan çalış 3 haftada gelebileceğin nokta bellidir.

Bu sporda bazı şeylerin yerine oturması vücudundaki yağların eriyip vücudunun bu spora alışması için en az 7-8 ay gerekir. 1 sene ve sonrasında ise artık yaşam biçimine dönüşür.

Şimdiden düşünme yani böyle şeyleri.. İyi beslenip iyi dinlenmeye bak.

9. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    SAbırla beklıcem arkadaşlar zaten Ramazan ayında kollarım kuculdu gıbı buyumeyı ggeçtim.....

10. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Neyi yanlıs yaptıgını söyliyim : Fazla kiloyla çalışıcam diye dirseklerini falan sabit tutamıyorsun belinden güç alıyorsun.

Hareketi nizami yapmak en önemli seydir ağırlıgı zamanla artırırsın.

Fazla kaldırcam diye kaldırırken oranı buranı oynatmazsan verim alabilirsin.

Asıl neden %100 bu.

11. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır asıl neden nızamıyet değil çunkü yanımdaki ustalat uyarıyorlar öle bişi olunca mesela alna ticeps mi ne arka kol hareketınde hala fırça yıyorum o yuzden nızamı yaptıma emınım arkadaşlar.

12. brhmcr

brhmcr Guest

beslenmene, idmanina, dinlenmene forumda bahsedildigimi gibi dikkat edersen, ve soyledigin gibi nizami tekrarlar ile belirttigin kilolarda idman yapabiliyorsan, emeginin karsiligini alirsin. 3-6 icinde gelisimini farkedersin. Kolay gelsin

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

hocalarına sor hocam bana cheating curll mu yoksa nizami barbell curll mu yaptırıyorsunuz diye. bazıları yüksek ağırlıkla biceps in daha iyi çalıştığına,geliştiğine inanır forumdada var hocalardanda illa ki olacaktır cheatingli hareketler biceps i daha iyi geliştiriyormuş. ben inanmıyorum ama böyle gelişenlerde yokmu tabii ki var.

14. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam akrephan sorucam çok sağol.

15. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    GencGrafiker'in söylediğine katılmakla birlikte şöyle bir şey de var;

kaç gün salona gidiyorsun? ne kadar zamanda bir biceps çalışıyorsun? yeni başlayanların düştüğü hatalardan biri de sık sık biceps çalışmak, en azından kendi gittiğim salonda gördüğüm durum bu. :)

mesela gittiğim salonda bir çocuk var. her gün -evet her gün- salona geliyor ve geldiği her gün sadece göğüs ve biceps çalışıyor. neredeyse aynı kilolarla biceps çalışmamıza rağmen hacimsel olarak aramızda inanılmaz fark var. bu da onun bir powerlifter stili kasların dinlenmesini beklemeden çalışmasıyla alakalı, yani o farkında olmadan bir nevi güç idmanı yapıyor kaslarını sürekli çalıştırarak, dinlenmelerine fırsat vermeyerek.

eğer böyle bir yanlıştaysan hemen uyarayım dedim. aman dikkat. :)

16. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    selam mustafa,
    ne kadar cheating yapmadığını düşünsende yapıyorsun, girdiğin ağırlık biceps için fazla bence..
    şöyle açıklıyim %8-9 yağ oranıyla 43 cm kollarım var biceps için barbell curll de 55-60 kg ile 8 tekrar çıkarabiilirim ama benim barbell curl de çalıştığım ağırlık 35 kiloyu geçmez çünkü üstü kilolarda bicepsimin yanı sıra omuzlarımda ve önkol kaslarımda aşırı dercede gerilim olur bu da aynı gün hem kolun hem önkolun hem de omuzların çalışması demektir bunun yanında başka bir bölgede çalışıyorsam aynı gün 4 kasımı yormuş olurum buda biceps gelişiminde yavaşlamaya neden olur.
    açıklayıcı olsun diye kendimden örnek verdim umarım yanlış anlaşılmam..
    biceps çalışıyorken benim fikrim dikkat etmen gereken nokta diğer kaslarına aşırı ağırlık bindirmeden ve cheating yapmadan bicepsi zorlayabileceğin maksimum ağırlığı girmendir zaten bu şekilde çalıştığında bicepsinin nasıl çalıştığını kanın nasıl pompalandığına kadar hissedersin.
    tabi bunlar sadece benim kendi deneyimlerime göre fikirlerim bunun tam tersini savunan arkadaşlarda olabilir ama deneyerek öğrenmek senin elinde..
    saygılar..

mehmetanil, dmr ve moothy bunu beğendi.
  17. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
  18. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  19. mustafagürcemal

mustafagürcemal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Peki kaç girmeliyim.Bu arada omuz hareketlerını tekrar sayısı çok ama ben boymun uzama ıhtımalı var dıye max danbılla 7.5 kg ile yapıyorum..

20. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    @mustafagürcemal
    eğer önceden düzensiz flnda olsa bicepsini yorarak çalıştırmışsan ilerde dediğin türlü şeye yol açıyor. Ben küçükkende vücut çalışmaya meraklı olduğum için bi şekil kolumu fln zorlardım barfiks çekerdim kapıya asılırdım vesaire :) Şuan genetik olarak kilomun çok az artmasıyla birlikte kolum 30 cm ama 35lik kola rahatlıkla bedel diyebilirim. Bu genetikden mi yoksa küçüklükten zorlamadan mı veya yağ oranından mı tam emin değilim. Ancak kollar bu şekildeyken idmanlarımda kol daha çok güçten artarken hacimden çok yavaş ilerliyorum. Nasıl çalışıyorsun diyorsanız 2-3 hareketten, 3-4 setten aşağı girmiyorum ve tekrar sayım karın ve omuz hariç en fazla 13-15 oluyor.

Sayfayı Paylaş