3 Haftada 7 kilo aldım ( clean bulk)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve feritferitxd tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar ,3 hafta önce ilk bulk'uma girdim.Neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama ayda 1-2 kilo hedeflerken 2 buçuk haftada 7 kilo aldım.Bulk'a girmeden önce 2 aylık bir diyetteydim.Body'e 88 kilo başladım diyet ile 82 ye düştüm ve clean bullk'a girdim. Bulkta günde 3000 kalori almayı hedefledim(diyette 2000 alıyordum) . Günlük ihtiyacım 2300 kalori, günde yaklaşık 7-10 km yürüyorum ,500 kalori yanıyor,haftada 5 gün spora gidiyorum, 200-300 kalori yanıyor.Benim kilo almam için 3100 kaloriyi geçmem gerekiyor.Fakat ben 3000 kalori aldım nasıl bu kadar kilo almış olarabilirim? Yatmadan önce lorlu muzlu süt shake içiyorum omu yaptı acaba? Ortalama beslenme ffotolarımı ve güncel bir iki foto atıyorum. Aşağıdaki linkte diyetten sonraki halim.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/bulka-girmelimiyim-resimli.109920/

EDİT :

Yeni konu açmak istemedim.Bende en sağdaki gibi bir vücut hedefLEDim kendime fakat ev arkadaşım 4 yıllık body'ci,kürsüz yapamassın diyor.Sizcede kürsüz yapılamazmı? http://spielandgames.com/wp-content/uploads/2014/10/Bulk-615x340.jpg

Ekli Dosyalar:

• IMG_3158.JPG
      IMG_3158.JPG
      Dosya Boyutu:
      48,9 KB
      Görüntüleme:
      342
    • IMG_3159.JPG
      IMG_3159.JPG
      Dosya Boyutu:
      49 KB
      Görüntüleme:
      376
    • 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,2 KB
      Görüntüleme:
      357
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      46,8 KB
      Görüntüleme:
      349
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      48,3 KB
      Görüntüleme:
      360
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      48,3 KB
      Görüntüleme:
      351
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , beslenme konusunda bilgi arayışına geçmenizi ve araştırma yapmanızı öneririm.Beslenme programınız sizi hedefinize yaklaştıran , performansınızı sağlayan önemli kısımlardan biridir.
    Yatmadan önce lorlu-muzlu-sütlü bir shake demişsiniz.Yatmadan önce şeker alımı yapmasına sıcak bakmıyorum hatta şöyle diyim yatmamıza 1:30-2:00 saat kala karbonhidrat-şeker alımı 0 veya 0 a yakın olmalı diye düşünüyorum.Çünkü yiyip yattığımız şey , protein değil şeker ve gereksiz karbonhidrat ise yağlanma yapar.Shakenizden muzu kesinlikle çıkarmanızı , sütüde definisyonunuzu sıkı yapmak istiyorsanız çıkarmanızı öneririm.
    Gelelim , şahsın fotoğrafına kişiyi tam tanımam ama en son bftrde fotoğrafları vardı galiba , şuan pt veren biri , değişimi gerçekten iyi en sağdaki hali kürsüz yapamazsın demelerinin sebebi o yağ oranını yakalamak ve korumak vede o şahıs kadar bir sporcu geçmişi olmalı ki kas kütlenizde az olmamalı bu ikili zor olduğu için söylenmiş.Ben doğal olarak o formu alabilcek azmi , hırsı , beslenmeyi , antreman bilgisi olan pek Türkiye'de insan göremiyorum olsaydı zaten Türkiye vücut geliştirmede bu kadar geri olmazdı , çünkü ordaki vücut fitness modell klasmanı olarak görürsek veya atletik vücutta 85-70 kg sikleti gibi görsek bizim ülkemizden bu konuda ne kadar sporcu çıkmış ki başarabilseniz.Azmedersiniz gelişirsiniz bakın bu konuda hayır demiyorum ama o en sağdaki kısımdaki fotoğraf için çok şey gerekli...

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    vücudunuz su tutmuş.tabikide o kadar yağlanmadınız 1 haftada,1 kilo yağın ihtiyaç+7000 kalori gerektirdiğini varsayarsak senin 2 haftada o kadar yağ alman imkansız.artan karbonhidrat girişinden ve muhtemelen artan sodyumdan ötürü su tuttun.eğer kalorinizi doğru hesaplıyorsanız 3000 kaloriyle devam edin,dengeye gelince kilo alıp verme hızına bakarsınız.merak etmeyin o hızla gelen su istenilirse o hızda verilir sorun olan bir şey değil :)

ayrıca yediğiniz bir öğünün böyle bir yağ kütlesine dönüşme ihtimali yok,her şey gün içi kaloriye bağlı.

Sayfayı Paylaş