3 haftada 10 kilo aldim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve atakan320 tarafından 7 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar badliktada belirttigim gibi 1.87 boyum 68 kilom vardi simdi 78 im ama onceden diyet yaptim 100 den dustum kaloriyi 600 e indirmisim simdi birden 2500 2600 e ckkinca boyle oldu belim 78 den 81 oldu ama omuzlarim falan da baya gelisti sizce bu andan sonra ne yapmaliyim lutfen yardim edin

2. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Bence öncelikle yanlışlarınızı tekrarlamamak için araştırıp sonra harekete geçmeyi öğrenmelisiniz. Normal bir insanın günlük faaliyetlerini sürdürmesi için günlük ortalama kalori ihtiyacı 2000-2200 arasındadır. Siz kilo vermek adına aç kalıp kilo verdiğini sanarak büyük oranda kas kaybetmişsiniz sonradan da yine çok kısa bir sürede çok fazla kilo almışsınız beslenme şeklinizi yazarsanız net olarak söyleye bilirim ama bu istikrarda biri bence yine aldığı kiloları yağ olarak alması çok muhtemel.

Bundan sonrası içinde şuan ki durumunuz nasıl? Nasıl bir amacınız var?

3. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    kaloriyi çok kısıtlarsan 1.metabolizman bozulur 2.yağ değil kas kaybedersin çünkü vücut genetik olarak kendini savunmaya alır yağları tutar.bir anda 2500 kalorilere çıkınca kilo alman normal.günlük ihtiyacının 500 kalori altında beslensen yeterlidir.daha aşağıya inme.

4. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Clean bulk yapmak istiyorum ama bir beslenme listem yok yani kafama gore mutfaga dalip dakikalarca her seyden yiyebiliyorum tahminen 2700 dedim ama belki ustinde bile aliyorumdur bana yagsiz kas kazandirabilecek bir beslenme listesi olustur musunuz rica etsem

5. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    güncel

6. swaponer

swaponer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    o kiloyu nasıl aldın beslenme programını yazsan bizde faydalanalım

7. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ya bi beslenme programım yok ortalama kalori yazdım ama hep peynir yiyorum takıntı gibi oldu günde 1 kiloya yakın süt ürünü tüketiyorum normal yemeklerim dışında.Bu yeme krizleriyle nasıl başedebilirim?

8. kaan26

kaan26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    tebrikler dostum 1 kilo kas(en fazla) 9 kilo yağ almışsın.daha çok araştırma yapıp nerde yanlış yaptığını bul.bi insan ayda 1 kg(maksimum) yapabilip buna şükrederken böyle hızlı kilo alımlarıyla kas yağtığını düşünmek çok boştur

9. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    aslında 2 kilo su dur diye düşünüyorum çünkü hiç karbonhidrat tüketmeden 600 kalori alıyordum.1 kilo da kas olsa dediğin gibi 7-8 kilosu yağ ve pişmanım bundan sonra ne yapmam gerekir önüme bakmam istiyorum siz değerli arkadaşlarımın yardımıyla :)

10. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    bir dakika yahu günde toplam 600 kalori mi aldınız? ne kadar süre ile? bir yanlışınız olmasın

11. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    1 yıldır diyet yaptım 102 kilodan 68 e düştüm 3 hafta önceye kadar sürdü bu diyetimde 600 kalori alıyordum böyle devam etmeyeceğini anladım ve bi spor salonuna yazıldım haliyle yememi de arttırmam gerekir diye düşündüm 2700 2800 kaloriye çıktım 3 hafta yaklaşık bu miktarla devam ettim sonuç bu..yani 2800 kaloriyle 10 kilo aldım..kıssadan hisse bilinçsizliğimin kurbanı oldum umarım bu yazıyı okuyanlar benim gibi bir hata yapmazlar şimdi ise tekrar sizlere sorayım ben ne yapmalıyım :(

12. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam kesinlikle bir yanlışınız var.
    1- günlük 600 kalori ile kesinlikle sağlık sorunları yaşardınız, sürekli bayılmalar, odaklanma problemleri vs. ki siz 1 yıl yaptım diyorsunuz, yol ortasında düşer kalırdınız. hatta daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmış olmanız gerekirdi.
    2- günlük 600 kalori ile 1 yılda değil 35 kilo, 70 kilo hatta ondan bile fazlasını vermeniz gerekiyordu. yani istediği kadar metabolizma kendisini kıtlık moduna alsın, istediği kadar yavaşlatsın. 1 yılda verilen 35 kg "kesinlikle sağlıklı kilo verimidir".
    yani demem o ki siz 1 yıl boyunca 600 kalori alıyor olamazsınız hesaplamanızda bir hata olmalı.

13. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam haklisiniz surekli eksik bilgi veriyorum kaloriyi kademeli olarak szalttim once 1500 sonra 1000 en son 2 aydir 600 kalori aldim durum bu sekilde

14. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    600 kalori nedirya kendine eziyet etmişsin.o 10 kilonun 8 i yag 2 si su falandir berbat birsey yani.sen ne yapmaya calisiyorsun anlamadim,600 kaloriye dus,sonra 3 haftada 10 kilo al.bence ne yapmak istedigini dusun oncelikle.

15. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten cok pismanim da onemli olan bundan sonra ne yapmaliyim amacim kas kazanip ayda 2 kilo civari almak bunu nasil yapabilirim bi beslenme ve anrenman programina ihtiyacim var

16. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bir senede kazanabilecegin maksimum kas kutlesi 2-3 kg o da herseye dikkat edersen.ayda 2 kg falan demissin gene 1.8 i yag ve su olur.

17. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bu kilo işi tehlikeli kardeşim bak bende 57 den 63 e çıktım 2 ayda oda anca karbonhidrat da kullandım. Ama genede göbek çıktı önde he fazla varmı yok . Genede rahatsız ediyor beni .63 kg ama kollar baya ince en azından 10 kg lazım ama bıraktım zamana bu işin sırrı zaman sabır.

18. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Iste ne yapmaliyim yardimci olacak yok mu

19. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ortada bir soru var mi yoksa ben mi gormedim?2 kilo demistin yemek ye al olay bu.antrenman beslenme programi demissin,forumu arastir dergi falan oku.millet işini gucunu birakip sana program mi yazsin?

20. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    3 haftada 10 kilo oldukça fazla ve bence normal değil. Bu kadar hızlı kilo almak deride çatlamalara neden olabilir.

Sayfayı Paylaş