1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 hafta. son 1 antrenman kaldı. yorumlarınız...?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve DarkWillBeDarken tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. DarkWillBeDarken

DarkWillBeDarken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Urfa
    sadece protein almaya çalışıyorum. her gün tavuk, süt, peynir, yumurta, yoğurt ağırlıkta . her gün olmasa da bir tabak pirinç pilavı. antrenman günleri de TANDEM %80 prolacta. tadını sevmiyorum diye fazla içemiyorum. ekmek yok! sadece mecbur kaldığımda tam pors. tavuk şişi yarım lavaş ekmeğe çektirip yiyorum. 3 hafta yarın bitecek. yorumlarınızı bekliyorum. başladığımda 72 kg idim, şimdi 70 kg' ım. yaza kadar yağsız büyümeyi planlıyorum.

boy: 172cm
    kilo: 70 kg

2. guven2004

guven2004 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eger yaza kadar yapmayi düsünüyosan bence hic baslama derim...bence 2-3 ay sonra koysaydin resimlerini daha
    iyi yorumlar alabilirdin daha cok erken resim koyman icin once gelis biraz derim.ama beslenmene dikkat et bu sporda beslenmede etki ediyo gelisimine iyi calismalar

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlamış birisi, sadece protein yiyerek kendisine iyilik yapmaz, bunu söyleyerek başlayım.
    Glikojen...
    Bunu iyice anlatmak istiyorum.
    İnsanlarda ve hayvanlarda, kaslarda bulunan glikojen en önemli enerji kaynaklarındandır.
    En uzun süreli enerji kaynağı yağdır.
    Sonra glikojen.
    Sonra Atp
    şeklinde gider çok basite indirgeyecek olursak.
    Maraton koşan birisi en temel olarak yağdan alır enerjisini.
    Yağ, dayanıklılık sporlarında kullanılır.
    1500 metre koşan bir atlet, vücut geliştirme çalışan bir sporcu ise, glikojen kullanır.
    Halterciler, 100 metreciler ise atp kullanır en çok.

Sen çok düşük miktarda karbonhidrat aldığın ama ağırlık çalıştığın zaman.
    Kaslarında birikmiş olan, enerji kaynağı glikojen kısa zamanda tükenecektir.
    O zaman kasların, cansız ve düz hale gelecek ve asla tam olarak şişemeyecekler.
    İdman yaptıkça glikojensiz vücudun, enerji ihtiyacını kaslarını parçalayarak karşılayacak.
    Çözüm nedir?
    Çözüm 8-12 tekrar arası çalışmak, diet yaptığın dönemde, harcadığın kalorinin 500 kalori altında besin almak.
    Karbonhidrat, yağ ve protein yönünden dengeli beslenmek.
    Hiç yağ almazsan, hormon üretimin düşer, yağda çözülen vitaminleri vücudun ememez.
    Karbonhidrat almazsan, dediğim gibi, kaslarındaki glikojen tükenir, iyi idman yapamazsın, daha kötüsü kas kaybedersin.
    Yetersiz protein alımı, zaten biliyorsun, gene kas kaybına neden olur.
    Bu sebeple, günde en azından senin kilon için, 1600 kalori almaya çalış.
    Bunun 120 gramı protein, yani 500 kalorisi proteinden.
    35 gramı yağlardan, yani 320 kalorisi yağlardan.
    200 gramı, yani 800 kalorisi karbonhidratlardan gelirse, iyi bir diet olur genel itibarı ile.

Son olarak, sadece protein ve yağ tüketerek, yapılan bir diet çeşidi var.
    O diette, çok yüksek proetin ve yağ tüketilir.
    Amaç vücudu ketojenik hale sokarak, hızla yağ yakmaktır.
    Ancak çok deneyimli sporcularda işe yarar.
    Deneyimsiz birisinin vücudu o beslenmeye adapte olamaz.
    Bunu ek bilgi olarak söylemek istedim.
    Başarılar.
    Vücuduna yorum yapacak olursak, bence, yağ yakmayı değil, kas yapmayı ön plana çıkar.
    Kazandığın her bir kilo kas, metabolizmanı hızlandırır, vücudunun daha fit görünmesini sağlar.
    Harcadığından düşük kalorili bir beslenme için erken.
    Daha sporda yenisin.
    Yukarıda yazdığım 1600 kalorilik diet için erken aslında, 2200-2400 kalori civarı bir beslenmeyle, yağlanmadan kas kütleni arttırmanı öneriyorum.
    Yağlanmadan 75 kilo olursan çok daha define ve iyi görüneceksin.
    İyi çalışmalar

4. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    güvenle aynı fikirdeyim yaza kadar vucut yapman hayal olur bence bır sene daha beklemelısın bu yazı pas gec derım ben

5. DarkWillBeDarken

DarkWillBeDarken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Urfa
    teşekkürler

öncelikle yazdıklarınız için çok teşekkürler... özellikle Karasan... şu anda asıl yapmak istediğim, karnımdaki baklavaları çıkartmak ve olduğu kadar da kas yapmak. yağ almamaya çalışıyorum. gerektiği kadar kalori alamadığımın, beslenemediğimin farkındayım. asıl çalışmaya ağustosta başlayıp bir dahaki yaza kadar çalışıcam. o çalışmada yiyebildiğim kadar yiyip, son 2 ay definisyona gidicem. güzel bişeyler olacağına inanıyorum. tekrar sağolun...

Sayfayı Paylaş