3 hafta bulk 1 hafta cut

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve YumurtaninBeyazi tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaslar.Aklimda bir fikir var ama işe yarar mı hiç bir fikrim yok bu yuzden sizden yardim almak istiyorum.Öncelikli kendi vg gecmisimden bahsediyim ben her zaman sporla ilgilenmişimdir gerek basketbol olsun gerek vg olsun.Ilk bulk definasyonumu bu yil bitirdim.Mesamorphum.kucuk yasta basketbol oynamaya basladim sonra takimdan ayrilmak zorunda kaldim ve bir insanin vücuduna zarar vermesi icin gereken herseyi yaptim denebilir.Daha cocuktum kilo umrumda degildi sabahtan aksama kadar pc oynar ve abur cubur yerdim sonra doğal olarak obez oldum.Sonra 8. sınıfdayken bi tane dumbel aldim ve bende vg ye ilgi basladi ama hic bir bilgim yoktu.Lise hazirlik sınıfında ailem razi olmadigi halde harçlıklarımı biriktirip gizli gizli vg ye basladim.Diyetisyene gittim cok sıkı bir diyet yaptim kilo verdim boyumda buyuk ihtimalle bu yuzden durdu.4 yıldır boyum 184.Ama hic bir bilgim yoktu vg ile ilgili.Sonra 10. sınıfta bir süre bıraktim çünkü pek bir işe yaramamıştı.11. sinifta tekrar başladım 1 ayda 7 kilo verdim sonra bulk yaptim cok fazla yemek yedim ve işede yaradi cidden kaslandim ama cok yağlanmıştım.Kollar 38 cm olmustu omuzler 126 cm civarındaydi.Sonra definasyona basladim 17 kilo verdim 19 yağ oranını 8.8 e indirdim.6 pack falan oldu ama haliyle kollar geriledi.Suan 36 cm civarinda ama baya yağsız.Şuan benim kafamda bir program var.3 hafta lean bulk yapıp 1 hafta cut yapmak.Bu sayede vücut sürekli şaşıracak ve yağlanmam cok zorlasacak e tabi kas yapmamda azalacak ama en azindan yaglanmayacagim.Suan 66 kiloyum ama yag oranim dusuk oldugundan cogu kas.Ve bana bakan en az 75 kilo diyor.Gunluk 140 gramı kaliteli olmak üzere 180 gram protein aliyorum.280-320 gram karbonhidrat aliyorum.Yagi minimumda tutuyorum.3 hafta bu degerlerde beslenip 1 hafta ihtiyacim olan proteini alip low carb yapsam acaba nasil olur onu merak ediyorum her turlu elestiriye hazirim.Amacim yaglanmadan kaslanmak.Ama çok rahat kas gelistirebiliyorum.Mesela bench presste bulkin başında 55 kg girerken 4 ay sonra 90 kg giriyordum.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İşe yaramaz. Daha uzun döngülere girmelisin. 3 ay bulk 1 ay cut gibi.

Bekci bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende 1 ay bulk yapip aşiri yaglanirsam 1 hafta keto yapmayi düşünüyorum bu kış ama mantiksiz geliyor fazla yaģlanmadikca . Aşiri yaģlanmamaya calis bulkta

4. YumurtaninBeyazi

YumurtaninBeyazi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ben dün cok arastirdim karbonhidrat döngüsü diye bir sey ogrendem antreman gubleri normal bulktaki gibi besleniosun diger gunler low carb yapiosun.haftada 4 gun spor yapiorum zaten pzts sali prsmbe cuma bulk carsamba cumartesi pazar low carb.Muscle and fitness dergisnin bu ay ki sayisinda gormustum hem kas yapiosun hemde yaglanmiosun hatta yag bile yakila bilirmis ama bilmiyorum ne kadar dogru o yuzden 1 ay deneyip yag orani olcumu yaptirmayi düşünüyorum.

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O dergilerin çoğu saçma şeyler yazıyor kendini dene öğren en güzel yöntem budur. Herşeyden önce kendini tanı. Ben mesela diyetteyken gunluk 70 gr karb tükettim 1 ay kilo veremedm onu 0 a indirdim hızlı bir şekilde kilo vermeye basladm 5 kg verdm 1 ayda. Bunun 1.5 kg su atmisimdir. Mesela ben aç karnıma idman yapmayı seviyorum öyle daha iyi performans gösteriyorum. Sen kendini tanı ona göre diyet spor yap bence baskalarinin aklını dinleme.

Sayfayı Paylaş