3 gün fitness 1 gün minder güreşi nasıl ayarlamalıyım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ozan1234 tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Ben minder güreşi yapıyordum yazın ara verdiğim için fitneese başladım hocamız suan çağırıyor güreşe bende fitneese bırakmak istemiyorum şöyle bir yol izlesem sizce nasıl olur

Pazartesi-Göğüs-pazu
    Salı - Dinlenme
    Çarşamba-Sırt-arkakol
    Perşembe-Güreş ( koşu esneme teknik vs )
    Cuma-dinlenme
    Cumartesi-Omuz Bacak
    Pazar- Dinlenme

Olabildiğince dinlenme koydum sizce program nasıl nasıl bir değişiklik yaparsam daha iyi olur .Herkeze teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:52 ----------

Güreşi Perşembe ve cuma arasında kaldım birisinde perşembe dinlencem cuma yapıcam dinlenmeden cumartesi salona gidicem yada perşembe gidip cuma dinlenicem cumartesi salona gidicem hangisi daha mantıklı.

2. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fikri olan yokmu

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    fitness le güreşin ne ilgisi var ?!..:)

ya da herhangi bir performans sporunun ?!..

4. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Güreşi herhangi bir antremanın arkasına koyma mutlaka arada 1 gün boş kalsın. sonuçta kaslarının dinlenmesi lazım. Teknik antremanlarda ne kadar teknikte olsa vücudu çok yoruyor. O yüzden teknik antreman sonrasındaki günüde boş bırakmalısın. Ayrıca güreş bence fitnesstan her zaman daha iyidir. Sizin antreman tarzlarınızı bilmiyorum ama

5. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:

Ben güreş yapıyordum yazın ara verdim fitnessa başlamıştım güreş başladı fitnessı da bırakasım yok o yüzden 3 gün salon 1 gün güreş yapıcam hangi zamanla diliminde gidersem daha iyi olur diye sordum.Bi alakası yok ama dinlenme zamanımı sizinle paylaştım yanlış bişi olmasın diye

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:46 ----------

Fitness ta normal yapıyorum farklı bişi yok güreşe haftada 1 gün gidicem off zamanım olduğu için 1 gün yeterli ağırlığı fitnessta yapacağım için güreş daha iyi tabikide ama bende hacim istiyorum belli bir kiloya gelmek o yüzden güreşide bir türlü sığdıramadım fitnesstan sonra güreş yapıpı 1 gün dinlen sonra tekrar salona yada salona git dinlen güreşe hemen sonraki gün tekrar salona gitmek zorunda kalıyorum napıcam bilemedim.Koşu yerine halısahamız var orda top oynuyoruz sonra belli teknik Mankenle belli teknikler yapıcam bel boyun ısındırcam takla vsvs yapıcam bitiricem çok yormaz diye düşünüyorum

6. Atalay Yalçın

Atalay Yalçın Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    bir hafta fitness bir hafta minder güreşi yap en iyisi.

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sanırım yine de elmalar armutlar karışmış...eğer güreş yapıyorsanız ve ara vermek zorundaysanız , yerine o sezonda "kondüsyon idmanları" koyun...güreşe daha yararlı olur...

ha eğer ben öylesine takılıyorum ve memnunum diyorsanız orası başka ?!..:)

8. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Güreşte 2 3 ay sonra maçım var zaten salona yazın ara verdiğim için gittim bırakasımda yok yarım bırakmak tarzım değildir güreşide çok seviyorum yapıyorumda fitness salonunda kondisyon nası çalışılır bilemedim

9. uqrylmz

uqrylmz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Ben de eskiden güreşçiydim. Antrenmanlar çok ağır ve oldukça yorucudur, bu yüzden sana dinlenmen tavsiyesinde bulunacağım. Ama bilirsin biz güreşçiler 1 günde çift idman hatta 3 idman bile görmüşlüğümüz vardır. Güreş yaparken amacımız vücut geliştirmecilerdeki gibi değildir.Tekniğimizi, kondisyonumuzu ve birçok özelliğimizi geliştirmek içindir. Sen önce amacını belirle, eğer vücut geliştirme istiyorsan onun getirdiği birtakım gereklilikleri uygulamalısın ve vücudunu dinlendirmelisin. Ama güreşçi olarak devam etmek istiyorsan zaten yapman gereken antrenmanları da biliyorsundur. Rast gele ..

ozan1234 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş