3 Aylık Süre İçin Programıma Yorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Aytuuu tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Aytuuu

Aytuuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 3-4 senedir spor salonunda çalışıyorum fakat bahsedeceğim kısmı ele alırsak, öncelikle proteini de almakla beraber beslenme konusunda kendimi çok frenlemeden kilo almakla birlikte kas kütlesini arttırmaya yönelik 3 aydır çalışıyorum. 3 aydır salona haftada 1 defa gidiyorum, günlük programı ise hemen hemen her gün uyguladım. Bunun yanı sıra yaz sonuna kadar –kendim belirledim süreyi- bu şekilde devam edeceğim fakat bu haftadan itibaren spor salonunu haftada 2ye çıkaracağım. (Spor salonu olduğu günler günlük program yok elbette ve günlük program yaptığım günler ekstradan 3 bıldırcın yumurta+0.5 lt süt alıyorum) Yaz sonundan itibarenki planım ise yağ yakmak çünkü yeterli kas kütlem olmuş olacağına inanıyorum zira şu an fit bir vücudum var. (Bicepsler iyi, göğüsler iyi, karın vasat, omuzlar açılmaya ihtiyaçlı, sırt yetersiz, bacak yetersiz vs.)

Şimdi uyguladığım programı paylaşacağım ve benden daha bilgili ve deneyimli olan arkadaşlarımızdan programım konusunda kritik yapmalarını ve yanlış veya eksik bir adım varsa uyarmalarını rica ediyorum.

Boyum: 175, Kilom: 78, Yaş: 22.

Günlük Program: Dips 3 x Maximum
    Latarel 3 x Max
    Neck Dumbell Pres 3 x Max
    İsmini bilmiyorum, öne eğilip dumbelları yana açarak kanat çalışma 3 x Max
    Dumbell Curls 1 x Max –Çok ihtiyacım yok çünkü=/)
    Bilek Güçlendirme 1 x Max
    Evde kullandığım ağırlık 5 kg.lik 2 Dumbell…

Salon Programı: Bench Pres 4 x 8
    Chest Fly 4 x 8
    Dumbell Pullover 4 x 8
    Dumbell One Kickbacks’e benziyor ama kanat çalıştıran ağırlığı geri çekiyorum yani 4 x 8
    Triceps 4 x 8
    Shoulder Pres 4 x 8
    Farklı hareketler…

Ağırlıklar haliyle zamanla artıyor.

Sonuç olarak yorumlarınızı bekliyorum, bu 3 ayda maksimum kütle artışını hedefliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Aytuğ

Son düzenleme: 18 Mayıs 2009
  2. Aytuuu

Aytuuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yorumlarınız için, başlık silinebilir.

3. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    3-4 senedir çalışıyorsan kimsenin bu konuda bilgi ve yorumuna ihtiyacın olmaz...3-4 senelik bir sporcu vücudunu tanımış ve programını kendisi yapar hale gelmiştir...senin 3-4 seneden kastın herhalde 3-4 senede toplam 6 ay yaptım gibi !!
    muhakkak bir yazan çıkar ayrıca...bu iş aceleye gelmez...

4. Aytuuu

Aytuuu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3-4 senedir 3-4 senedir çalışıyorum ve biliyorum ki 3-4 senedir çalışmaktan daha uzun süre çalışan insanlar var bu forumda, ve benden daha deneyimliler de..O yüzden bu konuda tavsiyeleri bekliyorum, bu işlerin hızı konusundaki tavsiyeleri değil.

Sayfayı Paylaş