3 Aylık Kilo Verme Mücadelesi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ScRyedd tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ScRyedd

ScRyedd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

Bundan 3 ay önce spora başlamadan önce bu forumu keşfetmiş olup açılan başlıkları olabildiğince okumuştum. Sonra üyelerin fotoğrafları bölümünde herkesin bir azimle birşeyler başardığını görünce bayağı bir inanmıştım yapabileceğime.

Öncelikle ben bu spora başlarken hocama şunları söyledim "Ben zayıflamak istiyorum kas istemiyorum sadece zayıf olayım bana yeter" diye belirtmiştim. Ayrıca bel ve boyun fıtığım olduğununda altını çizmiştim. O da bana bir yandan zayıflarken bir yandanda vücüdunu sıkılaştırmak için ağırlık çalışman gerekli demişti.

7 Kasım 2012 tarihinde yazıldım salona ve ilk 15 gün başlangıç hareketleri yaptım 45 dakika ağırlık 15-20 dakika cardio yaptım. Sonra bir diyet listesi oluşturduk ve listem şu şekildeydi;

Kahvaltı; 09:00

Yağsız beyaz peynir (kibrit kutusu kadar)
    5 adet siyah zeytin
    Yarım salatalık
    Yarım Domates
    1 adet yumurtanın beyazı
    2 dilim kepek ekmeği
    1 bardak yağsız süt

Ara Öğün; 12:00

1 adet yeşil elma

Öğlen; 14:00

Makarna, Pilav, Patates veya Tavuk Haşlama, Ton Balığı bunlardan birtanesini tükediyordum ama imkan olmadığı için ben 3 ay boyunca sırf Makarna ve Pilav tükettim öğlenleri arada birde patates haşlaması. Bunlar tamamen yağsız ve tuzsuz olup yarım porsiyondur.

Akşam; 18:00

Kesinlikle bir kase çorba olmak şartıyla onun yanında şunlardan birisini tüketiyordum. (Patates Haşlaması, Tavuk, Salata, Mantar, Balık)

Yemekten sonra; 20:00

Ayva, kivi, ekşi elma, portakal, mandalina bunların hepsini değil 2 tanesini tüketiyordum.

Yatış saatim 23:00 - 00:00 arasıdır ve o kadar saat birşey yemiyordum çok kazınırsa midem yoğurt yiyordum.

Bu şekilde 3 ay boyunca devam ettim ama başlangıçta ne yağ oranımı ne kas oranımı hiçbirşeyimi ölçmedim biraz bilinçsiz davrandım farkındayım yaklaşık olarak bugünle beraber 3 defa bir baş dönmesi yaşadım salonda. Şekeri tamamen kestim gibi birşey 3 aydır ağzıma ne kola, ne biskivu tarzı birşey sürdüm 15 günde bir sütlü tatlı yedim o kadar.

Ve son 1 haftadır artık çalışma saatlerim değiştiği için öğlen yemeğini bıraktım kahvaltımı 10:00 da yapıyorum ve ara öğündeki elmayı 13:00 de tüketiyorum ve akşam yemeğimi 17:00'de yiyorum. Bu şekilde sistem olunca akşam yemeğine Makarna ve Pilavı ekledim ayriyetten ıspanak gibi sebzeleride artık yiyebiliyorum yarım porsiyon.

Sonuç olarak bakıldığında insanlardan gelen yorumlardan dolayı mutlumu olayım üzüleyim mi bilemedim açıkcası. Ben zayıflamayı çok istiyordum ve bunu başardım ama insanlar bana çok zayıfladın yüzün çok çekildi sana böyle yakışmıyor ne hale geldin kilo al eski haline dön demeleri kafamda soru işareti bıraktı. Eğer bana sorucak olursanız ben hala diyet yapıyorum ve hala daha kilo verme derdindeyim sizce çokmu abartıyorum yoksa bu psikolojık bır hastalık olarak mı oluştu bende kilo verme isteği ?

Başlangıç kilosu: 81
    3 ay sonra: 68
    Boy: 1.72

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Gayet başarılı olmuş hacimlenme zamanı gelmiş artık

3. FatihAYYILDIZ

FatihAYYILDIZ Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Yaptığın programa göre yağla beraber kas kaybıda yaşamışsındır illa ki.Bence bu aşamadan sonra ağırlığa geç.Kas olarak alırsan yüzün oturur.Bende de olmuştu zamanında.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.
    - 6 aylık gelişimden önce foto eklemek kurallar gereği yasaktır.
    - Başlıkta kullanıcı adının geçmesi zorunludur

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş