1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 aylık Body Building yorum ve öneriler?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ekrem2027 tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba 3 ay oldu bady çalışıyorum ve yorum ve önerilerinizi merak ediyorum 3 aylık çalışmaya göre nasıl olmuş nereler eksik nasıl gidiyo falan
    resimler amatör kusura bakmayın.
    Benim kararsız kaldığım bişey karın kasları benim için çok önemli ama ne yapçağıma karar veremedim şimdi yağsız tuzsuz ve şekrsiz bi beslenmeye dikkat ediyodum az az da yiyodum ama gelişemezsin dediler şimdi çok yiyorum üst taraf için hacim kazandıktan sonra diyet kardio çalışmasıyla karını çıkartmayı planlıyorum bu yol doğru mu? bunu çok merak ediyorum ayrıca ben int. den bulduğum 8 çeşit mekik 60 ar kez olmak üzere 480 mekiği evde çekiyorum salon gitmediğim günlerdede.
    bölge çalışmaya başladım haftada 4 gün çalışıyorum.

yaşım 19 boy 1.83 kilo 68

bu amıno asit ve protein tozu içinde 500 tablet 100 lira bi amıno asit var o parayı verdiğine değer mi sizce? bütçemde çok değil açıkcası toz L-carnitine e falanda param yetmez bu konudada düşüncelerinizi merak ediyorum.
    şimdiden sağolun
    resimler en baştaki hiç kasılmadam tamamen salık halim en sonda hayalimdeki vücut daha kaç ay gitmek gerekiyor bilmiyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
    FameStyLe bunu beğendi.
  2. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    3 ay yorum için erken.

3. selçuk karagöz

selçuk karagöz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    daha çok erken ama temel oturmaya başlamış dewam et kardeşiim

4. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    göğüsler dolgun ha iyiymiş

5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    1,83 boy ve 68 kg, fotolardan da belli olduğu üzere hacim alman şart.
    Karın kaslarını kafaya takıp az yeme, yeterli besin olmadan vücut geliştirme olmaz.
    L carnitin amino vs gerek yok, onun yerine tavuk balık et yumurtaya yüklen.

6. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Göğüslerin dolgun diğer bölgelerine oranla iyi. karın kaslarına kafayı takıp yememezlik etme okankut'un dediği gibi. bu sporda bulk olma yolundasın su anda. kaliteli karbonhidratlarla beslenıp kilo almaya bak proteinide eksik etme. zaman beslenme ve antreman disipliniyle herşey rayına oturur. En son Fotoğraftaki vücut senin hedefin olabilir ama bu vücuda ulasmam ıcın kaç ay gitmem lazım değil ne kadar zamanda olur demelısın çünkü bu spor sureklılık ister. azimli ve disiplinli çalısırsan ortalama bence 1 - 1.5 senede vücudunda çok farklı olumlu değişiklikler göreceğine eminim.

o kadar çok fazla mekik çekmende gereksiz zaten kilon çok yok o kadar mekığe agırlık vermene gerek yok 2 günde 1 ağırlıklı mekik çekersen 50 - 100 tane su anda yeterlı olacagı kanısındayım

Son düzenleme: 26 Ocak 2011
  7. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yaw ne erkeni arkadaşlar 3ayda kısa bir süre değil.3ayda çok şey basaranlar var.

Vücut şahane herşey yerinde gayet güzel karın bölgende azcık eksik var.Suplement e hiç bir şekilde luzum yok zaten iyi gidiyorsun her halinden belli beslenmene özen gösterirsen herşey yolunda gider.

8. ALPOGAN

ALPOGAN Yeni Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    3 aylık çalışan biri için çok iyi sonuç elde etmişsiniz. Tebrik ederim.Ancak bu sporun tam meyvesini almanız için en az 24 ay düzenli şekilde çalışıp,uygun şekilde beslenmeli ve takviye kullanmalısınız.

Bir de şunu bilmek gerek: Maalesef kas geliştirip,vücut yapmaktan daha zor olan gelişen kas ve vücudu muhafaza etmektir. Bu yüzden vücut geliştirme sporu, ömür boyu yapılması gereken bir spordur. Çünkü bir kere siz ve çevreniz o vücuda alışınca, artık daha farklı bir vücut şekli ile yaşamanız imkansız hale geliyor.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  9. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar yorumlar için teşekürler genel göğüsler iyi demiş iyiki spordan öncede şınav çeken bi insanmışım sebebini buna bağlıyorum şimdide dediğiniz gibi hacim kazanmak için yemeği kesmicem sadece şekere dikkat ediyorum
    şuran eksik ağırlık ver dediğiniz 1 yer var mı gerçi salonda her gidişimde sonuna kadar zorluyorum verilen programı yapıp üstüne set ekliyorum mesela bench press 5*10 veriyo ben 7 10 yapıyorum ve sonuna kdaar zorlayarak amaç fazla kan pompalamak diye öğrendim bilmem yanlış mı düşünüyorum? evede dumblee alıp salona gitmediğim günler kol çalışmak istiyorum kollarımı zayıf buluyorum o yüzden dediğiniz gibi bunu istediğimi alıp bırakmak için değil sonuna kadar gitmek için yapıyorum spor benim hayatımda hep olucak ama ronnie coleman gibide olmak istemem olamamda zaten ben istediğim vücudu yapıp sonuna kdarda korumak istiyorum çok konuştum kusura bakmayın :)

10. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Hocanın verdiği programı uygula, fazlasına gerek yok.
    Coleman gibi olmak işini hiç düşünme, imkansız zaten.

11. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım bu göbek çok moralimi bozuyo ya yağ torbası taşıyorum sanki yanımda

12. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bende define bir vücut üzerine yağsız kas kazanarak devam etmen daha faydalı olur, çünkü yağlandıktan sonra göbeği eritmek gerçekten çok zor. Hemde yağ yakarken ister istemez kasda yakarsın. Yavaş fakat düzgün yapılanmaya devam etmeni öneririm. Yaşın da genç 3 ay da erken bu süreye göre çok iyi gidiyorsun, devam et, tebrikler.

13. atakan.life

atakan.life Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    L-carnitin mi ? 68 kilosun?
    benim ve çevremdeki bir çok arkadaşımın yaptığı hatadır başlar başlamaz suplemente saldırmak,gelişme ne zaman durursa o zaman suplement alınmalı..
    Yağlanmadan da hacim kazanmak mümkündür bu konuda beslenme çok önemli...

14. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yorumlar için teşekkürler
    define bir vücut üzerine yağsız kas kazanarak devam etmen daha faydalı olur demişsiniz bunu nasıl yapabilirim beslenmeden geçiyo tabiki ama int den çok araştırıyorum hala tam ve düzgün beslenme için ne yapabilirm kesin bir bilgi sahibi değilim 1 yandan yemek yemezsen gelişemezsin düşüncesini soktular kafama 1 yandanda üst gelişiyo bu seferde göbek salıyorum şunu şunu ye şunu şunu yeme diye bişey sölerseniz? çok sevinirim suplementten vazgeçtim bu arada

15. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    protein ağırlıklı beslenirsen çok fazla yağlanıcağını sanmıyorum. besin olarak tavuk eti, balık, lor peynir, diyet yoğurt, az miktar soya granülü, yağsız kas kütlesi yapmanda yardımcı olur. soya çok fazla kullanmanı tavsiye etmem ama hem lezzetsiz hemde östrojen hormonunu tetikliyor. ama kısıtlı olarak kullanmanda yarar var. şunuda söylemeden edemicem belli bi noktadan sonra supplement artık şart oluyo. yaptığın idmanın tahribatını supplementsiz onarman zor hale gelince başlamaya mecbursun.

16. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yorum için teşekkürler günlük hergün kaç yumurta yememi önerirsiniz hergün 1 yumurta sadece beyazını yiyorumda forumda okuyorum 5 yumurta beyazı 1 sarısı tabirleri geçiyo böylemi yapmak lazım bide bunu evdekilere anltabilsek :) spordan anlamadıkları için 5 yumurta yenir mi diyolar

17. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yaptığın sporun ağırlığına göre (1-2 si sarısıyla beraber), 5-6 yumurta beyazı yiyebilirsin. haşlanmış yumurta yemen en iyi seçim olur. çiğ yumurta biotin başta olmak üzere bazı ''B'' vitaminlerinin vucutta emilmesini bloke eder.

18. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yorum için sağolun resimler hakkında başka bişey dicek yok mu?

19. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kaç kiloysan herbir kilo başına en az 1,5gr hayvansal protein almalısın ve gün içerisine yayacaksın bunu.
    bencede yemekten korkma sanki vücut yapın zor yağlanan cinsten gibi,hacim şart.

20. ekrem2027

ekrem2027 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    günlük 103.5gr protein almalıyım ozman teşekkürler

Sayfayı Paylaş