3 aylık bir değişim.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aquadreamer tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    12.02.2012 de spora başladım, ilk 4 ayı geride bıraktım. amacım sadece kilo vermekti ama burda arkadaşları takip ettikçe ve vücudumun şekle girdiğini gördükçe vüzut geliştirmeye yönelik devam etmekteyim. Coook başındayım şuanda sadace sırt bölgesindeki 3 aylık değişimi paylaşmak istiyorum diğer bölgeler için özgüvenim yok daha : ) 4 ay oldu ama ilk ay resim çekmediğim için 2. ve 4. ay fot. yayınlıyorum yani 3 aylık bir değişim.

Yani çok başındayım, aslında paylaşmam bile tuaf ama biraz insan motivasyona ihtiyac duyuyor, olumlu olumsuz eleştirilerede...

12.02.2012: 150 kilo ile başladım
    12.02.2012: 112 şuanki kilom
    boy. 1.80

Ps: Popomun 3 te 1' i gözüktüğü için Fotgraflar +18 dir : )

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

2. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrik ederim muhteşem olmuşsun sağlıgına kavuşmuşsun hayatında başarılar sporu bırakma :)

aquadreamer bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    3 ayda çok şey bekleme ama bence iyi bi gelişim olmuş
    ilk foto biraz yandan genişl duruyo ama olsun

4. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Jesus (can) yorumun aslinda cok iyi bir ozet. Cok tesekkurler, hareket kabiliyetimden tut nefes alisima kadar degisti. Bu sitenin ve bir arkadasimin (bu sitedeki nickini hatirlamiyorum) cok faydasini gordum. Gorunus iyi guzel ama saglikli yasam icin devam etmek zorundayim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:39 ----------

Boksbody Merhaba,

fotoları yanyana getirirken biraz orjinallerinden uzaklaşmış olabilirim. normalde 4 aydır yapıyorum resimler son 3 ayın karşılaştırması. tek beklentim kilo vermek ve sarkma olmadan! ama kas gelişimine devam edebilirmiim bilmyorum ciddi disiplin ve sabır istiyen bir ugraş fakat yavaş yavaş alışkanlık olrak oluşmaya başladı, Şimdi gitmediğm zaman fitnes salonuna suçluluk hissediyorum. Yorumun için cok teşekkürler, 1 kişi de olsa 2 kişi de yorum yapsa benim için anlamı büyük motivasyonumu yükseltecek ...

Jesus bunu beğendi.
  5. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre bu kadar kısa bir sürede çok yol kat etmişsiniz. Bende aynı yol üzerindeyim. Umarım hedeflerinize ulaşırsınız. Sağlıklı günler diliyorum..

6. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    3 ayda süpersin. Eee bundan sonra spora bırakmaz istediğiniz görüntüye ulaşırsınız artık,başarılar.

7. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Xeptor Merhaba;

Cok teşekkürler iyi dileğin için umarım sende yılmadan en kısa sürede hedefine ulaşırsın, seninde başarı hikayen ve grüntülerini en kısa sürede görme dileği ile...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:13 ----------

Suçiçek Merhaba;

Çok tesekkürler, senin konuna cevap yazma fırsatı henüz bulamadım ama sen de inanılmazsın. benim ki değişim ama sen inanılmaz bir gelişim yapmışsın asıl seni tebrik etmek lazım...

Sporu bırakmaya niyetli değilim, lakin bana işkence aletlerinde acı cekmek gibi geliyor bu sporu yapmak daha zevk alma boyutuna gecemedim, hergün ayrı bir işkence umarım yakında bu aletlerde zevkle spor yaparım, bu yüzden istediğim kiloya inince bir sporla daha ilgilenecem (tenis vb) .

Suçicek bunu beğendi.
  8. Kamburlar

Kamburlar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Gayet başarılısın tebrikler . . .

9. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Çok teşekkürler.
    Bu spor acı çekmeden olsa keşke ama,asıl tadı orada çıkıyor. İlerleyen zamanlarda dahada gelişim gördükçe bu sporu bırakmak istemeyeceksiniz =)

10. cagdasniper

cagdasniper Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikleri hak ediyorsunuz. Devamını da görmek isteriz

11. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Tebrikler resmen fit olmuşsun :) kas olarak pek şey diyemem ama zayıflama ve yağlarından kurtulma konusunda çok ilerlemişsin

12. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kalkan333 Merhaba;

çok teşekkürler, 20 ile 30 kilo daha verecem hedefim 80 olmak ama koçu 90 ın altına düşme diyor. Kaslarım arda sen göremiyorsun (yağların altında saklı :D ) kaslarım daha yeni gelişiyor. boyuma göre kas yüzdeme daha yeni ulaştım %33 oldum. Kilo verdikçe daha ortaya çıkacaklar şuanda kas değilde bir yere vurmuşumda şişmiş gibi : )

kalkan333 bunu beğendi.
  13. kadir33

kadir33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrikler büyük bir gelişme

bende 3 ay önce başladım 110 kilodan 81 kiloya düştüm.

bende sizin gibi sadece kilo vermek için başlamıştım ama vucut şekle girimce devam etmeye karar verdim

kilo vermek çok güzel bisey önceden ayakta duramıyordum ya bir yere yaslanırdım yada otururdum kilo verdikten sonra o kadar rahatımki artık iş yerine yayan gitmem 10 dk sürüyor daha önce otobusle giderdim yayan gitmek işkenceydi

14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    3 ayda iyi yağ yakmışsınız aynen devam yağ yakmaya hafif çok tekrar çalışın 4 set girin.bol kardiyo yapın düşük karbonhidrat yüksek protein beslenin.

15. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kadir33 Merhaba;

Çok teşekkürler, Herhalde seni en iyi ben beni de en iyi sen anlarsın. Sen de 30 kilo vermişsin büyük bir başarı, çok tebrik ediyorum seni, benim durumum daha vahim anca senin ilk kilona varabildim ama yılmıyorum. Nefes alışım değişti, hareket kabiliyetim, o hammal adam gitti yerine yerinde duramayan bir adam geldi. Şartlar, hastalıklar derken en büyük kötülüğü kendimize yapıyoruz şansılıyız ki çok geç olmadan müdahale ediyoruz gidişata... Yeni kilonla yaşamında mutluuklar dilerim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:26 ----------

Vücutcuu Merhaba,

Çok teşekkürler,
    Dietimi yanlış olduğunu bile bile 1200 kal düzeyinde tuttum (1700 cal. olması gerekirken) ve cok iyi bir hoca ile çalışıyorum, yani yanlış hareket edip hammallık yapıp kilo verdirmedi, kontrollü hareketlerle yağ yakımımı hızlandırdı.

Şu anda günde 1 saat kardioyapıyorum ve sonrasın da yaklaşık 2 saat kas gelişimine ayırıyorum, Koçum kas grubumu 3' e böldü, bir kas grubunu haftada 2 tekrarla çalışıyorum.
    1) Göğüs- ön kol
    2) Sırt- arka kol
    3) Omuz- bacak
    kaslarımı calıştırmaya başladım yalnız 3 setten 25 tekrar şeklinde yapıyorum 4 set cok fark ettirir mi? çünkü tek çalışmadığım için bu konuda hocama tabii olmak durumdayım. Beslenmemi hep düşük karbonhidrat (kahvaltıda 1 dilim ekmek ve öğün arasında 2 kaşık çyulaf ezmesi ile sınırlı) proteini de iyi tüketiyorum. tekrar çok teşekkürler.

vücutcuu ve kadir33 bunu beğendi.
  16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon

benim tavsiyelerim yağ yakımı için define olmak için bir kaç püf noktaydı dikkate alırsanız yaz sonunda parçalı kaslarınız olabilir.İhtiyacınız olan kaloriden daha az alacaksınız.Düşük karbonhidrat diyet yaparsanız fazla kalori almazsınız zaten.Kalori en çok karbonhidratlarda vardır.

3 set 25 tekrar çok ya 25 tekrar çok bence.4 set yapın en az 12 tekrar yapın daha altına inmeyin en fazla 20 tekrar olabilir.tabi şiddetli antrenmanlar yapmayacaksınız ağır kilolar girmeyeceksiniz.

bunlar definasyon dönemi ile ilgili temel bilinmesi gerekenlerdir.bunları herkes bilir.

Günde bir saat kardiyo yapıyorum demişsiniz her gün mü? pazartesi çarşamba cuma antrenman yapın salı perşembe günleri yüksek tempo daha yoğun bir kardiyovasküler antrenman yapın.

antrenman günleride sabah kardiyo yapabilirsiniz çok yoğun yüksek tempo olmayacak.

Günde 6 öğün yiyin en idealidir.Beslenme konusunda antrenörünüz bilgi verir.Protein ağırlıklı beslenin.Tabi sebze meyvede tüketin sadece hayvansal gıda ile beslenmek doğru değildir dengeli beslenin.Kısacası beslenme iyi olmazsa gelişimde iyi olmaz.

Şimdilik haftada 2 gün kardiyo yapın salı perşembe günleri biraz daha sonra cumartesi günleride yapın pazar hep off day.

Kondisyon seviyeniz yükseldikçe daha çok kardiyo yapabilirsiniz.Yavaş yavaş kendinizi zorlamayın.sabırlı olun gelişim mutlaka olacaktır olmazsa sorun beslenme antrenman yada uykudadır.sorunu yaptığınız sporda aramayın işe yaramıyor falan demeyin sonra.

17. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam defination programına soktu düşük ağırlık ( göğüs için) çok tekrar yaptırıyor ve inanamadım üst göğüs kaslarım ayrıldı bunu hayatımda ilk kez yaşadım.

Başlarda amacım sadece zaıflamaktı fakat sonradan şekil almaya ve hoşuma gitmeye başlayınca istediğini yap dedim hocama, herhalde ilersi için bir düşüncesi (ağırlık basma) var dediğiniz gibi.

Beslenme konusunda hocamdan daha çok , beslenme uzmanı bir arkadaşım var ondan yardım alıyorum kendim de gıda mühendisiyim protein , karbonhidrat yağ cal. hesaplamalarına göre diet ayarlıyorum. En fazla enerji karbonhidratta değil yağda var fakat vücut ilk karbonhidratları kullanıyor sonra yağları en son proteini (enerji kullanımı açısından) dediğiniz gibi karbonhidrattan gelen calori miktarını 250 cal. geçirmemeye calışıyorum. yağ tamamen kestim ( günde 2 tatlı kaşığı zeytin yağı ve 1 omega 3 hapı dışında). vücuda karbonhidrat girmeyince, vücutta protein yerine yağdan enerji tüketime gittiğinde vücudum kendi yağını yakmaya başlıyor.

ne yazıkki en büyük dez avantajım ki bazen avantajımdır, farklı bir şeker rahatsılığım olması, yani 3-4 yane çiğ yenebilecek sebze (marul, maydonoz ve semiz otu)dışında hiç sebze ve meyve tüketemiyorum keza şeker, çikolata ve türevleride... iyi tarafı bunlardan uak kalmak için çaba harcamıyorum : ) kötü tarafı yeme alternatifim protein ağırlıklı olmaya başlıyor ama marulu basıyorum önüme :)

Günde 6 kez yemek yiyin demişsiniz bu çok doğru en büyük hata mı burda yaptım 1200 cal diete alışınca yiyemiyorum artık 2 ana ve 2 ara oluyor en fazla

haftanın 6 günü antreman yapıyorum,
    antremandan önce 30 dk cardio sonra ağırlık calışmam yaklaşık 2 saat ve ardından 30 dk lık bir cardio daha, en sona koyulan kardionun amacı; ağırlık calıştığımda yoğun kas kütlesi calıştırdığım için vücudumda enerji kalmıyor son cardio ile vücudu yağlardan yakmaya zorluyorum.
    pazartesi-perşembe; göğüs - ön kol
    salı-cuma ; sırt - arka kol
    çarşamba-cumartesi; omuz- bacak
    çalışıyorum, pazar günleride 3-4 saat yüzüyorum.

dediğiniz az tekrar ve ağırlık konusu için çok teşekürler hacamla konuşacam bakalım niyeti neymiş umarım sizin dediğiniz gibi olurda acım azalır : )

vücutcuu bunu beğendi.
  18. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Tebrik ederim aquadreamer. Kas kütlesi hakkında endişelerini dile getirmişsin ama sen farkında olmadan bile şuan bağımlılık olmuş. İnan istediğin kiloyu verdiğin vakit kas kütlesi yapmak seni o kadarda korkutmucak. Başarılarının devamını dilerim.

19. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Jemholie Merhba,

Çok teşekkürler, dediklerine katılmamak elde değil, bende farkındayım ama inkar sürecindeyim : ) umarım başarırım...

20. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir sorum var,
    Protein desteği kullanmaya başlayayım mı? Bu konuda cok bilgim yok, Günlük dietimde 1 yumurta 100 gr lor pey. ara öğünlerde yoğurt , kefir akşamda 200 gr neyaz et, şeklinde bir protein girdim var, Bu seviyedeki kas gelişimim için yeterli mi? yoksa takviye kullanmalı mıyım?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş