3 aylık çalışma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Anaklusmos tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Anaklusmos

Anaklusmos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Geçen yaz vücuduma baktığımda kendimden nefret etmiştim, ardından tanıdığım kişiler ile konuşunca "spor salonuna git hem vücudun da uygun" tarzı yorumlar aldım. O zamanlar annem izin vermediği için spor salonuna başlayamadım. Yoğun ısrarlar üzerine 3 ay önce (ancak ikna edebildim) 3 kiloluk 2 adet dumbell aldım(sadece onlar başka hiçbir şey yok). Onlarla evde, tamamen amatörce yaptığım bir çalışma sonucunu sizinle paylaşmak istedim. Seneye kadar spor salonunda vücut geliştirmek için izin alamam o yüzden nelerin eksik olduğunu, nereleri nasıl geliştirmem gerektiğini ve iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum.
    Boy:1,70
    Kilo: 76 (82 idi)

Ekli Dosyalar:

2. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    xxxxxx geliştirmen gereken yeri sormuşsun..
    Sözlerimi yanlış anlama ancak henüz gelişmiş bir yerin yok..Yani çok başındasın..
    Her şeyden önce 3kg.lık dumbell'lar ile kaslarını şekle sokabilirsin ancak büyütemezsin..İLerleyen zamanlarda ağırlık arttırmına girmen gerekir..

Ama şu var ki azimlisin..3 ay bu iş için kısa bir süre sayılır..Gelişme çağının başlarında olduğunu düşünürsek daha önünde uzun bir yol olacak..Bence hedefini uzun vadeli seç.. Şimdi fazla ağırlıkla bilinçsiz yapacağın antreman vücut hatlarını umduğunun haricinde geliştirebilir...Belirli bir düzen dahilinde yapmazsan bazı kısımları güçsüz bazı kısımları ise aşırıya kaçırabilir...

Benim sana tavsiyem kendine şunu sor;
    Bu sporu uzun süre yapmayı istiyor muyum?Yoksa beğendiğim tür bir vücuda yaklaşınca bırakıp gündelik işlerime geri mi döneceğim?

Bunları dürüst olarak cevaplarına göre hareket et derim... Forumda bu spora başlama yaşı ile ilgili pek çok konu var.. Ancak ben senin yerinde olsam 16 yaşına kadar vücut ağırlığımla, 16-18 arası dumbell ve iyi bir başlangıç programı ile çalışır...18den sonra beslenme kısmına da dikkat ederek spor salonu antremanlarına başlardım...

Bu arada göğüslere biraz özen göster derim...İleride şekillendirmekte en çok zorlanacağın yer onlar olur... İri ve şekilli göğüslere kolay ulaşılmıyor... Özellikle iri göğüs kaslarına...

Kolay gelsin...Yazdılarımı moral bozucu olarak düşünme... Bu sporu dinç bir vücut için yapıyorsan beklemek seni yormaz...Uğraşın ve azmin(aileyi ikna konusunda) için seni bir kez daha tebrik ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Mart 2011
  3. Anaklusmos

Anaklusmos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporu kendimi geliştirene kadar ve ardından da yapacağım. Hayatımın bir parçası haline getirdim bile şu 3 ay gibi kısa bir sürede. Devam ettireceğime de inanıyorum...
    O zaman ben şimdi kendime uygun bir başlangıç programı bulup ona uyayım uzun bir süre (16 yaşıma kadar) ardından bir spor salonuna başlarım. Teşekkürler yorumlarınız için. =)

Sayfayı Paylaş