3 Ayda Karın kasları Lowcarbo diet(Ketojonik diyet)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AzizK tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bir grub sayfasından aldığım bilgiye göre ketojonik adında bir diyet varmış. Bu diyette yağ alımı 80 100 gram protein sınırsız şeker yasak süt ve süt ürünleri yasak en önemliside KARBONHİDRAT sınırını 30'da tutuyorsunuz. Günde 30 karbonhidrattan yukarı karbonhidrat almıyorsunuz. 2-3 gün içerisinde vücut keto evresine giriyor.Vücut enerji kaynağı yağlar oluyor. Bu yüzden diyette yağ yemek serbest. Yağ ve protein alımı sınırsız olduğu için kas kaybıda söz konusu değil. Diyabet ve yüksek kolesterolle ilgili rahatsızlığı olanlarda ölüme kadar varabilecek ciddi sorunlara yol açar. Vücuttaki yağ depolarını, karbonhidrat alımını keserek ketonlara çevirip harcamayı hedefler. Gün içerisinde biten glikoz ve glikojen yerine beyin hemen yağlara başvurur. Ancak bunları daha kolay olduğu için ketonlara çevirir. Bu konuyu bir gruptan aldım ve deneyen kişinin gelişimini görünce cidden şaşırdım o yüzden sizinle paylaşmak istedim ne kadar yanlış bilemem. Eğer bu konu hakkında bizi dahada aydınlatacak bireleri varsa lütfen konuya mesaj atsın.

Ekli Dosyalar:

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
  3. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    yağları yakıt olarak kullanmak verdiği enerji bakımından mantıklı, fakat protein ile yağı bir seferde fazla miktarda almak ve üstüne süt yoğurt yememek vücutta bir çok hastalığa sebep olur. (Basitinden kabızlık.) EN ÖNEMLİSİ Böyle bir beslenme yeni başlayan birinin aklını çelebilir,bu şekilde beslenmeler profesyonel sporcuların dönemlik olarak yaptıkları beslenme çeşididir.Bunu belirtmek gerek.

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Diyeti hakkıyla yaparsanız evet işe yarıyor, bir zamanlar 2 ay kadar uygulamıştım. sonuçları güzeldi ama çok masraflı ve zahmetli bir diyet olduğunu belirtmem gerek.

5. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    Her hangi bir sorun yaşamış mıydın yaparken ? Bu kadar düşük karbon hidrat alıp süt ürünlerini (süt yoğurt tereyağ ) 0 a indire bildin mi ?

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Tek sorun yemek bulamama ve kabızlık oldu.
    Genelde öğünlerimde bol miktarda zeytinyağı ve tereyağı, yanında da et ürünleri ve az miktarda sebze oluyordu.
    Süt ve yoğurt tüketmedim ama kaşar peyniri ve tereyağı tüketiyordum. bu ürünlerde süt şekeri çok az miktarda olduğu için tüketebiliniyor.

7. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    Günlük aldığın kaloriyi dengeli bir şekilde tutamamak sebebi dediğin gibi her zaman yemek bulamamak ve iştah kapatıcı yiyecekler (sürekli aynı besinler ) uygulamak için uzun zamandır spor yapmak vücudun enerji yakmayı bilmesi gerek veya uzman sporcu olup Besinleri tam vaktinde eksiksiz olarak almak gerekir. İlaveten probiyotik yoğurtlarla kabızlık problemleri bazı bünyelerde aşılabilir.

8. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet kabızlığa sorun açabilir fakat bu alınan 30 karbonhidratında lifli gıdalardan alınması lazımmış

Sayfayı Paylaş