3 aydır geriliyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve byte tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar, 6 - 7 aydır bu sporun içerisindeyim ama o kadar harikulade ölçüm alamadım omuzum son 3 aydır geriliyor ve diğer bölgelerde yerinde sayıyor başlangıçta 108'den 114'e ordan 113 ondan sonra 112 dün ölçtürdüğümde isede 111 oldu antreman yaptığım halde bu nasıl gerçekleşebilir ne sporu bırakmışlığım var ne de beslenmeyi günde gerekli proteini alıyorum her gün 6 yumurta,ton balığı, göğüs vs. sebep nedir benim düşüncemce antreman programı antrenör denilen herif herkese aynı programı veriyor her ay değiştiriyor ama nerdeyse %85 aynı programlar aralarına yenilerini serpiştiriyor veya ben 77 kilodan 72 ye düştüm hacim kaybetmem gayet normal dedim ama son 3 aydır kilo vermiyorum ama düşmeye devam ediyorum onuda anlamadım beyler lütfen yardım edin motive felan hiç kalmadı bırakma aşamasındayım 3 4 aydır ölçü alamamak nedir onu bıraktım geriledim ya yardımlarınızı bekliyorum

Kilo : 72
    Boy : 185

Antreman Programı ;
    http://i.hizliresim.com/38OLLM.jpg

Önceki ve son halim
    http://i.hizliresim.com/XWbk4k.jpg

Görünüşüm değişiti ama ölçülerde değişiklik yok

2. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Protein ok. Karbonhidrat ve yağ alımınız? Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayıp 300-400 kalori üstünde besleniyor musunuz?
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2014 ---
    Açıkçası çalışma programınızda saçma geldi. 2. gün 10 tane kol hareketi nedir? Birde ardından göğüst+sırt geliyor. Eğer kollar dinlenmeden ertesi yapıyorsanız daha da kötü. 4. gün yine bir sürü kol hareketi.
    Bu antreman programı 1 saatten fazla sürer ki bu da iyi değil.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2014
  3. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antremandan 2 saat önce kompleks karbonhidrat makarna,bulgur pilavı felan tüketiyorum ayrıca son 2 haftadır gainer kullanıyorum protein+karbo takviyesi kalori hesaplama işine hiç girmedim. Gitme şeklim
    Pazartesi,Çarşamba,Cuma,Cumartesi büyük olasılıkla programdan kaynaklanıyor çünkü artık pump olamıyorum o programda vücut bir çeşit alıştı gibi aynı hareketleri önümüze koyup duruyor sadece aralarına yenilerini serpiştiriyor vücutu şaşırtmak için superset,dropset denedim nafile işe yaramadı pump olamıyorum hala aklıma diğer şüphe ise platoyamı ulaştım 2 hafta bir ara versem mi diye düşünüyorum çok kararsız kaldım en son çare salon değiştiriceğim yorumunuz için teşekkürler bu arada

4. Yesil7188

Yesil7188 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaslar foruma üye olmamın tek sebebi aklımdaki bu soru işaretini götrmek çnkü her kafadan bir ses çıkıyor.iki aydır spora gidiorm. Sıvı aminoasit ve protein tozu tüketiyorum.bunların sıralaması nasıl olmalı ikisini art arda içmeden nasıl tketmeliyim?tekrar ediorm aminoasit sıvı litrelk normalde antremandan önce yarım kapak sonrasında yarım kapak alıyorum.tam anlamıyla bilen bir arkadas yardımcı olabilirmi şimdiden tskkrler..

5. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    6-7 Ayda platoya mı ulaşılır :) 3-4 sene bi yapın bakalım. Bunları konuşmak için erken. Eğer forumda antreman kısmını iyi araştırırsanız, kendinizi de tanıdığınız için güzel programlar yapabilirsiniz. Tavsiyem şimdilik her kas grubunu haftada bir defa vurmanız. Büyük kas grupları (bacak-göğüs-sırt) için 4 hareket, küçük kas grupları (biceps, triceps, omuz) için 3 hareket girmeniz olacak. Her antremanda bir büyük kas grubu bir de küçük kas grubu birlikte çalışabilirsiniz. (Göğüs+biceps, sırt+triceps, bacak+omuz en bilindik olanı)
    Yine full body çalışma programı ile ilgili konu mevcut. Orayı okuyup inceleyebilirsiniz. Herkesin vücudu farklı tepki veriyor, sizin için daha iyi olanı yine siz bulursunuz. Tabi öncelikle okuyup, araştırmak şartıyla.

byte bunu beğendi.
  6. Yesil7188

Yesil7188 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam banada bi cvp versen süper olur foruma üye olmamın tek sebebi aklımdaki bu soru işaretini götrmek çnkü her kafadan bir ses çıkıyor.iki aydır spora gidiorm. Sıvı aminoasit ve protein tozu tüketiyorum.bunların sıralaması nasıl olmalı ikisini art arda içmeden nasıl tketmeliyim?tekrar ediorm aminoasit sıvı litrelk normalde antremandan önce yarım kapak sonrasında yarım kapak alıyorum.tam anlamıyla bilen bir arkadas yardımcı olabilirmi şimdiden tskkrler..

7. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Öncelikle şunu belirtmeliyim. Aminolar ve protein tozları mucize değil. Yediğiniz tavukta, yumurtada, peynirde, sütte olan proteinin endüstriyel hali. Etrafınızda bilmeyenlerden duyacaksınızdır şu protein tozunun etkisi şöyle diye. Bu marketten aldığım peynirin etkisi şöyle oldu demeye benzer.
    Soruna gelince forumda araştırma yapsaydın, sorunun cevabını alacaktın. İlk 3-4 ay takviye kullanılması gereksiz. En önemli şey BESLENME. Aşağıdaki konuyu okumanızı tavsiye ediyorum.
    Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Sayfayı Paylaş