3 aydır evde spor yapıyorum, yeni edindiğim ekipmanlar ve supplement ile tavsiyeye ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deftonesation tarafından 9 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. deftonesation

deftonesation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar. 24 yaşında, 1.72 boyunda üniversiteyi yeni bitirmiş bir gencim ve mesleğim aşçılık. Şuan çalışmıyorum birkaç araştırma yapıyorum. Yaklaşık 3 aydır evde P90X programını ekipmansız uygulayarak kilo vermeye ve kaslarımı tempoya hazırlamaya çalıştım ve bunların haricinde haftada 1-2 defa site içerisinde yaklaşık 3-4 km koşu yaptım. Başladığımda 86 kilo iken spor yanında yağsız, şekersiz ve tuzsuz doğal besinlerle diyette uygulayarak şuan'a kadar 78'e düştüm. Yaklaşık 1 hafta önce REVOFLEX EXTREME ve Atlama İpi gibi 2 yeni ekipman edindim. Bu bilgilere göre sizden yardım istediğim konular:

1. Revoflex'i de P90X içine katarak yeni bir program oluşturarak çalışmaya devam mı etmeliyim yoksa P90X'i bırakıp yeni ekipmanlarla yeni bir program mı yapmam daha faydalı olur, ne gibi bir program önerirsiniz ?
    2. Hemen vücudum olsun, bir an önce takviyeye başlayayım diye düşünen birisi değilim ama L-Carnitine ve İzole Protein gibi ürünler kullanmanın vakti gelmişmidir yoksa bir süre daha mı supplementsiz devam etmeliyim ?
    3. Supplement almak yerine dumbell gibi yeni ekipmanlar edinmem daha mı faydalı olur ? (NOT: Meslek gereği başka şehirlere gidebileceğim için açıkçası bu konuda fazla yatırım yapmak istemiyorum)

NOT:
    REVOFLEX HAREKETLERİ

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O aletle kas gelistiremezsin. Takviyeden önce şöyle bi bench sehpasi ( düz ve incline ayarlanabilen- bar tutacağı olan) ,uzun bar 2 adet kisa bar 80 kg dòküm plaka koridor barfiks çubuğunu al ondan sonra supplementi düşün. Bu aletle vücut geliştiremezsin birde iso protein tozu alcam diyosun :)

3. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Hocam zor olmuyor mu ya cesit cesit yemek yapiyosun sonra yemiyosun? Benden asci olmaz valla, yemek yapicam baskasi yicek ha yiyeni yerim valla. Konuya gelirsek abi 78 kiloya dustum demissin. Bence yag oranini olcturmelisin, kilo degil yakilan yag onemli sonucta. Supplement de benim icin erken ama ileride de kullanmayi dusunmuyorum. Vucuda gereksiz kimyasal sokmamak lazim yasliliga da var bu isin diye dusunuyorum. Kolay gelsin :)

4. deftonesation

deftonesation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Düşüncelerin harika oyunsevervatandas ;) Bende doğallıktan yanayım kimyasalları sevmiyorum. Aşçılığa gelince sen birde bana sor :( Yaptığım araştırmalar nedeniyle sürekli karnım gurulduyor tatlılar, hamurişlerini çok canım çekiyor ama önemli olan sağlık deyip bir süre daha dayanıp daha sonra gerektiği miktarda tüketmeyi düşünüyorum. Zaten mutfakta çalışırken herşeyden tatmak zorunda kalıyoruz müşteri memnuniyeti için :) İzole Protein'e gelince yağ ve karbonhidrat miktarının diğer tozlara göre daha düşük olduğunu okuduğum için onu yazmıştım.

Sayfayı Paylaş