1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 Aydır Düzenli Spor Yapıyorum.Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yigitakilli tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yigitakilli

yigitakilli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Cevizlibağ
    Merhaba Abilerim kardeşlerim değerli forumdaşlarım.Daha önce ara ara spora gitmişliğim var ama her seferinde 1-2 ay yapıp braktım.Fakat şuan 3 aydır hiç aksatmadan yapıyorum.
    Beslenme:Sabah 4 yumurta sarısıyla beraber.Öğlen 3 Tam tabak makarna.Akşam 2 tabak pilav yanına tavuk et kuru fasulye yeşil mercimek v.s o gün menüde ne varsa artık.Suplement olarak Optimum whey kullanıyorum.spordan önce spordan sonra yatmadan önce 1.5 ölçek şeklinde kullanıyorum.

Program olarak:1.gün göğüs,ön kol,bacak 2.gün Sırt,omuz,arka kol,karın çalıyorum 4x 10 şeklinde. 2 gün spor yapıp bir gün dinleniyorum.

Boy:183
    Kilo:65
    Göğüs:98
    Omuz:109
    Kol:33

Siz değerli abilerim ve kardeşlerimin Tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.Daha hızlı gelişmek için nasıl bir yol izlemeliyim.Suplement olarak protein in yanına ekstra bir şey alıp devam mı edeyim.Yoksa çok zayıf olduğum için karbonhidratmı kullanayım.Şimdiden teşekürler iyi forumlar.

Resimler: http://i.hizliresim.com/oAo0PX.jpg

http://i.hizliresim.com/VlmP5B.jpg

http://i.hizliresim.com/vgrXdA.jpg

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenme programina cok iyi diyemeyiz whey'e 250 tl vermek yerine gidip gercek besinler alabilirsin, örn; Günde 300 gr dana bonfile sana whey'den kat kat fazla fayda saglar. Gainer zaten çöp bildiğin salep. Şekerli ve sağlıksız.

I believe in Fitness

bodykazm bunu beğendi.
  3. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Ölçüleriniz şu anda iyi gidiyor fakat @2pacist dediklerine bende katılıyorum besin düzeni konusunda biraz daha iyi olması gerekiyor ve bonfile tüketmen senin için daha sağlıklı olur egzersizlere devam edin başarılar ;)

4. cortex

cortex Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kendi görüşüm;
    3 ay yani 12 hafta ortalama gitmişsin. Programın standart ama artık programının değişme vakti gelmiş. Artık programını değiştir. 4 gün arka arkaya gidip 1 gün dinlen. Mesela şöyle;
    1. gün bacak + karın bölgesi
    2. gün Gögüs + Biceps
    3. gün Sırt + triceps
    4. gün Omuz gibi.
    3 ay gittiğin süre içerisinde yaptığın spor seni tatmin etti mi? Bu soruyu kendi kendine sor. Daha çok istikrar ve iyi çalışma ile aşama kaydedersin. Anatomik yapın iyi.
    Besin konusuna gelince bu en önemli etken. Hem hacim kazanman hem doğru kilo alımı için etkilidir. Supplement gitmek istiyorsan, whey'e devam et. 1.5 ölçek değil 1 ölçek al. Böbrekleri boş yere fazla yorma unutma ki bu sadece destek ürünü, besin olarak bir katkısı yok sana. Sadece alamadığın yeterli protein için takviyedir ayrıca bcaa alabilirsin. spor öncesi 1 ölçek alırsın sana katkı sağlar.
    İstikrar en önemli şey, vücut geliştirme sporu nankördür, 1 yıl gidersin 3 hafta gitmezsin o arada geriye düşersin. Bu yüzden süreklilik önemlidir.
    Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş