1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 aydır body yapıyorum..elestırı ve onerılerınızı yaparsanız gercekten memnun olurum.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve serkanhancer tarafından 13 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    selam body e baslayalı 3 ay oldu haftada 3 gun yapıyorum salonda.
    boy:1.76
    sol kol:36
    sag kol:35
    omuz:115
    kilo:72.5
    önerılerınızı gonderırsenız sevınırım

Ekli Dosyalar:

2. berkan34

berkan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Omuzun iyi,göğüs ve karın kasların yetersiz.Adonis güzel çizilmiş.

3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle teşekkür etmek için teşekkür butonunu kullan.
    daha sonra bilmeden konuşan arkadaşlar için söyliyim.adonis genetiktir.eğer sizin orada o çizginiz yoksa diyetle cardioyla falan çıkmaz.
    onun dışında vücudunda ben hiçbirşey göremiyorum.mide kaslarını çekmişsin ama onlar çalıştığın için değil zayıf olduğun için gözüküyorlar.3 ayda ne bekliyorsunuz çok merak ediyorum.
    hadi yaptın after-before yapın.
    daha 40 fırın ekmek yemen lazım..

serkanhancer bunu beğendi.
  4. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    AngryHun

günlük hayatında da böylemisin yoksa sanal ortamda mı sadece böyle agrasifleşebiliyorsun.
    yardımsever birisin forumda ona lafım yok,en azından okudugum çogu başlıkta insanlara yardım ettiğini ama aynı zamanda sürekli agrasif ve tersleyici davrandığını görüyorum.günlük hayatında böyleysen çok papaz olursun sen insanlarla

AngryHun bunu beğendi.
  5. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bicepste min 4 cm kol artışı
    bel bölgesinde 8-10 cm incelme
    vücut hatlarının hafiften keskinleşmesi
    sağlam diyet yapan birinin 9-12 kg verebilmesi
    göğüs,omuz hacminde gözle görülür artış

3 ay da yukarıda yazdıklarım çok rahat elde edilir....kendin bayağı geç gelişen birisinki 3 aylık zaman dilimini az görüyorsun....kolay gelsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:53 ----------

sonuçta göründüğü için arkdaşa motive edici şeyler söylemen lazım....
    çalışıp çalışmadığını nereden biliyorsun ???
    çalışmadan görünüyorsa kas değil çalışıp yaptıysa kastır gibi saçma bir mantık ortaya çıkıyor...

söylediklerimi yanlış anlama ama birbirimizin hatalarını düzeltmek için burdayız....kolay gelsin

alpogo bunu beğendi.
  6. firstclass

firstclass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence haftada 3 güne göre gayet iyi. Biraz daha göğüse ağırlık vermen lazım.

7. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    haklısın bu aralar sorunlarım olduğu için hemen agresifleşebiliyorum.yaptığım davranışın doğru olmadığını biliyorum lakin insanlar uzun süre bu sporu yapıp öyle fotoğraf koyuyorlar.böyle daha bismillah 3 ay olmuş foto koymuş görünce agresifleştim bir anda.niyetim kimseyi kırmak üzmek değil.elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum ama bazen bu başlık için değilde cahile laf anlatmak deve hendek atlatmaktan zor oluyor sinirleniyorum bende.eğer bir sıkıntıya sebebiyet verdiysem affola.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:51 ----------

@loveofbody

dediklerin "0" dan başlayan biri için olası.fakat belli bir süredir yapan biri için imkansız.biliyorsundur ama hatırlatayım kol 38 cm e kadar çok hızlı gelişir.ondan sonra gittikçe zorlaşır ölçü almak.bunun içinde farklı yöntemler kullanır falan filan herneyse.yani normal dönemde 3 ayda 4 cm koldan hacim almak hiç olası birşey değil.
    kendim bayağı geç gelişen biri değilim aksine çok hızlı gelişen bir yapım var fakat on sezonda kolum 42+ seyirdiği için gelişimimde haliyle bayağı yavaş oluyor.

arkadaşa ben zaten mide çalışmamış demiyorum fakat zayıf olan herkesin mide kasları ortaya çıkar zaten.mesela denize gittiğinde nerdeyse herkeste 6 pak görürsün.çünkü adamlar bir deri bir kemik.önemli olan hacim ile birlikte o pakları çıkarmaktır.sonuçta artık herkes biliyorki mide çalışarak mide kası ortaya çıkarılmaz.ancak diyet+kardio ile birlikte çıkarlar.

yanlış mıyım sizce.

moothy bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    loveofbody ;

bicepste min 4 cm kol artışı
    bel bölgesinde 8-10 cm incelme
    vücut hatlarının hafiften keskinleşmesi
    sağlam diyet yapan birinin 9-12 kg verebilmesi
    göğüs,omuz hacminde gözle görülür artış

3 ay da yukarıda yazdıklarım çok rahat elde edilir..demişsin

yanlış anlama sakın sadece merak vede böyle birşey gerçekten olabilirmi diye sormak istiyorum ;

bu deidkelrin suplementsiz mi yoksa suplement kullanarak mı mümkündür?

çünkü bende bu oranlar kesinlikle olmadı..hadi ilk başladığım 3 ay acemilik dönemine vereyim..sonraki aylarda ki halihazırda şuanda bile hoca ile çalışmaktayım..kolum 37,5 tan halen 40 olmadı..en basit kolu örnek veridm...

acaba bendemi yanlış var ,genlerimde mi sıkıntı var..yoksa sup kullanmamanınmı etkisi var?

saygılar...

9. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bu mesajı okuyana kadar ben uyarıda bulunacaktım ama dogru yolu kendinizin bulması cok guzel. madem hepimiz BFTR ailesinin uyeleriyiz, birbirimizle iyi gecinmeliyiz.

alpogo ve AngryHun bunu beğendi.
  10. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    3 aya göre güzel gelişim.tabiki zamana kadar herkesin bir eksiği vardır.senin göğüslerin zayıftır.birisinin kolu vs. vs. 8.-9. ayında fotoğraf koy ve kıyasla değişim müthiş olacaktır umarım.başarılar aynen devam.

serkanhancer bunu beğendi.
  11. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    AngryHun ve Demircan256

tüm yazdıklarım 0 dan başlayan biri için geçerli....orta yada ileri düzey biri için değil....

benimde kol ölçüm aylardır 39-40-41 cm arasında gidip gelmektedir.....

lisanslı bisikletçi olduğum için yoğun antrenman dönemlerinde kas kaybetmemek elde değil....

ramazandan önceki bir ay spor salonunda arkadaşımla ( 22 yaşında ) sıkı bir çalışma yaptık.....

onun kol ölçüsü 31 den 33 küsüre çıktı sadece 30 günde 2 küsür cm arttı....ona günde 1 lt süt , 2 ton balığı , 5 yumurta ve bunun dışındaki protein kaynaklarından faydalanmasını söyledim....her gece film izlerken süt içerdik casein için....

ayrıca birçok kişinin belki bilmediği ama bizim çok fayda gördüğümüz nescafe antrenmandan 45 dk önce 2 kupa şekersiz yoğun kahve ile performansımızı zirve yapmaya zorladık.....ramazanın 1. günü biten salon üyeliğimizin son gününde bile oruçlu halde ağır bi antrenman yaptık....yani uzun hikaye yaptıklarımız ama başka bir zaman anlatırım....

gel gelelim ölçüme benim kol 40 cm di yine 40 cm olarak kaldı....

birlikte çalıştığımız için bana yakın kg lar ile çalıştırdım....hatta çoğu zaman aynı yaptımki motive olsun diye...

ve sonuç 1 ayda 2 küsür cm...tabi bu mantıkla gidilmez hacim arttıkça cm kazanmak ne kadar zor bilirim...ama 3 ay sıkı bir şekilde çalışılırsa 4 cm kesinlikle elde edilir...

dediklerimi yine tekrar ediyorum söylediklerim 0 dan başlayan iyi beslenip ağır çalışan biri içindir....çünkü gittiğim salonda 5 kg lık dumbell la set çıkaranlar gördüm....

( preacher curl , dumbell curl , scott curl , barbel curl , concentration curl ) o günkü fiziki halime bağlı olaraktan bu 5 hareketi kesinlikle yapardık.....set ve sayılar bizi tüketip kası yakana kadar devam ederdi....

hakkını vererek çalışanlardan biri olduğumu düşünüyorum....

bu işin sırrı filan yok adam gibi antrenman yapan karşılığını alır.....gün gelir sayılara hiç takılmam kendimi tüketene kadar çalışırım sırf sınırlarımı zorlamak için gün gelir arnoldunda dediği gibi STAY HUNGRY felsefesini uygularım....

hazırlığı geçen yıl bitirmiş ve anadolu lisesi okuyarak sağlam bir ing edinmiş biri olarak şuan elimde 2 gb lık pdf halinde kütüphane var......yüzde 90 ı da ing....yazı olduğu için ne kadar çok olduğunu benden iyi bilirsiniz....

tabi araştırmalar çeviriler yapmaya çalışmaktayım ne kadar öğrenirsem o kadarda cahil olduğumu anlamaktayım....yıllardır okuyorum halen bana az geliyo bu sporla ilgili bilgiler....

yani dediklerimden acemi biri olduğumu anladıysanız bişey yapamam size kalmış....eksik ve yanlışlarım olduysa affola....saygılar

demircan256 bunu beğendi.
  12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    evet yeni başlayan biri diyorsanız katılıyorum ve haklısınız..ilk başlayanlarda özellikle 3-4 ayda gözle görülür ( sıkı idman ile) gelişme söz konusu...ve yine dediğiniz gibi ilerleyen zamanalrda bu hızlı gelişme duruluyor...burdan sonrada yapmamız gereken tek şey forumu korumak ve kayıp yaşamamak....bilgiler için teşekkür...

topik sahibinden özür..konu içinde konu açtığım için....

saygılar...

loveofbody bunu beğendi.
  13. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    konu içinde bazenleri konu açmak daha iyi olur...çünkü konu başlığının sahibi bu sporda yeniyse bir çok şey öğrenebilir mesela....ilk ayların bulunmaz nimet olduğu :) kol ölçüsü 40 - 41 cmyi bulunca artık çok yavaştan gelişdiğini....bu devrede artık ek besinlerin işin içine girmesi gerektiğini....vücudu şaşırtmanın gelişmeye fayda sağladığını....bu gibi şeyler...neyse mesaj kirliliği fazla olmasın :)

alpogo ve demircan256 bunu beğendi.
  14. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    öncelıkler herkeze tesekkur ederım.
    3 aydır yapıyorum ve tum elestırılerın gelecegını bıle bıle ben buraya fotografımı koydum ve sızden gelen bılgılerı kullanabılırım dıe dusundum.
    72 ı kıloya 62 kılodan cıktım.
    body e baslamadan oncekı fotografım olsaydı da koysaydım keske sızde anlardınız.ben 3 ayda tabıkıde ronnıe coleman oldum demıyorum burda kendı vucudumu ovme gıbı bır durumum da yok ben sadece fotograflar uzerınde eksık yanlarımı soylemenızı ve neler yapabılırım dıe msj atmanızı beklemıstım.
    herkeze tesekkurler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:07 ----------

senınde yorumların ıcın tesekkur ederım ama sorunların var sa sorunlarının cozum yerı bura degıl psıkologtur ılk once bunu bı ogren.. ben bu konuyu bazı bılgıler verılır dıe actım sacma sapan tartısmaların cıkması ıcın degıl.

alpogo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş