3 Ay Supplement Kullanıp Bırakma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body_ tarafından 5 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle 16 yaşındayım 17 ye gireceğim. Boy: 1,62 Kilo: 48-50

3 ay tatilde spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Ve bu 3 ayda da supplement desteği almayı düşünüyorum ((Çünkü beslenmem yetersiz hiç iştahım olmuyor))

Şimdi diyorum ki 3 ay tatil boyunca supplement kullansam okul başlayınca bıraksam sarkma vb. olur mu?? ((Bir de okul varken spor salonuna yazılamam çünkü pansiyonda kalıyorum. ))

Bir de ek sorum olarak arkadaşlar vücut tipim ekto-mezo arası çıktı. ekto ya yakın bir vücudum var sizce bu body de hacim almamı engeller mi??

2. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Vücut tipi hakkında bilgim yok ama 1 saniye mantıklı düşünürsen supplementlerin sarkma gibi bir sonuca yol açtığı efsanesi gerçek olsaydı bu kadar kişi kullanır mıydı?

Body_ bunu beğendi.
  3. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Eğer daha önceden bu sporla uğraşmadıysan, ilk 3 ay için supplement önerilmez çünkü vücudun alışması gerekir besinlere.

Body_ bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Anrenman yapmayı bırakınca kasların sarktığı doğru mu?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...75.html?t=8675
    Nedense bu söylenti halk arasında çok yaygın.Aksine antrenman yapmayı bırakınca
    kaslar sarkmaz ,küçülür.Elbette kasların içinde hava veya su yok ki sarksın.Kaslar olağan zorlama ile karşılaşmayınca kas hacminde bir azalma-atrofi oluşur.Bu olayı en iyi uzun süre hareket edemeyen yatalak hastalarda veya kolu yada bir eklemi sakatlanmış kişilerde gözlemyebilirsiniz.Bu şahısların söz konusu adalelerinde gözle görülür derecede bir küçülme gerçekleşir,ama sarkma olmaz.Nitekim "kas hafızası" denen olaydan ötürü uzun süre baskı görmemiş kaslar eski formlarını çok kısa zamanda yakalamaktadırlar.Yalnız şunu da belirtmekte fayda var ki enerji tüketiminin azalmasından dolayı yağ dokusunda bir artma olabilir.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirme-genel-t11373.html

Buda ek besinler ile ilgili yazı > https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-protein-t8691.html

Body_ bunu beğendi.
  5. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bana göre 2-3 ay için yapıcaksan hiç yapma derim boşuna emek yormuş olursun demek2-3 ay gittikten sonra tam vücudun alışınca sen sporu bırakınca tekrar eski haline dönmem pek çok bir zaman almıcak konuya gelelim suplement desteği teddie ninde dediği gibi vücudunun alışması lazım ancak 2 ay sonra kilo sorunum var diyosun gainer ile başlamını tavsiye ederim

Body_ bunu beğendi.
  6. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Peki vücut tipim ektomezo ektoya daha yakın hacim almamı engeller mi??

Sayfayı Paylaş