3.Ay Programım ve ben (Resimli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve askndnz tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    3 ay önceki ve sonraki ölcülerimi yazıyorum.. Kırmızı rakamlar Şuanki Ölçülerimdir

Kilo : 76 - 70,6
    Kol: 30 - 32
    Gögüs: 94 - 92
    Omuz : 114 - 114
    Bel: 91 - 85

Hocam piramit sistemi uygulatıyor. Tekrar sayım 10/8/6

1 Gün
    Üst gögüs press
    Bench Yana açış
    Bench Press
    Alt gögüs Yana açış(roma)

Barbell Curl
    Dumb. Curl
    Scot Curl

2.gün
    Enseye Press
    Öne press
    Omuz Yana açış
    Up right

Dar press
    Fransız Dumb
    Alına triceps

3.gün
    T-bar Rowing
    Lat öne çekiş
    Miğdeye çekiş

Leq press
    Ön bacak
    Arka bacak

1 Gün Ant 1gün dinlenme . Hocama sordum kardiyo yapmama gerek varmı diye. Hocam şöyle dedi "kilon gayet normal sadece göbekde yağlanman var bunuda her antrenmandan sonra mekik çalışarak yakacaksın"Salon hocam 1999 70 kilo şampiyonu ve antrenör belgesi var.

[​IMG][​IMG]

2. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yardım lütfen sizcede hocamın dediği gibi kardiyo ya ihtiyacım yokmu mekikler yeterli olurmu ?

3. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    mekikle karındaki yağlar erimez.

4. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşım ortaya birşey söyleyip kaçmıssın. iyi yapmıyım ozaman mekik felan ne bu ya. birşey yapıyoruz o yapılmaz sizde herşeyi söylüyorsunuz ama mekikle karın erimez diyorsunuz neden erimesin? niye oradaki yağlar hareket etmiyormu ? diyette yapıyoruz neden niye erimesin !

5. Eqo

Eqo Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru şekilde yapılan mekikle karın hem sertleşir hem de karın bölegesindeki yağlanmalar azalır. Mekik çekerek karındaki yağlar erimez diye bir kural yoktur. Yani sen mekik çekmeye devam et.

6. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim dostum. devam edeceğim zaten doğru yapılan birşey boşuna değildir.

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

8. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Son düzenleme: 31 Mayıs 2010
  9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    mekik çekmeyle yağ gitmez arkadaşım,göbeğin altından kaskarı çıkartırsın ama yağdan görünmez,ne zmn ki cardioyla yağ ları verirsin o zmn belli olur

10. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
  11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Askndnz:Şampiyon yetiştirmiş,ulusal-uluslararası antrönörlük belgesi olan,antrönör denetleyicisi ve 3 büyük şehirin birindeki en iyi semtte bir salonda şuanda çalışmakta olan hocam derki:Bölgesel eritme vardır.Halbuki bölgesel eritme yoktur.Yani her kafadan ayrı ses çıkıyor.En iyisi bilimsel yazıları okuyup kendi kendine birşeyler yapmak ve hocandan bazen yardım almak.Dediğim kişi yanlış söylüyor bilmiyor düşün baya da belgesi var.Ayrıca aynı kişi:Üstteki yağı atmadan fazla mekik çekmek yağı kas gibi sertleştirebilir ve yağın atımını zorlaştırabilir der.Tabi ne kadar doğru hiç araştırmadım.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    koşmak başka .koşturmak başkadır karıştırmayınız

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:35 ----------

Tecrübelerini düzgün aktarmaya yetiştirme sanatı denir.

13. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    fLexor hocam siz bu mekik konusunda hakkında birşeyler söylermisiniz? Ne yapacagımı şaşırdım salon hocam kardiyo yapmana gerek yok diyor mekikle yağları yakabilirsin diyor burada farklı şeyler söyleniyor hangisini yapacağım ?

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
  14. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ne yapacağım yardım edin lütfen.

15. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    yukarıdakileri okumadın galiba ?? son kez; mekik çekerek yağlar erimez sadece karın kasların hacimlenir , şertleşir vs. ne zaman yağları yakarsın o zaman ortaya çıkarlar. yağ yakmak içinde en iyi yöntem cardio dur. ağırlık antremanlarındada bir miktar yağ yakılır ancak aralardaki dinlenme süresi vs. yüzünden istenilen düzeyde olmaz. O yüzden yağ yakmak istiyorsan cardio yap.

bundan sonra sakallı bir fotogramı koyayım bari belki sakalım olunca dinlersin :)

16. askndnz

askndnz Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Kardiyo kas gelişimimi engellermi ? interval kardiyo uygulayacagım

17. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Yav sen böyle her geçen gün kaslarının büyüyeceğini flan mı sanıyorsun anlamadım.Kardiyo artık profesyonel olmuşları etkiler senin neyini etkilesin.Adamlarda o kadar kas vardırki hiç kaybetmek istemezler.O yüzden de kardiyo yapmaz bazıları.Hem sen body geçmişi olan birimisin ki cardiyo yapmıyacaksın?Hangi kasın kaybından korkuyorsun?Sende böyle bir durum söz konusu değil yani.Fitness yapacaksın diyorum.Fitness demek zaten cardio+ağırlık demektir.Kaslarında gelişecek zayıflayınca çok fit bir görünümün olacak tabi sen sürekli birşeyleri didiklemeyi bırakıp başlarsan.En sağlıklı kilo verimi Fitness+Diyettir.Ağırlık kaldırarak kilo veriminde verilen kilonun %97 si Yağdır yani saf yağ vermiş olursun,kalan %3 ün içinde vücut sıvısı+kas vardır.Yani en mükemmelinde bile kas kaybı yaşanacaktır bunu %0 yapamazsın.Sana en sağlıklı kilo veriminin formülünü söylüyorum hala Body mi?Cardiyo olmamalıymış gibi şeyler soruyorsun.Kendi mantığınla bir mantık kurmaya çalışıyorsun.Halbuki mantık kurmak için o mantığı besliyecek bilgi şarttır.Sende ise bilgi 0.E o zaman ya bize ya hocana güveneceksin.2 sini kıyaslayıp doğru olanı bulmaya çalışıyorsun ama sende o bilgi birikimi yok.3.bir yol olarak kendin araştıracak bilgilenecek sonra böyle konular açacaksın.Ne bizi yor ne kendini.Ne desek seni tatmin etmiyor çünkü.Son kez:Fitness yapacaksın(Cardio+ağırlık) ve diyet uyguluyacaksın.(NOKTA)

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
    rido_knight ve demircan256 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş