3 AY içinde MAKSİMUM ŞINAV-BARFİKS

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mjnor tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mjnor

Mjnor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar Vucut Geliştirme Sporunda daha yeniyim 1 haftadır salonda çalışıyorum hoca eşliğinde fakat ben 3 ay içinde Vatani görevimi yapmaya askere gidicem, amacım maksimum ŞINAV ve BARFİKS çekimi, Nasıl bir çalışma programı uygulayım 3 ayda maksimum verim alırım

189 boy - 85 Kilom
    Hafif yağlı bir karın sahibiyim onun dışında makul vucut ölçülerim var
    şuan 20 civarı şınav çekebiliyorum barfiks i denemedim henüz.

İlgilenen herkeze bilgisini esirgemediği için şimdiden teşekkür ederim.

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    hergün idman öncesi barfix cekmeyi dene yardım alarak 3-4 tüm agırlıgını arkadasın bile alsa kollarınla asıl güçlensinler ben 1tane zor cekiyordum basladıgımda 3ay oldu suan 7tane kendim cıkartıyorum kollar güçlenince şınavda rahat cekersn +60 çekiyorum

3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sinav icin
    http://www.hundredpushups.com/

barfiks icin
    http://twentypullups.com/

bu programlari bizzat uyguladim cok etkili kesinlikle tavsiye ederim. ben yarisinda birakmak durumunda kaldirm sakatlik yuzunden hakkaten 100 sinav 20 barfiks cektiriyormu bilemem ama barfiks ve sinav sayisini cok iyi artiriyor.

4. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben sınavda 22 anca cekiyom barfix 5 :) barfix cok kol istiyor 3 aya rahat yaparsın bence kilonda gayet yerindeymis boyuna belki az olabilir. Barfiksi ceke ceke gelistirebilirsin ancak ben soylıyımde yıne

5. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    askere gitmeden önce bir kerede 30 şınavı zor çekerdim askerde her ders bitiminde yani her saat başı en az 10 tane şınav çektirdiler bize bu şınavlar öyle bildiğiniz hızlı çekilen şınavlardan değil komutan 1 der 30 saniye bekler 2 der gene 30 saniye kadar bekler 10 a kadar böyle şınav çekersin(komutan kaç oldu diye sorduğunda bütün herkesin sıfır diye bağırması gerekir ) sonra komutan kaç oldu diye sorar o 50 kişilik gruptan illaki bir salak çıkar 11 oldu komutanım der ve onun yüzünden ceza alırsın bi on tane daha şınav çekersin böyle böyle ben 2 ayda çok güçlendim 1 kerede sırtımda G-3 tüfeği ile 75 şınav çekebiliyordum o zamanlar yani anlatmask istediğim öyle yada böyle askerde kondisyonunuzu arttırırlar her türlü şınav çekersiniz
    ama barfix dersen lanet olsun o barfikse o kadar uğraştım hiç bir zaman nizami 8 tane çekemedim halada çekemem askeriyenin barfiks tutuşu kollar omuzun üstünden direk kaldırırlır ve eller kendine dönük değil yanı serçe tutuşu denilen dışa dönük biçimde tutturulur bu şekilde nizami 8 çekmek zırundasınız hee çekemezseniz nemi olur ben 1 kere çekemediğimde 150 komanda dansı cezası aldım merdivenden inerken ayaklarım tutmuyordu sana önerim barfix için her gün salonda girebildiğin en ağır kg ler ile lat pull down çalış 1 ay bu tempo çalış sonra ufak ufak barfixe geç bu arada barfix çalışmaları öncesi muhakkak omuzlarını çalıştır çünkü omuzada vuruyor omuzda en kolay sakalatlanan yer
    şınav olayı çok basit şimdilik hergün 3x15-20 yada maksimum ne yapabiliyorsan onu yap onda çabuk gelişirsin

6. Mjnor

Mjnor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde en sıkıntılı konu barfiks nizami olayı :( vücut geliştirmede salonda hangi hakaretler barfiks ve şınav sayısını artırmama yardımcı olur tabi şınav barfiks direk kendisini de yapacam ama teknik olarak o bölgeyi çalıştıran bir hareket varsa ona yöneleyim zamanım kısıtlı biraz kondisyonlu bir şekilde askere gitmek istiyorum,

7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    bu nasıl bi ceza biraz acıklarmısın :)

8. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    tabi komanda dansını bilirsin herhalde eller ensede birleştirilir hızlı bir biçimde sağ dizinin üstüne çökersin sonra hızlı bir biçimde kalkar bu sefer sol dizinin üstüne çökersin sana bu dansdan ceza olarak ya 100 tekrar yada 150 tekrar verirler bacaklarda bir süre sonra iflas eder adamı yamultur umarım bu tarz cezalar almazsınız gerçi bu tarz cezalar dayak yemekden kat kat iyidir
    he bu arada bana bu cezadan vermişti şınav olarakda ceza verebilirler bazende hiç ceza vermezler fırça atarlar bir dahakine olmasın gibi ama koskaca askerliğim boyunca (18 ay ) sadece 2 kere nizami barfiks çekmemiz istenmişti sonuta ben jandarma karakolunda yaptığım için pek bir dert olmadı ama komanda falan olursanız allah yardımcınız olsun

Son düzenleme: 20 Ocak 2010
  9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    :)yandık desene torpil falan işlese aslında sülalemde albay ast sbay yarbay dolu ama bilemiyorum :)

10. ardem

ardem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    Tekirdağ
    askerde nizami 10 üzerine bel vurdurarak 6 tane daha toplamda 16 barfiks çekiodum bu arlar gene basladım ama 6 yı geçemedim.

Sayfayı Paylaş