3 Ay 2 Haftadır vg yapıyorum sorularım :

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bartukutlu tarafından 19 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bartukutlu

bartukutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam beyler başlıkta belirttiğim gibi 3 Ay 2 Haftadır vg yapıyorum. Spor salonuna gidiyorum. Başlangıçta pac fly makinesinde 22 kilo kaldırıyordum şimdi 50kg barbell curl de sopanın iki tarafınada 2.5 takıyordum şimdi 7.5 onun dığında ismini hatırlamadığım oturarak yukardaki sopayı 2 taraftan tutup göğüse çekiş makinesi 22 ydi 36 oldu. İlk sorum: gelişim iyi gidiyor mu? 2. ve sorum ve büyük sorunum : karında bölgesinde yan taraflarda yağ var hafif göbek var. Yememe içmeme dikkat ediyorum misal su dışında başka bir şey içmiyorum beyaz ekmek tüketmiyorum kepek çavdar vs yiyorum. hamur işi yemiyorum beyaz pirinç yemiyorum. ilk bir başlangıç programıyla başladım sonra 8 hafta bölgesel isminde bi program şimdi biraz daha başka bir programdayım. yaş 15 kilo 78.7 boy 1.90 yarın foruma resmimi de atıcam. göğüs kol ölçüleri problem değil onlar zamanla gelişiyor zaten de şu yağları ne olursa olsun yakmak istiyorum ne yapmalıyım yardım edin lütfen en hızlı şekilde nasıl yakabilirim çünkü karında yağ olduğu sürece kol,omuz,göğüs güzel görünmüyor.

2. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    beslenme düzeninizi tekrar gözden geçirip cardio yapmanızı tavsiye ederim.

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenme programını gozde gecirip, karboyu azaltıp agırlık ve cardıo idmanı kombinesi senin ilacın.

4. bartukutlu

bartukutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    saolun arkadaşlar yediklerime biraz daha dikkat edip kardiyo nedir adlı konulara bakmaya başlıyorum iyi akşamlar

5. Jedi Knight

Jedi Knight Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyovasküler egzersiz, oksijenin kullanımıdır.
    Nabzın 120 cc'nin altında olmayacağı bir tempo tutturursun ve bu tempoyu 45 dakika sürdürürsün.
    Sonuç olarak vücudun glikojen depoları 20. dakikalarda tükenmeye başlar ve gerekli enerji yağlardan harcanır ; sen de yağ yakmış olursun.
    İş bundan sonra da devam ediyor.
    45 dakika başarılı bir kardiyovasküler egzersizden sonra gelip kızartma yersen, yağlanırsın. :)
    Karın kasları mutfakta yapılır ; bunu unutma.
    Az karbonhidrat, yeteri kadar protein mantığıyla beslen ; yeme içmeyi yatmadan 2 saat önce bırak.
    Sabah kahvaltısını iyi yap ; kardiyovasküler egzersizini sağlam bir kahvaltıdan önce yaparsan yağ yakımı daha iyi olacaktır.
    Güne 2 bardak su ile başla ; bu metabolizmanı hızlandırmaya yarar.
    Öğünden önce su iç ; öğünden sonra yaklaşık 1-2 saat su tüketmemeye çalış.
    Setler arası dinlenme süresini 30 saniye tut ; bu dayanıklılığa hitap eden kırmızı liflerin çalışmasını sağlar.
    Ve kırmızı lifler yağ asitlerini hortumlar desek yeridir. :)
    İçgüdülerini dinle, vücudunu dinle ; arada sırada diyeti bir kenara bırak ve hayatı yaşa.
    Not: Mümkünse 10-15 günde bir abartmadan yaşa hayatı...

6. lineman50

lineman50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba kusura bakmayın nasıl başlık açılacağını bulamadım o yüzden buraya yazıyorum(1 konuya daha yazmıştım ama o konunun çok eski ve uzun olduğunu fark ettim oradan silecektim ama mesaj silmeyi de bulamadım:( ) 2 gün önce spor salonuna başladım ilk ay için hocanın verdiği programda
    yarım saat koşu
    2x12 chest press
    2x12 butterfly
    2x12 shoulder press
    2x12 lateral
    2x12 dumbell curl (ben cable curl yapıyorum ayrıca hoca vermedi ama triceps cable extension da yapıyorum)

hoca pek salonda durmadığı için burada sorma gereksinimde bulundum 1 ay boyunca her gün aynı hareketleri yaparsam kaslarımda küçülme olmaz mı gerçi set sayısı az ama yine de içime bir şüphe düştü hocanın verdiği programdan farklı bir program bulup 1 gün cardio 1 gün de ilk ay ağırlık programı mı uygulamalıyım?
    girdiğim ağırlıklar
    chest press 51 kg
    butterfly 60 kg
    shoulder press 25 kg
    lateral 10 kg dumbell
    cable curl 46kg
    triceps 46 kg
    bu spora ilk defa başladım ama uzun zamandır amerikan futbolu oynuyorum amacım bu sporu profesyonel yapmak ya da vücudumun güzel görünmesi değil güç kazanmak istiyorum sizce nasıl bir program uygulamalıyım salona gitmeden önce ve sonra yemem gerekenlerle ilgili ufak tüyolarınız var mı?
    not:1.78cm 101kg 22 yaş (kilo vermek istemiyorum)

7. bartukutlu

bartukutlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Jedi Knight bilgilendirme için teşekkür ederim. Kardiyo için haftanın 3 günü sabah 7 de kalkıyorum 1 saat vakit geçirip ( bu süreç içerisinde bir şey tüketmiyorum) stada gidip 45 dakka koşmayı deniyorum ( uzun zamandır koşmadığım için kondisyon yerlerde) yorulduğum zaman yürüyerek dinlenip tekrar başlıyorum. Aynı günlerin akşam üzeri saat 6-7 gibi de salona gidip çalısmaya başlıyorum. Pazartesi, Çarşamba, Cuma. Antrenman düzenim iyi midir ? Değişikliğe ihtiyacı var mı? Yalnız ben salondayken 3 şişe su yani 1.5 litre içiyorum bu doğru mudur? Çok fazla susuyorum çalışırken

Sayfayı Paylaş