3. ayımdayım küçük bi sorum olucak. TEŞEKKÜRLER

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve can53 tarafından 30 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. can53

can53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle meraba.

yaşım 17 boyum 1.79 kilom 68 69 arasında gidip geliyor.

3. ayımdayım . amacım sadece yaza biraz düzgün girmek :)

haziran 15 e kadar flan gidiceğim.

Bana protein tozu falan kullanmamı önerdiler.

Acaba siz bilgilerinizden bana biraz yardımcı olurmusunuz ?

İşe yararmı etkili olurmu ? veya bi olumsuz etkisi olurmu.

Araştırmama göre denilenler : işe yaramaz ya protein almışşsın ya parayı tuvalete ayıp sifonu çekmişssin gibi. vucud onu direk boşaltım yoluyla atıyor vs.

Teşkkrler.

2. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi arkadaşım öncelikle ben tıp mezunuyum. ben hayatım boyunca hiç protein tozu ya da herhangi bir toz almadım. yaşım 24. bu tozlar kesinl,kle ticari tuzaktır. ha aldığın zaman bu tozları, seni kaslı gösterir. ama onlar kas değildir. unutma. bunlar şöyledir. mesela 2 litre suyu aynı anda tükettiğin zaman miden ve karnın kasılır. işte aynne böyle. ticari bir tuzaktır.
    sen ne yapmalısın; kilo almak istiyorsan, sütü her besinle beraber tüket. hamur işleri gibi. bol bol su iç. yumurta bir protein deposudur. peynr de öyle.
    enerji tozları zararlıdır.

3. can53

can53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuç olarak alırsam hacim olarak olumlu etikiliyicek ? Ama zararlı yani.
    Sütten yumurtadan ondan aldığım faydayı alablirmiyim ? yani millet diyor günde çiğ yumurta içiyorm 5-6 tane. ben onu yapamam

4. neglector

neglector Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Malatya
    Protein tozu felan kullanmamı önerdiler derken ? ezbere kullanma bu tür şeyleri.İyice araştır öyle kullan kullanacaksan.Benim fikrimi soracaksan kullanma derim.Doğal yollardan almaya çalış proteini.

5. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Can öyle bişey yok . Kim söyledi bunu sana bilmiyorum ama sana yanlış bilgi vermişler.

ipsofacto tıp okumak ayrı bişey protein ve bu spor hakkında yorum yapabilmek ayrı bişey. Bilgi sahibi olmadan bu konular hakkında peşin hükümlü yazılar yazmak size zarar verir. Yazınızdaki hiçbişeye katılmamakla beraber sizi biraz daha araştırma yapmaya çağırıyorum.

6. can53

can53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Burdan ne çıkarmalıyım ?

7. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    beni araştırma yapmaya çağırıyorsun yani. biz zaten bunları labaratuvarda araştırdık. ben cevabımı verdim. zararlıdır. ötesi de yoktur. karaciğer için. ha arkadaşım kullanır kullanmaz, alır almaz ona bağlı bişey. bilmediği bir konuda soru sormuş bizde cevap verdik. seçim kendisine bağlı. saygılar

8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    hatırlıyorumda bundan 10-15 yıl kadar önce anne sütünün zararları hakkında bi profesörün makalesini okumuştum. Yine yumurta için neler demediler. Tereyağ yemeyin en sağlıklısı margarin dediler. daha aklıma gelmeyen neler neler yazdılar. Bugün zararlı derler yarın yararlı , rant nerde ise rota oraya. Dün koca karı ilaçları diye alay edenler şimdi alternatif tıp diye milyonları götürüyolar. yaşın 24 daha acemi bi doktorsun proteinler zararlı deyip kestirip atabilmem normal. Bilinçsizce tüketilen herşey doğal olsun olmasın karaciğeri olumsuz etkiler. Protein tozlarıda böyledir. Dozunda ve kullanım şartlarına riayet edersen hiçbir problem yaşamazsın. yaklaşık 25 yıldır butür ürünleri kullanan arkadaşlarım var. Karaciğer tahlilleri bu ürünleri kullanmayan arkadaşlardan daha sağlam çıkacağına herşeyimi koyarım.

İkinci bi konu kas kütlesi inşa ederek gelişmek ayrı bir konudur. Vucutta su tutup şişmek ayrı bir konudur.

Big_Hammer ve arafa bunu beğendi.
  9. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    :) :) zararlı deyip kestirip atmıyorum arkadaşım. burda labaratuvar sonucunu koyarsam kimse birşey anlamaz ki tıpçılar dışında. ben söylediğimi söyledim ne yaparsanız yapın. sağlklı beslenmek varken, toz kullanmak sadece parasal tuzaktır. saygılar.

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bol keseden sıkıyosun diyorum. :D :D Labratuar sonucunu koy demedim zaten. thums:

Big_Hammer bunu beğendi.
  11. can53

can53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaa ben kendi sorunumu sundum siz ayrı bi sorun çıkarttınız :) cevabı alamadım halen.

12. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    can53 arkadaşım. ben cevabımı verdim. karar senindir.

13. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Sayın, ipsofacto
    Labaratuvar sonucu/sonuçları bilimsel bir yaklaşım değildir. Yanlış anlamayın siz "bilimsel bir yaklaşımdır" demediniz. Labaratuvar sonucu adı üstünde labaratuvar sonucudur. Bir bilimsel rapor, tez veya görüş olmadığı gibi tüm supplement'leri içine almaz ve tüm olası etkileşim değişkenlerini yansıtmaz.

Labaratuvar sonuçlarınızın test kapsamında doğru verileri yansıttığına eminim ancak bu sonucu tüm ürünleri kapsayacak şekilde sunmak hem haksızlık olur hem de doğru olmaz diye düşünüyorum.

Bilimsel bir yaklaşım ortaya koyabilmek için günümüze kadar geliştirilmiş ve güvenirliliği kanıtlanmış test kriterlerini farklı ürün grupları üzerinde bir kaç farklı metodolojiyi kapsayacak şekilde, farklı insan gruplarına (boy/kilo/yaş/ırk) uygulamak ve bunu bir kaç kez tekrar etmekten geçer.

Dünyanın en zor işlerinden biri, tüm dünyaya sunulabilecek bir bilimsel rapor hazırlamaktır. Rapor sunulduğu anda bunu çürütebilecek farklı bir rapor ortaya atılması an meselesidir. Onun için bilimsel raporlar biraz da global olmalı...

Bilim insanları bir noktadan sonra olasılıklarla hareket ederler ve sık tekrarlanan olasılıklara aksi ispatlanana kadar gerçek derler.

Piyasa da üretim tekniği ve bileşimi açısından insana (dolayısıyla karaciğere) ciddi zararlar verebilecek supplemet'ler var, güvenilirliği çok ciddi kalite kontrol süreçleri ile gözetim altında tutulan supplement'ler var. Marka belirtmem mümkün değil.

Sonuç olarak labaratuvar sonuçlarınız bir fikir vermesi açısından elbette ki doğruyu yansıtıyor olabilir ancak bunu tüm supplement'ler için rapor etmek haksızlık olur diye düşünüyorum.
    ------------------------------------------------------------------------------------

Bu sitede VG yapmaya yeni başlamış kişiler için 1 yıl dolmadan supplement kullanılmaması gerektiği 7777 defa dile getirildi ancak herkes kendi bildiğini okumakta.

1 yıl'dan sonra ki supplement kullanımı ise elbette ki disipli çalışanlar için geçerli, öyle kıytırıkdan body yaparak, gün atlayarak, kendi kendine program yazan, hatta işi ilerletip herkese program yazmaya başlayan kişiler için tabii ki supplemet kullanımı sokağa atılan paradan farksızdır.

Not : Supplement'ler mucize değildir, mucizeyi yaratan çalışma sistemi ve bazı özel supplement'lerin biraraya gelmesidir.

Big_Hammer bunu beğendi.
  14. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu

baştan sona yanlış bilgi .....

15. can53

can53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ü

Doğru bilgi ne ?

16. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış bilgiymiş. kendi kandır arkadasım. yanlış bilgi yazacak kadar parmakalrın çalışıyor ama ispat edecek kadar beynin çalışmazmı arkadasım.
    bakın. zararlarını yazayım::
    1- vücuttan kalsiyum atımını hızlanır.

2- Proteinlerin parçalanması sonucu oluşan artık maddelerin(Ürik asit) atımı böbrekler yoluyla olduğundan vücudumuzda su kaybına yol açar.

3- Protein bakımından zengin hayvansal kaynaklı besinlerin yapılarında katı yağ ve kolesterol bulunmaktadır. Bu tür yiyeceklerin fazla oranda tüketimi ileri yaşlarda kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini arttırır.

4- Proteinler vücutta depo edilmez. Alınan proteinlerin fazlası yağa dönüşerek depo edilirler. Yağın artması performansımızı düşürüp istenmeyen vücut ağırlığı teşekkülüne sebep olur.

ayrıca , özellikle ülkemizde günümüzde bir çok ilacın ve ürünün birebir kopyası ve taklidinin rahatlıkla imal edildiğini de düşünürsek ; kullanmayı düşündüğünüz ürünün önce gerçek mi ? yoksa birebir taklit mi olduğunu araştırmanız gerekir ki , bu durum da ancak çok gelişmiş ileri teknik labratuvar koşullarında tespit edilebilir.

bu tip aminoasit tabletleri doğal protein ürünlerin fabrikalarda suni olarak işlenmiş halidir..vücut geliştirmede aminoasit haplarından uzak durmak gerekir.
    Yalancı gelişme yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi....Sağlığınızı kaybedersiniz......İlk etapta olumlu gibi görünen bir çok şey , ileriki yıllarda telafisi imkansız hasarlar bırakabilir.

vücut geliştirme kurallarından birisi de ; DOĞAL BESLENMEDİR.

Protein ve aminoasitler kasların gelişmesi için kaçınılmazdır.Zaten proteinlerin yapı taşı aminoasittir.Proteinsiz kas gelişmez. ama doğal yolla... yapay ilaçlarla DEĞİL !
    hülasa benim size önerim; protein ihtiyacınızı ne idüğü belirsiz bu tip ürünler yerine , Allah yapısı doğal ürünlerden karşılamanızdır.

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Suplementlerin ilaç olduğunu iddia eden bi kişi daha..:D:D Senin doktor olduğundan da şüphe etmeye başladım ben. : )))

"Zararları" başlığı altında yazdığın şeyler o kadar basit şeylerki çok basit bikaç teknikle bu zararların hiç birini yaşamazsın. Tabi bu spor hakkında bilgi olmadığın için yazdıkların sana doğru geliyor.

Big_Hammer bunu beğendi.
  18. ipsofacto

ipsofacto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sen benden şüphe etmeye devam et. yakında vücudunda senden şüphe edecek.

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Fazla bilgim yok bu konularda, yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum o yüzden iddialı değilim düşüncelerimi belirtip sorularımı soracağım sadece. Proteinlerin fazlası yağa dönüşerek depo ediliyor, güzel. Ama bu sporu yaparken doğru miktarda protein doğru zamanlamayla alındığı zaman yağ olarak depolanması gibi bir sorun olmayacaktır.
    Hayvansal kaynaklı besinlerdeki yağ oranının tehlikesinden bahsetmişsiniz, zaten bu sebeple protein tozu veya aminoasitler kullanılmıyor mu? Proteini yağlanmadan almanın protein tozu ve aminoasit tabletlerinden daha kolay bir yolu var mı?
    Ürik asit atımı için vücuttan atılan suyu fazladan su içerek yerine koymamız yeterli olmuyor mu? Burada su içerek önleyemeyeceğimiz bir kayıp mı mevcut?
    Kalsiyum atımını hızlandırmasını ilk defa duydum. Bunu araştıracağım. Kemik yoğunluğunu etkileyecek kadar önemli bir kayıp oluyor mu? Bir de bu söylediğiniz zararların kaç gram proteinden sonra ve ne kadarlık bir süre kullanımdan sonra ortaya çıktığı da önemli. Ne doktorum ne de sporcuyum. Meraklı bir acemi olarak fikir yürütüyorum sadece.

20. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    İdmanı ne için yapıyorsun bunu sormak gerekir kendine ?
    Hacim için diyorsan al optimum nutrition gold standart whey protein kullan..hiç bir şey olmaz..bunlar takviyedir..yani baharda yorgunluk için ne önerirler bol bol vitamin tüket derler..sen hem vitamin tüket hem de eczaneden vitamin al gibi bir şey bu..bu ilaçları elma armut hazırlamıyor..laboratuarlarda bilim insanları tarafından hazırlanıyor..amerika'da her sporcu kullanıyor..

Sayfayı Paylaş