3.ayıma girdim(yardımınız çok önemli)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Atakan Yılmaz tarafından 10 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba 3.ayıma girdim sporda fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum 72.8 kilo ile başladım şuan 80 kiloyum yağ oranım 10.3/10.6/10.9 bu şekilde en son ölçümlerde.Kas kütlemde her ay 2.5 kg olarak artıyor.2.ay gainer kullandım ve yeni bitti.Sorularıma geçmek istiyorum.
    -Whey protein alıp devam mı edeyim ?
    -İzole whey alsam benim için iyi midir?
    -Antreman sonrası günlerde bicepslerde hafif sızı oluyor bu kötü bir şey mi?
    -Yağ oranım iyi mi yoksa iyice yükseltip definasyona mı girmek gerekir?
    -Whey protein önelerileriniz nelerdir?
    -Ayriyetten BCAA/Arginin/Kreatin gerekli mi?
    Şimdiden teşekkür ederim.Yardımınız çok önemli.

Son düzenleme: 10 Ocak 2016
  2. _Canberk_

_Canberk_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    3 ayda kas kütlesinde 7.5 kg çok ciddi bir artış. Bir yanlışlık olmalı diye düşünüyorum. Yağ ölçümünü nerede yaptırdınız?

-Günlük protein ihtiyacınızı karşılamak için alıyorsanız fazladan alınmış protein yağa dönüşebilir. Antrenman sonrası için alıyorsanız faydasını görebilirsiniz.
    -Ben sonraki gün ağrılarından tatlı bir hoşnutluk duyuyorum. İyi bir antrenman çıkarmışım gibi geliyor aşırı olmadığı sürece.
    -Bu sizin hedeflerinize göre değişir. Hacim almak istiyorsanız yağ oranınız iyi devam edebilirsiniz temiz hacim kazanmaya. Sanmıyorum ama yok bu bana yeter derseniz de define olabilirsiniz.
    -Firmalar bunun için çılgınlar gibi efor sarfetmekte. Ben şu ana kadar 3 marka kullandım. Benzer tepkiler gördüm. Ne olduğu bilinmeyen bir marka almadıkça hepsi işinizi görecektir.
    -Bu sporda gerekli olan üç şey düzenli beslenme+düzenli dinlenme+düzenli antrenman. Geri kalanlar yanlarında ufak artılar olarak gelebilir. 3. ayınızdayken çok gerekli bulmuyorum açıkçası ben.

Başarılarınızın devamını dilerim.

3. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim,bu arada kas kütlemi yanlış yazmış olabilirim salondaki kartta yazıyordu şuan yanımda değil ama yarın bakacağım ama 2.ayım ile 3.ayımın ölçümünde her ikisinde de 2.5 kg 2.5 kg şeklinde almıştım en kötü 5'i var yani(yağ ölçümünü salonda yapıyorlar bu arada bir alet ile her şeye bakıyorlar) :) biraz daha hacim kazanmak istiyorum aslında her türlü definasyonu yaparız zaten :) ama şu an yağlılardan falan kaçınıyorum nasıl söyleyeyim burger,patates kızartması tarzı yememeye çalışıyorum,tek yediğim tereyağlı yumurta falan oluyor,bunun sıkıntısı olabilir mi bana?

4. _Canberk_

_Canberk_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Gün içinde yediklerinize bağlı. Mümkün olduğunca yağdan kaçınma taraftarıyım ben. Genelde yağsız tüketirim yiyeceklerimi ve alacağım yağları kuruyemişlerden almaya çalışırım. Bu şekilde daha temiz bir bulk dönemi geçirebilirsiniz. Tabi gün içinde yedikleriniz de önemli. Kalori ve makro hesabını araştırırsanız günlük ihtiyaçlarınızı belirleyip daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

5. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende arada ufak kaçamaklar yapıyorum sadece haftada 1 burger mesela o da çok canım çektiğinde,yoksa beyaz ekmek,hamurlu yemek hepsini keseli çok oldu :) Cidden uygun bir fiyata önerebileceğin bir protein tozu var mı ? Hardline düşündüm fakat 2.4 yağ oranı var diğerlerine göre biraz fazla gibi sıkıntı olur mu sizce? Fakat protein oranına bakarsak servis başına 35 gr çok iyi bir rakam.Öneriniz nedir,ayrıca kafamda Ultimate ProStar var.

6. _Canberk_

_Canberk_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hardline Whey 3Matrix'ten bahsediyorsunuz sanırım. Aslına bakarsanız bir servisi 44 gram olduğu için 35,3 gr protein var. Ve servis sayısı 52. Örnek olarak Optimum Gold Standart'ı vereyim size. Onun bir servisi 30,4 gram. Bunun içinde 23,9 gr protein var. Yani bir şey farketmiyor pek. Hatta Optimum'un birim gramına düşen protein miktarı daha fazla. Onun da servis sayısı 74.

Hardline kullanmadım bir şey diyemeyeceğim. Ama kullananlar genelde memnun. Yağ miktarı da bulk dönemi içn pek önemli değil 2,4 gram. Ben Optimum,Nutrade ve Weider kullandım. Bir şey farketmedi pek. Nutrade hakkında birçok tartışma yapıldı içeriği hakkında. O yüzden tekrar gidip almak yerine daha bilinmiş markalara yöneleceğim bu sefer. Ben de birkaç güne alacağım. Optimum'u tercih edeceğim tekrardan. Onun haricinde dediğim gibi bilinmedik markalara yönelmezseniz sıkıntı yaşamazsınız. Optimum,Weider,Hardline,Dymatize,BSN gibi markalar aklıma gelenler. Çok da bir şey değişmedi kendi deneyimlerimde. O yüzden fiyat/performans tercihi yapacağım bulk dönemi için.

Ultimate Prostar hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.

7. Atakan Yılmaz

Atakan Yılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ya öğrenci adamım bende sonuçta para denkleştirip ayarlamaya çalışıyorum optimum biraz tuzlu kaçıyor bana + ben aldığım zamanlarda spor günleri önce ve sonra içmeyi düşünüyorum spora gitmediğim günler daha çok et yiyerek bu açığı kapatmak istiyorum sizce sıkıntısı olabilir mi ?

Sayfayı Paylaş