3 öğün mü 6 öğün mü?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve hotaru tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Her kafadan ayrı ses çıkıyor artık az az ve sık sık mı yemeli yoksa 3 öğün yemeli ve ara öğün olmamalı mı ikisini de savunuyorlar kafam çok karıştı :S

2. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Yağ yakmaya çalışıyorsunuz diye tahmin ediyorum. Üç öğün iyidir.

hotaru bunu beğendi.
  3. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    karatay usülü besleniyorsanız ve yağ yakmak istiyorsanız 3 öğün yeterlidir

hotaru bunu beğendi.
  4. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet aynen öyle bölgesel yağlarımı yakmak istiyorum,protein agırlıklı besleniyorum yürüyüş ve mekikle destekliyorum çok sık acıkıyorum şimdiye kadar 6 öğün uygulamıştım teşekkürler

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eger duzgun bır plan varsa 3 ogun ( 4 besın grubundan da tam almak sartı ıle [karbonhıdrat grubu-yuksek proteın grubu-vegan grub-sut ve sut urunlerı grubu] )

ama eger adam gıbı bır plan yoksa 6 ogun yada daha fazlada olur

Azi ve hotaru bunu beğendi.
  6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Bu Bölgesel Yağ Yakımı Lafını Kim Çıkardıysa Helal Olsun Bu Hurafeye Herkes İnanmış, Herkesin Ağzında Sakız Gibi :) Bölgesel Yağ Yakım Söz Konusu Değildir. Yani Mekik Çekeyim Karnım Erisin, Bacak Çalışayım Bacaklarım Erisin Diye Bişey Yoktur. Kardio Çalışmanızı Öneririm. Protein ve Yağlara Biraz Daha Fazla Yönelirseniz Acıkma Sorunu Ortadan Kalkar.

7. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Yalnız şöylede bir şey var, karın kısmınız kilodan dolayı sarkmış durumda ise ve siz mekik vb. antrenmanla bu bölgeyi çalıştırıp sıklaştırır ve toparlatırsanız bölgesel olarak incelmiş olursunuz.

8. hotaru

hotaru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Efrahim öyle söylüyorsunuz da eskiden basen ve bel çevresinden kilo alıyordum 1 senedir tempolu yürüyüş yapıyorum ama diyet hiç yapmadım basenlerden kilo almadım hiç çalıştırmadığım bel çevresinden 2 kat fazla aldım buna ne dersiniz??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:22 ----------

ayrıca evet şuan diyetle ve yürüyüşle verdiğim kilolardan dolayı bacaklarım sıkı fakat hiç çalıştırmadığım için bel ve karın çevremin sıkılaşmaya ihtiyacı var göbek yok sıkılaşması gerek,cardio işe yaramıyor yani bunun için.

9. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bazıları da günde 8 öğün yiyin diyor. ama ben bu tip bir beslenmeyi açıkçası çok mantıklı bulamıyorum. bunu uygulayınca sanki insan gün boyunca devamlı yemek yemeği düşünecekmiş gibi geliyor bana. yok öğünüm kaçacak, yok şu kadar yiyeyim, yok ara öğün zamanım geldi... bilmiyorum, ben kendimi bu şekilde beslenirken düşünüyorum da muhtemelen daha da strese girerim. hadi evde neyse, ama dışarıdayken, okulda ya da işteyken hangi arada öğün kovalayacaksın?

kısacası, bence günde 3 öğün yeterlidir.

10. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    günde 3 ogun alın. protein ihtiyacını gunde ug ogun içerisinde karsılayamıyorsanız. ogun aralarına 1-2 shake sıkıstırın. bence bu yontem yeterlidir.

Sayfayı Paylaş