2aylık Emek 5 günde gitti...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    2aydır çalışıyorum geçenlerde hasta oldum 2gün hastanede yattım 3günde yediklerime dikkat etmek zorunda kaldım...2ayda 2.5kilo almıştım bugünse aynı kiloma geri dönmüşüm çok nankör bir spor...2aylık emeğin 5günde gitmesi çok kötü birşey sizce normalmi

2. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu mu kullanıyordun?

Eğer kullanıyorsan duyduğuma göre bir kaç gün spor yapmayınca kütle azalıyormuş.

En iyisi doğal beslenme ama bir yerden sonrada doğal beslenemiyorsun Örn ben yumurtadan bıktım:))

RaPPeRuA bunu beğendi.
  3. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Body bilmeden kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın lütfen...
    Protein tozları tamamen doğal ürünlerdir hızlı kütle kaybıyla alakası yoktur.
    Protein tozu kullanmakta doğal beslenmek demektir.
    RaPPeRuA geçmiş olsun.
    2 günde kesinlikle 2.5 kilo kas yada yağ kaybedemezsin.
    Kilo kaybın su olarak gerçekleşmiştir.
    Bir kaç güne toparlarsın attığın suyu geri alınca.Merek edilecek bir durum yok bence.

Trapez~ ve RaPPeRuA bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Protein tozları doğal ürünlerdir demişsin, Protein tozu peynir altı suyundan yapılır ve peynir altı suyu içtinizmi bilmiyorum hiç. Tamam protein tozu doğaldir ama nasıl doğallık bu.

Peynir altı suyuda peynir yapımında açığa çıkan sudur ve içerisinde bolca whey protein bulunur ve kesik sütten ortaya çıkan lor peynirinde bolca bulunur.

Özellikle peynir altı suyu bazı ayrıştırma tekniği ile ayrıştırılır. İçerisine çeşitli yapay dikkat edin yapay aromalar konarak ve aspartam ile tatlandırılarak bizlere hazır hale getirilir. Abd de bazı firmalar kutu üzerinde yazılmayan maddeleride içlerine koyarlar böylece bizim doğal zannettiğimiz peynir altı suyu aslında zararlı bir besin maddesine döner.

Sırf aspartam bile sağlığımız için tehlikedir.

Her ne olursa olsun hiç bir toz yada hazır gıda maddesi yiyeceklerin yerini tutmaz.

Protein tozu işlemden geçirilmiştir ve bence doğallıgını kaybetmiştir.

Eğer siz peynir altı suyunu idmandan sonra yiyecek formunda alırsanız şayet çok daha fazla fayda sağlarsınız.

Çünkü idman sonrası alınan peynir altı suyu(whey) proteinin yüzde 60 lık gibi bir oranı sentezlenemeden idrarla atılır.

her neyse bir ürünün doğal olabilmesi için doğal şartlarla hazırlanması gerekir endüstriyellik ve kimya işin içine girdiğinde o ürün doğallığını kaybeder.

Bir gün muhakkak sade peynir altı suyu içmenizi tavsiye ederim.

saygılar.

Son düzenleme: 16 Eylül 2010
    RaPPeRuA ve Body_ bunu beğendi.
  5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bence bu yanlış bir ibare içinde kimya olan herşey doğallını kaybeder gibi birşey diyorsun peki bana söyler misin içinde kimya olmadan yediğin bir yemek bir içecek kimya duyunca kötü birşey anlıyor herkes aslında böyle değil yediğin içtiğin kullandığın herşeyin bir kimyası bir kimyasal özelliği var sonuçta..örn;protein tozunun içindeki proteinlerinde alfa,beta,gama vb. gibi içerikleri var etten aldığında proteindede aynı caseindeki glutaminde aynı kutulanmış olanlarda kırmızı etteki kreatinde aynı kutulanmış olanlarda kimyasal içerik var..muschletech whey de 50 tane madde var diye kimyasal dolu ilan ediliyor aslında yapılan sadece bazı amino asitleri farklı kimyasal gruplarla türetmek alkolle,esterle gibi bunlara gerek var mı yok aslında ne işe yaradığıda bilinmez ama genel itibariyle doğal olarak nitelendirebilirler(tabi ben şahsi olarak muschletech firmasına güvenmiyorum ayrı)..kimyasal işlem,kimyasal içerik gibi tanımında kimya geçen kelime veya kelime gruplarını iyi tanımlayalım..yalnız heryer onu adabına göre yapar mı yapım koşulları nasıl bilemem ama normal koşullarda bi zararı yoktur..ben protein tozu taraftarı değilim yanlış anlaşılmasın benim babamında mandıra çiftliği olsa kim ... protein tozunu amino asiti yani..ama kimyasal diyerekte insanları korkutmayın lütfen..ve peynir altı suyuna gerek kalmadan protein üretilebiliniyor ve peynir altı suyuda çok ucuz normalde bu satılan fiyatlarda inanılmaz kar ediyor şirketler enterasan yani..teşekkürler...

Üniversite Kimya Öğrencisi...

RaPPeRuA bunu beğendi.
  7. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    coyote kardeş forumda yazılarını zevkle okuyorum haberin olsun......bende senin gibi aynı düşüncedeyim.....doğal olmayan birşey yarar sağlayabilir ama bu zararlarından fazlamı orası şüpheli

RaPPeRuA bunu beğendi.
  8. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    İşte açıklaması. :)) Çok iyi bilgin var bu konuda yazıların süper:)

RaPPeRuA bunu beğendi.
  9. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar tamamen doğal beslendim protein tozu kullanmadım...makarna pilav tavuk kırmızı et tarzı şeyler yedim..antrenmanlardan hemen sonrada ton balığı yedim...antrenmanlarada düzenli gidiyordum aldığım 2.5kgnin 1kgsi bile kas değilse suysa hepsi yuh zaten ne diyimki daha nasıl beslenebilirimki=) sabah kahvaltımdan tutun akşam yemeğine kadar özenle beslendim ama 5gün düzensiz beslenmeyle gitti tüm emeğim...Yani tek üzüldüğüm 2ay o spor salonuna para verip, gidip okadar yorulmam=) illa protein tozumu kullanalım yani yüzlerce lira verip?

10. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    redbaronun soyledikleri doğru moralini bozma iyi beslenmeye devam et bikac gun icinde verdiklerini geri alırsın

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    1. Spor nankör değildir insan nankördür. Spor insanı bırakmaz insan sporu bırakır der bir düşünür.

2. 2 ayda kimse vücut beklemesin. 2 aydır spor yapıyorsunuz diye sporcuda olmuyorsunuz ne yazıkki özetle bu sporu sorgulayacak yetkinliğe sdahip değilsin vesselam.

3. Hastalık hallerinde vücut sıvı kaybına uğrar. İştah kesilir. Kilo verme nedenin budur .

Şimdi ya spora tekrar başlar birkaç günde toparlarsın vücudu yada spor nankörmüş der kendin yapmaz gidenede engel olursun.

Saygılarımla...weightlifter

12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    sadece body degil budurumda bütün sporlar nankördür demek lazım. futbolcu 2 sene top oynamazsa eski performansından hiçbirşey kalmaz halterci uzun süre antrenman yapmazsa kaldırdıgı agırlıkların yanına yaklaşamaz. body sporu yapan da uzun süre bu sporu bırakınca e dogal olarak kas kaybına ugrarrr. hastalanmakla bütün kaslar eriyip gitmez uzunca bi zaman bu sporu yapmazsak ciddi kas kaybı yaşarız ancak

13. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım 2 ayda vücudun alışma sürecindedir. 3-5 ay arası alışır en iyi sonuç 1.5 - 2 yıl sonra ortaya çıkar benim düşüncem.

14. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    eğer kas yaptıysan bu 2 yılda, ve eridi diyorsan 2 gunde bence korkmamalısn.

çalışmalarına, enerjisi ve besin değeri yuksek gıdalarla takvıye edebilirsen kasların dolgunluğuna kavuşacaktır....

Sayfayı Paylaş