1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

2ay önce ve 2 ay sonra (anapolon+sustanonfarkı)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve DinamiC tarafından 16 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    tebrikler,güzel bir fark yaratmissin.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu sekilde tartismaya devam ederseniz konu kilitlenecek...

3. carnabis

carnabis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Genel anlamda güzel bir kilo artışı ele etmişsin.sporla uzun yıllar uğraşınca burdaki arkadaşlarımızın ne demek isteyeceğini anlayacaksın.Adele şarap gibi,yıllandıkça kalitesi gerçekten arıyor.Vücudun için için tebrik ediyorum.Kür bitiminde doktora gitmeni tavsiye ediyorum. içinin rahat olması açısından ;)

4. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arakdaşım oncelikle şunu soyleyim bence şuanda en buyuk eksiklerinden biri kollar... seni tebrik edecektim fakat bu aşamaya uğraşılmadan geldigin icin tebrik etmekten vazgectim fakat sonra dusundum sen uğraşmaktan daha fazla şey yapmışsın risk almışsın hayatınla oynuyorsun farkında deilsin yaşın cok genc 19 yaşımdayım yazmışsın bak bana inan ciddiyim eğer isteseydin senin yaşında biri 2 ayda bu vucudu dogal yolla yapabilirdi (hicbir ek beslenme ürünü olmadan) kısacası ölümüne tavuk süt makarna patates ve sütle beslenip bu vucuda sahip olabilirdin ben sana bunu garanti ediyorum ama zararın neresinden donersen kardır artık bu ilaçlardan uzak dur kendin icin... ama vucudunun ana yapısınada yorum yapayım goğusler oturmuş hafiften uçgenleşmeye başlamış bence şimdi sana tavsiyem madem o haplara para bulabildin tavugada bul gunde yarım kilo tavuk ye en az 1 litre yarım yağlı süt ic bu ikili sana gunde 3milyona felan mal olur gunluk butun protein ihtiyacını fazlasıyla karşılarsın hayatında başarılar dilerim..........

5. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok çok teşekkür ediyorum tavsiyeler ve yorumlarınız için.Fakat çalışmadığımı ve sadece bu ilaçlarla şiştiğimi düşünmeniz beni üzdü.Bu ilaçların yanında ÇOK SIKI bir antrenman yaptım.Professional birisiyle çalışıyorum ve çalıştığımız program da gayet iyi hele omuz çalışırken ağlıyasım gelirdi o şekilde yanardı omuzlarım :) veya bacak.Karına şimdi yeni hareketler buldum ve yeniyeni karına da başladım az yorucu ve bayağı etkili hareketler.Göğüse gelince ilk gün 40 basıyordum 40 bastıgım zamanlarda da 1-2 kere 50 basıyordum fakat suan 110 basabiliyorum.Kuvvet yönünden aşırı kendimi kuvvetli hissediyorum çunki ağırlık olarak aşmış durumdayım yani sıradan yeni başlamış 2ay sporcu gibi değil.Zatende bu sene 2 ay oldu ondan önceki senelerde de düzensiz olsa da genede yapmıştım birşeyler fakat faydasını göremedim çunki kilo alamamıştım.Evet kollar suan 33cm ve daha fazla olması ggerekir onada çalışıyorum ve umarım olur.
    Ayrıca;Dediğiniz tavsiyeye başlamış durumdayım günde yarım kilo tavuk yarım litre süt 1paket makarna ve patates yiyorum umarım iyi sonuçlar alırım..
    Tekrar teşekkür ediyorum...İyi çalışmalar....

6. cortes

cortes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    2 AY ÖNCE 3 AY SONRA olmadımı henüz :?: Yeni resimler koy,eminim forumdaki herkes bekliyodur resimlerini

7. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz olmadı da olsada bilmemki gereği varmıdır diye..Ama genede koyarım 3.ay dolsunda bi...Bu arada kürü de bıraktım et,süt,makarna,yumurta ve patates e agırlık verdim.Hayırlısı olsun...İlginize teşekkürler...

İyi çalışmalar...

8. cortes

cortes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    En güzelini yapmışsın,senin adına sevindim doğrusu...

9. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    benım ılgımı bır sey cektı yandan bakıldıgında gogus ucları uzamaya baslamıs jınekomastri baslangıcı olabılırmı sızce ? :?:

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın vücut yapısı su anda son derece estetik, beyler kendimizi kandırmayalım, Dinamic, doğal yollarla bu vücudu 1.5 senede bile yapamazdı.
    Ki asla onun azmini ve disiplinini küçümsemek için demiyorum bu dediğimi.
    İlk başladığı zamanki hali cidden cok zayıfmış, süper çalışma ve takviye ile kendisini aşmış.
    İlaç kullanmakla hata etmiş, orası kesin, ancak bırakalım artık geçmişi, önümüze bakalım.
    İyi beslenme ile ve kür sonu tedavisi ile, dilerim kaslarının büyük bölümünü muhafaza edecek.
    Bir miktar güç azalması ve ölçü kaybı kaçınılmaz ama Dinamic belliki çok azimli ve işi bilenlerin gözetiminde idman yapıyor.
    Tek bir sorun var, yaz geldi, havalar ısındı, ister istemez iştahı azalabilir, ama kendini zorlayacak, iyi beslenecek.
    Kür yaparken kolayca ölçü alan, güç kazanan vücudu şimdi güçten düşüp-ölçü kaybetmek için elinden geleni yapacak, bununla mücadele etmesi gerekiyor.
    Çok estetik bir vücut yapmış, özellikle göğüs,omuz ve bel bölgesi bence cok estetik, gayri estetik diyen arkadaşların resimlere iyi bakmalarını öneriyorum, sadece ilaçla olacak bir şey değil bu, demek malzemede iyiymiş, azim yüksekmiş.
    Aman diyorum, bu sonucu aldın, bu sporu bırakma, ilaçları kesince meydana gelen düşüş senin moralini bozmasın, kür yapmak için en az sonbaharın gelmesini bekle, bu arada iyice doğal kapasiteni arttır.
    Sakın olaki, 4-5 dinlenmeden kür düşünme.
    Aslında 2 sene yapmaman lazım bence, ama ortamına bakılırsa ve gözü karalığından anladığım 4-5 ay beklesen bile kardır.
    İyi çalışmalar, bol sıhhatler.

11. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Hakikaten muazzam bir gelişme.2-3 sustanonla olacak iş değil.Sanırım ilk küre vücut tepki vermiş ve bilinçli idman+ beslenme gelişimi tetiklemiş.Arkadaşı tebrik ediyorum.10 tane enantatla 1 kg alamayan insanlarda var.Yeni resimlerini merak ediyorum.Acaba kaybı olmuşmu.?

12. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen katılıyorum.

13. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emrah göğüs uçları genetik yani doğuştan.İlk resimlere baktıysan eğer ozaman da öyleydi ama belki çok az bi büyüme var ya da bana öyle geliyor olabilir.Ben bişeye kafayı taktımmı sanki gerçekten yan etkisini gösteriyormus gibi görüyorum :D anneme felan soruyorum öyleydi diyorlar artık...

14. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ve size nekadar teşekkür etsem azdır karasan...Yorumlarını okuyorum site genelinde de en mantıklı,tetikleyici,moral ve yön gösterici olarak görüyorum...Metne gelince...
    Evet küre başladığımdan buyana haftada 6gün çalışıyorum sadece dinlenme günüm cumartesi. Pazartesi-Göğüs Salı-Kol çarşamba-Koparma Persembe-Omuz Cuma-Sırt Pazar-Bacak..Bazı antrenmanlardan sonra da Mide çalışırım...Ve felaket yemek yerdim.Allaha inancım vardır burdaki herkes gibi ve dua ederdim.Fakat şuan dediğin gibi sıcaklar geldi ve iştah pek yok zorluyorum yemek için ama günlük proteini eksiksiz alıyorum.Sporu bırakmayıda hiç düşünmedim.Ölçülerde de kayıp yok fakat kilo artışı durdu sanırım steroidin etkisi giderken yediğim yemeklerle kiloyu dengeliyor olabilirm şunuda düşünüyorum steroidin etkisi öle çabukda gitmez heralde daha yeni bıraktım.Umarım fazla düşüş yaşamam tartı 1kg az gösterdimi ödüm kopuyo ya :D bazen basıyorum ters felan neyse...
    Manevi yardım ve yol gösterdiğin için çok teşekkürler tekrar tekrar....
    İyi çalışmalar...

15. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Size de teşekkürler...Şuan kayıp yok zaten son koydugum resımlerin üzerinden de nekadar geçtiki..Biraz vucut fark etsinde olumlu yada olumsuz ozaman resimleri eklerim...
    bütün arkadaşların yorumları için ve ilginiz için teşekkürler...

16. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  17. DinamiC

DinamiC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Serbest duruşum sıkmadan...

18. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    birader ya wallahi anlamıyorum bu ya ben bimiyorum yada siz hacim kazanmayı cok zor sanıyorsunuz bak ben iddilayım genetik yapısı uygun normal bir vatandaş yeni başlasa ve gunde ağırlıgı*2.5gr protein alsa ve haftada 4 gün antreman yapsa sen sonuçları gör ki bu arkadaşın yaşı 19 ve bu yaş gelişmek icin mukemmel bir yaş... ha şu konuya gelelim kür kür kür kür bence en yararlı oldugu yer calışırsın caışırsın yıllarca ve bir yerde takılırsın ve orada yaparsın kürünü ve o tetikler yeni başlayan birine kür yapmanıjn faydası bence çok çok düsük... tabiki bu benim fikirim bu arada benim yazdıklarım sana akrşuı kişisel bir saldırı olarak algılama sadece senin fikirlerin bana yanlış geldi...

19. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel olmuşun gerçekten. İlk fotoğrafla son fotoğrafı kıyasladığımızda korkunç fark var. Ama bence bu kürün etkisinden çok kür psikolojisi denen olaylada alakali olmali... O psikolojiyle gaza gelip salona dalıp bulduğu ağırlığı kaldıran sürekli daha çok basan birçok insan var.

Aslında ufak bir sır vereyim hemen: :) Ben salonda öğrencilerime steroid diye placebo veriyorum :) 2 Yildan beri kür yaptığını düşünen ve muazzam faydasını gören öğrencilerim var. Tabi vakti gelince onlara aslında kür yapmadıklarını söyleyeceğim :)

Sen hatalı bir kür ile başlamana rağmen bu süre zarfında iyi gelişmişin. Haddim olmayarak, sana tavsiyem şimdilik kürden uzak durman... Gerçekten kaçınılmazsa, only-testo takılman yönündedir. Ama ben derim ki en az 4-5 yil yapmadan bu sporu hiç birşey alma dışarıdan. Onun yerine stok yap. Para biriktir. Ciddi anlamda iyi steroid alternatifleri var. HGH hormonu tetikleyici stacklar var. Tribulus denen madde vücuttaki serbest formdaki testosteron oranını yükseltiyor. Creatine zaten malum. Arginine kullanabilirsin..

Suplementler pahalı ama birtek sana pahalı değil... Herkese pahalı. Ucuz ve en iyi etki eden suplementleri araştır. Hardline aminolari iyi mesela... 25 YTL ye alabilirsin amino2000'i.. 15 YTL ye l-lysine alabilirsin. Onun dışında genel anlamda zatıf yapılı olduğun için kompleks karbonhidratlar gayet ucuz ürünler... Beslenmene dikkat et ama beslenmeyi abartma çok çabuk gelişme kaygın yoksa. Yavaş yavaş ilerle derim ben. Çünkü çabuk şişen çabuk fosalıyor bu sporda...

Kol konusuna gelince bencede gördüğüm kadarıyla en zayıf bölgen kollar. Onlara özel bir program uygulamalısın. Hangi antreman tekniğinden vücudunun maximum verim aldığını kendin keşfetmen gerekiyor. Bu konuda pek yardımcı olamayız remote olarak. Zaten salondaki antrenörün oldukça iyi anladığım kadarıyla. Onunla bu konuyu özel olarak konuşmalısın belkide...

Benim görüşlerim bunlar. Mutlaka yanlışlarım vardır. Benim söylediğim herşey doğru olmayabilir. Bu sporda ilk başta güvenmen gerek şey kendi tecrübelerin olmalı. Çünkü senin vücudun dünyada birtane. Ve onu en iyi sen tanıyabilir, çözebilirsin...

Çalışmalarında başarılar diliyorum..

Bozo-Baku bunu beğendi.
  20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    birader ya wallahi anlamıyorum bu ya ben bimiyorum yada siz hacim kazanmayı cok zor sanıyorsunuz bak ben iddilayım genetik yapısı uygun normal bir vatandaş yeni başlasa ve gunde ağırlıgı*2.5gr protein alsa ve haftada 4 gün antreman yapsa sen sonuçları gör ki bu arkadaşın yaşı 19 ve bu yaş gelişmek icin mukemmel bir yaş... ha şu konuya gelelim kür kür kür kür bence en yararlı oldugu yer calışırsın caışırsın yıllarca ve bir yerde takılırsın ve orada yaparsın kürünü ve o tetikler yeni başlayan birine kür yapmanıjn faydası bence çok çok düsük... tabiki bu benim fikirim bu arada benim yazdıklarım sana akrşuı kişisel bir saldırı olarak algılama sadece senin fikirlerin bana yanlış geldi...[/quote]

Benden farklı görüşe sahip olman elbette bana kişisel bir saldırı değil, fikirlerin mantıklı, ancak birde şu gerçekler var, kür yapmanın psikolojik etkisi, vücudun kendini toparlama becerisini geliştirmesi ve çalışma iştahı verdiği hep bilinir.
    Çok sevdiğim bir örnek vardı, yüz tane kambur adam bir duvarı on günde bitiremez, ama sağlam bir adam bir haftada bitirir.
    Bu örneği burada kullanmamın sebebi, kürün Dinamic üzerindeki psikolojik etkisi, haftada 6 gün idman yapmasını desteklemesi, ambole olmasını engellemesi.
    Genel olarak hatalı olan fikri söyleyeyim size, derler ki, "ya 4 senede bu kadar mı oldu???"
    4 senede o kadar olmasının sebebi, iyi beslenme olmadan ve overtrain olunca o 4 senenin 3.5 senesi zaten çok çok verimsiz geçiyor, Dinamic, belirttiği beslenme alışkanlıklarıyla 1.5 sende bile bu noktaya gelemezdi dememin sebebi bu, şimdi ise, beslenmenin önemlini anladı, vücudun nasılda iyi idmana cevap verdiğini gördü, artık küre dayanmadan ilerlemesi lazım.
    Salona ilk kez geldiğinde 10 kilo ile bar curl yaparken titreyen yetişkin insanlar gördüğüm için, bu "1.5 sene" lafını ortaya attım.
    Teoride 1.5 senede doğal olarak 10 kilo kas yapılır, hatta bazen daha fazla, ama Türkiye'de günde 80-120 gram protein alıp kas yapmaya çalışan o kadar çok ki, pratik bir çok zaman sınıfta kalıyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş