270 deadlift 1rep

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve mamossa tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    Son düzenleme: 24 Ağustos 2010
    fitnessboy bunu beğendi.
  2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten başarılı bir çalışma olmuş. Ama bir ricam olacak lütfen bel çukurunu korumak çok önemli sakatlık yaşamamanız için. Başarılarınızın devamını dilerim.

mamossa bunu beğendi.
  3. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    ciddi ciddi kilonun 3 katıyla deadlift yapmışsın,helal olsun...

mamossa bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    İlginç bir şey var ki, 270 kg cok ciddi bir kilo olmasına ragmen onun hakkını verecek plaka sayısını ben o barda göremıyorum. Üstelik 270 kg de bir tekrarı yapan birisi, 210 kg de set cıkarır rahatlıkla, onu 1 tekrar diye gösterilme amacı nedir?. Belli aralıklarla mı yapılmış? Yapılsa bile kilolar bu kadar kolay, hem de bu kadar yeterli olmayan bir vücut kütlesiyle artırılamaz. Bilmiyorum, bana pek inandırıcı gelmedi.

Bunlardan başka, barın yerden alış şekli yanlış, 270 kg yi yerden öyle alıyorsanız, 1-2 ay içinde disklerinizde belirgin bir kayma ve ciddi sorunlarla yüzleşebilirsiniz. Başarılar

karahanrojen, mamossa ve Berkthagar bunu beğendi.
  5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ayaklarının çıplak bir şekilde yere basması da çok sakat bir duruma sebebiyet verebilir.

mamossa bunu beğendi.
  6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    kendini geçtim bizide kandıramadın

7. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    arkadaşlar kimseye bir şey kanıtlama derdinde değilim, iyi ve ya kötü yorumlarınız için teşekkür ederim, yaşamış olduğum bir deneyimimi sizinle paylaşmak istedim, sizi kandırdığımı düşünenler olmuş; elime ne geçecek sizi kandırsam. ve bu arada ağırlık kaldırmak bana göre kütle işi değil güç işi; demek ki siz güreşçileri çalışırken görseniz bu kütleye sahip bu adam nasıl bu kadar ağırlığı kaldırıyor diye ağzınız açık kalacak. tekrardan teşekkür ederim.

8. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    0 vucut yaw triceps yok omuz yok biceps dahi yok :) ben gidiom 200 kilo kaldırıom neye yarar ? bilmem terliklerle gidip spor salonunda agırlık kaldırmak çılgınlık :) kendine yazık arkadaş .. umarım bu yoldan cabuk dönersin .

9. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    tmm powercılık ayrı bir ihitisas sende buna giriyorsun arkadsların yukarda yazdıklarıa katılmıyorum tabikide belirli bir emek var ugras var ancak vücut geliştirme body building olarak bu değer kazanmıyor

ancak powerlifting olarak değer kazanabilir bunada helel olsun denir gecilir ama bodybuilding vücut gleiştirme adına yorum buna yapılamaz

10. PUMPING IRON 75

PUMPING IRON 75 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    İstanbul
    270 kg lık dediğin videoda maksimum 190-200 kg lık bir ağırlık var. Bence gerçeği yazsaydın daha iyi olurdu. Çünkü 200 de olsa kaldırdığın ağırlık ciddi bir ağırlık tebrik ederim. Fakat vücuduna da önem vermelisin. İyi görünen göğüsün, kolun, omuzun olursa çevreden çok daha iyi tepkiler görürsün. Gücünü bununla pekiştirirsen daha iyi edersin..

11. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    arkadaşlar video da tam net olarak görünmemişim resimlerim verdiğim linkte https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yak-k-1-bu-uk-t30469.html
    yorumlar için herkese çok teşekkür ederim. kendimi tam olarak ifade edemedim kusura bakmayın, benim yaptığım tam olarak vg değil, antrenmanlarımı daha çok güç odaklı yapıyorum, yani yağlı olmak açıkçası önemli değil. ve nasıl rahatsam o şekilde çalışıyorum.hala yalan yanlış şeyler yazdığımı düşünenler var, ben küçük bir anadolu şehrinde bu sporu yapıyorum ve imkanlarımızın kısıtlı olmasından kaliteli ağırlık disklerimiz yok, bu yüzden video da bara taktığım ağırlıkların en büyüğü 18 kg.
    teşekkürler.

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Özellikle bu deadlft denemesi omurilik sakatlığına yol açabilirdi, ayrıca d.wolf yukarıda belirtmiş . Bu tarz tek setli çalışmalar güç arttırımı ve testosteron arttırımı yapıyor ancak hareket nizami olmadığı sürece hiç bir önemi yok. Burada ayakların yere basış şekli, dizlerin aldığı pozisyon L1-L2 disklerinden itibaren omuriliğin ve sırtın aldığı kavis eksik, bütün yük dirseklere ve ön kollara biniyor ayrıca ağırlığı hoplatarak beli kırmak kesinlikle büyük sakatlığa sebebiyet verebilir.

Omurilik haritası. http://www.spinabifidaturkey.com/images/omurga.gif

Özellikle deadlift çalışmasında 40-50 kg ağırlıklarla bile çok mükemmel gelişim sağlanabilirken, yaptıgınız oldukça riskli.

Bence kendınıze ben doğrumu yapıyorum diye bir sorun ve öncelikle hareket nizamiyetleri konusu oldukça önemli.

1-4 arasında güç arttırımına yönelik çalışma yapacaksak eğer asla nizamiyeti bozmadan ve kas gerilimini kaybetmeden yapmalıyız.

nihai hedef omurilik sağlığımızı korumak ve deadlift etki bölgelerine en iyi gelişimi yada güç kazandırmayı sağlamaktır. saygılar.

Son düzenleme: 28 Ağustos 2010
    emregunes ve mamossa bunu beğendi.
  13. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Yapılan tüm eleştirilere katılıyorum. Benim gözüme çarpan kısımları ise belirtmek isterim. Öncelikle 210 kg ile yaptığınız tekrarda çok hızlı ağırlığı bırakmışsınız. GEnelde bitirişte kontrollü olun derler. Ayrıca sırtınız dik durmuyor o çok tehlikeli. ARkadaşlar herşeyi söylemiş zaten. Siz sadece egonuza kapılıp rakamların içine gömülmüşsünüz.

Sonuçta ne olursa olsun ciddi kilo tebrik ederim.

Herkes kendi ne istiyorsa onu yapsın ama yinede öz eleştiri yaparsanız daha iyi yerlere gelirsiniz.

Bu arada birşey merak ettim. Bench presste kaç çıkıyorsunuzç

mamossa bunu beğendi.
  14. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar bundan sonra daha dikkatli olacağım inşallah. çok sağolun.

15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Benchte kaç çıkıyorsun?

16. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    max 225 kg (500 lbs) 4 rep, fakat son 2 rep yardımla

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    üstad pek inandırıcı gelmedi kusura bakma, yani 225 kg altında hareketi nizami yapacak bir baba yiğit daha görmedim salonlarda.

Geçenlerde bir benchpress denemesine şahit oldum ve elimde olmadan gülmeye başladım.

Sporcu arkadasımız 200kg taktı+bar barın yanlarında 2 tane arkadaş ve bir kişide upright rowing yapıyor.

aynı arkadas 250 kg ile deneme yapıyor ve tabiki hareketi yapamayacağını anlıyor ve şöyle diyor.

Gördünüzmü 250 kgı aldım. Yani aldında ne oldu diyoruz. Bizler bodybuilding sporcuları olarak aslında pek ağırlıklarla işimiz yok. Ağirliklar bizim için kas kütlemizi arttirmak için bir araç.

Tabiki buradaki hedefimiz bodybuilding yada body fitness powerlifting, weightlifting hangisi onu önce seçicez. Eminim burada bir çoğumuzun hedefi bodybuilding yada bodyfitnesstir. Cunku genellikle 8x3-10x3-12x3-15x3 lik setleri kullanıyoruz. Yeri geldiğinde eklem ve tendonlara yönelik hareketler de yapacağız yada total testosteron büyüme hormonu ve maksimal güç arttırımına yönelikte çalışacağız yani 1x1 3x3 3x4 3x5 5x4 gibi setleride kullanıcaz.

şahsen her ne olursa olsun hareket nizami olmadığı sürece kalkan ağirliğinda hiç bir değeri yok buradaki ana fikrim bu.

Mesela deadlift o şekilde omurilik sakatlıgına davetiye çıkarıyorsunuz. Ancak elinizdeki ağirliği yere değdirmeden ve sırtınızdaki ovalliği koruyarak yapmalısınız bu hareketi.

yani bu kas gerilimidir. Kaslarımızın gerilimi çok önemli.

amacınızı bilmiyorum ancak ben bu tarz kombine hareketlerin mudavimi olarak bilinçsizce yapılan denemeleri kimseye önermem.

Eminimki benchpress çalışmanızda 225 kg kullanıyorsanız o da yanlıslar ve hatalarla doludur.

Bu gune kadar her zaman hareket nizamiyetleri konusuna önem verdim.

Vücuda binen yükün yüzde 80-90 gibi bir oranını kaslara yüklemediğimiz sürece bu sporunda hiç bir anlamı ve amacı yoktur.

saygılar.

Son düzenleme: 5 Eylül 2010
    Zerk, pastnova, zuluman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    kardeş yaptığın seviyeli eleştirin ve diğer arkadaşlar gibi aşağılar bir tavır takınmadığın için çok teşekkür ederim. Bilmem gerekenleri sen gayet net ve açık bir şekilde sıralamışsın; -ki benim için de önemli olan buydu. Benim çalışmalarım genel olarak güç arttırmaya yönelik max setler oluyor, bu yüzden de yaptığım hareketin beni sakatlamamaya yönelik olması benim için önemli, bu da senin gibi bilen arkadaşların yaptığı saygıdeğer yorumlar sayesinde benim bu konudaki bilgi ve dikkat düzeyimi geliştirmeme yardımcı olacak. Tekrardan sana çok teşekkür ederim.

19. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bu vücutla 225 kilo 4 tekrar 75 kilo ile mr.olympia olmaya benzer hayalden öteye gidemez kusura bakma salondaki ağırlıklarınızda bir problem var demekki..Şuan yarışan ağır sikletler bile belkide o kiloları zor kaldırıyorlardır ki birde sanırım steroidde kullanmıyorsun bu dahada imkansızlaştırıyor..

Coyote bunu beğendi.
  20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Cusco haklısın ancak bazı ender durumlarda 1 tekrarı nizami yapan güçlü insanlarda var.
    Ama arkadaşımız iyi niyetli ancak bir an önce doğru yola dönmeli. Ayrıca güç ve kuvvet kazanmak kendımız sakatlamak değildir.

Doğru çalışma = amaçlanan hedef.

bu işin doğasında nizami çalışmalar önemli.

Sayfayı Paylaş